Tee annetus

Kingitud Elu kuum suvi: abitaotlejate arvu kasv 41 protsenti viib vähiravifondi raskete otsuste juurde  

Andrus Vallsalu perega

Lisaks kuumadele suveilmadele on erakordselt tulised ajad ka Vähiravifondis Kingitud Elu. Eesti inimesed igatsevad elada ning aastaga on abitaotlejate arv tõusnud üle 40 protsendi.  

Seni on kõikide fondi sihtgruppi kuuluvate vähihaigete ravi saanud lahkete Eestimaa annetajate toel rahastatud. Kuid ainuüksi viimase kolme kuu jooksul on fond tasunud raviarveid rohkem kui 1,2 miljoni euro eest. Aprillis, mais ja juunis sai Kingitud Elu kokku üle 100 abitaotluse Eesti inimestelt, kelle ravi ei rahasta Tervisekassa, ning nüüd on reservidki otsakorral.  

“Oleme ühest küljest ülimalt tänulikud kõikidele fondi toetajatele. Tähtis on iga annetus, ka näiteks 1-eurone püsiannetus iga kuu või fondi vabatahtlike annetuskasti poetatud 5-eurone. Suuresti meie ligi 12 000 püsiannetajal üle Eesti rajaneb fondi jätkusuutlikkus toetada Eesti inimeste võitlust kurja haigusega ning kinkida seeläbi hindamatut lootust ja ilusaid elupäevi,” ütles Vähiravifondi Kingitud Elu juhataja Toivo Tänavsuu. “Teisest küljest vaatame aga murelikult fondi 10. juubeliaasta teise poolde: abitaotlejate arv on aastaga pea poole võrra kasvanud, pannes fondi vabad võimalused suure surve alla. Esimest korda fondi ajaloos võime käesoleva aasta teises pooles olla sunnitud ajutiselt uute taotluste vastuvõtu peatama.”  

Fondile tänavu esitatud abitaotluste kogusumma ületab 3 miljonit eurot. Noorim abisaaja on tänavu olnud 29-aastane ning vanim 89-aastane, kuid fond on valmis toetama ka lapsi.  

Pereisa Andrus Vallsalu (49, ülemisel pildil koos perega) võitleb alates veebruarist fondi toel käärsoole pahaloomulise kasvajaga. Kolme kuu ravi eest tasub fond 19 000 eurot.  

“Oleme pere ja sõpradega väga tänulikud, et on võimalus vähiga võitlemiseks ja seda vähiravifondi abiga. Nii pere kui sõbrad on Andruse loo toel saanud ka fondi püsiannetajateks. Andrus ise on oma paranemise suhtes lootusrikas ning pole võitluses hetkekski alla andnud, see annab lootust ka tema lähedastele. Aitäh!” kirjutas Andruse pere.  

Isa ja vanaisa Valeri Andronov (67, alumisel pildil koos lapselapsega) saab fondi toel kalleid päevi juurde, et veeta aega lapselapsega. Valeri eesnäärmevähi raviks kulub nelja kuu jooksul 30 000 eurot.  

"Meie pere võtab igat päeva suure tänuga ja ettevaatlikus on jäänud tagaplaanile. Algselt oli keeruline harjuda mõttega, et ühele pealtnäha tervele inimesele 60ndate alguses on lubatud umbes 90 päeva veel olla. Õnneks on ka Valeri tervis olnud üllatavalt tugev ning ta on pidanud väga vapralt vastu enam kui 15 keemiaravikuurile, hormoonravile ning radioaktiivsetele süstidele. Vähiravifondi positiivne otsus toetamaks Lu-PSMA ravikuuri annab lootust elada veel ja elada kvaliteetselt. Aitäh teile meie kogu perekonna poolt, et saame luua veel mälestusi ja olla koos!” kirjutas Valeri pere.  

Tänavsuu tänab fondi vabatahtlikke, kes koguvad kümnetel suveüritustel spontaanseid annetusi. Kokku tegutseb fondi heaks ligi 100 aktiivset vabatahtlikku üle Eesti.  

Fondi toetamise võimalustest loe siit: www.kingitudelu.ee/annetajale 

Jaga artiklit:

Viimased uudised

Kingitud Elu kuum suvi: abitaotlejate arvu kasv 41 protsenti viib vähiravifondi raskete otsuste juurde  
30.06.2024
Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024