Vähiravifondi aprill - toetasime kokku 19 inimese ravi ning kogusime annetustena ligi 70 000 eurot

Järgnevalt heitliku ilmaga aprillikuu kokkuvõte vähiravifondi “Kingitud elu” tegemistest. Vähiravifond toetas aprillis 19 abivajajat, kellest kaheksat toetasime sel kuul esimest korda.

Kuu möödus suuresti ettevalmituse tähe all, et maikuus võiksid toimuda mitmed olulised sündmused: üleriigilised heategevustalgud, heategevuslik kleidioksjon, “Kingitud elu” osalemine paljudel spordivõistlusel jne.

Aprillis panustasime inimeste ravidesse kokku üle 96 000 euro. Vähiravifondi lisandus annetuste ja patsientide omaosalustena kokku ligi 70 000 eurot.

Aasta esimeste kuudega näeme selget abitaotluste arvu kasvu. 2017.aastal on fond toetanud juba ligi 30 inimest aga terve eelmisel aasta jooksul oli abisaanuid kokku 40!

Spontaanseid annetusi kogusime aprillis korvpallimängudel üle Eesti ning Hortese ja Hansaplanti kevadiselt rahvarohketes aiakaubamajades.

Fondi toetajad teevad vahel fantastilisi üllatusi: näiteks korraldas üks vahva sõpruskond 1. aprillil Tartus bowlinguturniiri ja otsustas teha ka koos head, annetades meie kogumiskasti kokku ligi 300 eurot. Suuremeelne ja inspireeriv tegu!

Tänu vähihaigetelt


Sel aastal oleme tänu lahketele annetajatele jätkuvalt saanud toetada kõiki abivajajaid, kes on haigekassa ukse taha jäänud, meile taotluse teinud ning kelle ravi on näidustatud. Samas on fondi rahakott kevadel oluliselt suurema surve all kui aasta alguses, mistõttu palume jätkuvalt kõiki Eesti inimesi ja ettevõtjaid: tehke püsiannetus või ühekordne annetus, et saaksime kinkida kõikidele vähihaigetele lootuse ja võimaluse elada. Iga euro vähiravifondis pikendab kellegi elupäevi!

Kuu jooksul abi saanud vähihaigete hulgas on mitu keskealist inimest, kuid noorim, keda fond praegu toetab, on 5-aastane poiss Tauris.

Aprillis lõime kokku, et alates detsembri keskpaigast on fondi kogunenud Taurise heaks sihtotstarbeliste annetustena ligi 40 000 eurot. Kokku panustas Taurise heaks ligi tuhat annetajat, nende hulgas nii eraisikud kui ka ettevõtted. Suur tänu! Loe lisa siit.

Aga aprilli alguses asusime toetama ka näiteks 47-aastast Tallinnast pärit naisterahvast, kes võitleb igapäevaselt munasarja pahaloomulise kasvajaga. Tema ravile ravimiga Lynparza kulub iga kuu üle 5000 euro.

Naine kirjutab: "Vähk avastati mul 2014. aasta veebruaris ning mõni kuu hiljem hakkasin saama keemiaravi - kokku kuus korda, iga kolme nädala tagant. Sellest oli abi ning vähk taandus. Sellele järgnes "ilusat elu" natuke üle kahe aasta. 2016. aasta novembris kompuuteruuringul selgus, et vähk on hakanud samas kohas jälle tagasi tekkima.

Sain jälle neli korda keemiaravi, mis ka sel korral vähi taandas. Iga keemiaravi tähendab minu jaoks nädal aega tavaelust eemal olemist, kuna enesetunne on äärmiselt kehv. Sellistel hetkedel on vahel väga raske sundida ennast edasi võitlema.

Vähiravifondi Kingitud Elu toetus on minu jaoks ainus võimalus saada hädavajalikku ravimit, mis aitab suure tõenäosusega muuta mu haiguse kulgu ning võimaldab elada loodetavasti veel pikalt täisväärtuslikku elu - käia tööl, veeta aega koos lähedastega, tunda rõõmu igast uuest päevast. See annab mulle juurde nii palju lootust! Sõnades pole võimalik väljendada seda tänu, mida tunnen Teie fondi ja kõigi fondile annetajate ees."

12 800 heategevuslikku helkurit

Aprillis alustasime koostööd toidu koju tellimise ettevõttega Mychef. Firma panustab kuue kuu jooksul igalt tellimuselt 10 senti fondi. Julgustame ka teisi ettevõtteid heategevuses osalema.  Loe lisa siit.

Samuti tegime kokkuvõtte meie sügistalvisest koostööst Circle K Eesti, Stockmanni ja Selveriga. Selle koostöö raames müüsime poole aasta jooksul ligi 12 800 heategevuslikku helkurit ning 45 000 šokolaadibatooni. Fondi lisandus selle koostööga raames üle 25 000 euro. Loe lisa siit.

Aprillis kirjutas ajakirjanik Oksana Avdejeva fondist põhjaliku loo venekeelsesse ajalehte MK-Estonia.  Seda saab lugeda siit.

Etteruttavalt 

Juba kirjutasime, et võtame maikuus palju asju ette. Kõigest lähemalt järgmises uudiskirjas.

Kuid tasub teadam, et neil päevil (10.-20.maini) toimub vähiravifondi “Kingitud elu” heategevuslik kleidioksjon. Tuntud Eesti daamid eesotsas Tiina Paeti, Anu Ansipi, Viktoria Ladõnskaja ja Laine Randjärvega on annetanud fondile oma hinnalised disainerkleidid, millele saab teha internetis ostupakkumisi. Vaata pakkumisi siit.

Tule uudista oksjonikleite lähemalt 10.-12.maini Eesti Näituste messikeskuses toimuval üritusel Ilu Sõnum 2017, kus meil on oma boks (D-hall, koht M-007).

Soovid vähihaigeid toetada – kinkida elu? 
Pangarekvisiidid leiad SIIT
Jaga artiklit:

Viimased uudised

Vähiravifond panustas suvel Eesti inimeste tervisesse kokku 652 000 eurot: iga päev saab keegi abi
Sügis on ukse ees, Vähiravifondi Kingitud Elu jaoks on selja taga erakordselt sündmusterohke ning rikkalike emotsioonidega suvi. Juunis, juulis ja augustis otsustas fondi nõukogu toetada 80 Eesti inimese ravi, raviarveid tasusime kokku rohkem kui 652 000 euro eest.
10.09.2019
Linnateater ja Vähiravifond Kingitud Elu korraldavad teatripiletite heategevusliku oksjoni
Uue teatrihooaja alguse puhul korraldavad Tallinna Linnateater ja Vähiravifond Kingitud Elu septembri alguses heategevusliku piletioksjoni. Vähihaigete toetuseks toimuvale oksjonile lähevad kaks pääset igale Tallinna Linnateatri 55. hooaja esietendustele.
30.08.2019
Viie inimese südametänu: “Aitäh, et saan veel näha hommikust päikesetõusu ja lapselapsi kasvamas…"
Viimase kuu aja jooksul oleme ulatanud abikäe 30 Eesti inimesele. Need on 30 elu, 30 uut lootust. 30 võimalust elada ja olla jätlkuvalt rõõmuks oma lähedastele. Keskmiselt üks abikäsi meie poolt välja sirutatud iga päev. Mõned inimesed saatsid meile tänukirjad, kirjeldades oma võitlust vähiga ning seda, mida nende jaoks tähendab fondi annetajate tugi.
25.08.2019