Tee annetus

Vähiravifondi märts - palju abivajajaid aga ka lahkeid annetajaid

Järgnev on kokkuvõte vähiravifondi märtsi tegemistest ja annetuste kasutamisest. Tegemist on meie esimese uudiskirjaga. Edaspidi hakkame kokkuvõtteid tegema iga kuu kohta. Uudiskirja on võimalik tellida kirjutades vastavast soovist info@kingitudelu.ee.

Vähiravifond “Kingitud elu” toetas märtsis 14 abivajajat, kelle ravisse panustasime kokku üle 152 000 euro.

Fondi lisandus märtsis üle 122 000 euro, mille hulgas on ka vähihaigete omaosalused ning sihtotstarbelised annetused 5-aastase poisi Taurise ravikulude katteks.  

Abitaotluste tulv

Märtsis kutsusime taas eestimaalasi üles jõukohase püsiannetusega kinkima vähihaigetele lootust ja täisväärtuslike elupäevi. Et keegi ei jääks viimase õlekõrreta!

2017. aasta alguses on meid tabanud taas rekordiline abitaotluste tulv: aasta esimese kolme kuuga oleme toetanud rohkem kui 20 inimest – eelmisel aastal oli sarnane taotluste arv poole aasta jooksul.  


Fondi vabatahtlikud olid märtsis aktiivsed 

Vabatahtlikud Maria ja Egle Ülemiste keskuses

Kogusime annetusi kaubanduskeskustes Tallinnas, Tartus ja Pärnus, samuti korvpallimängudel Raplas, Tallinnas, Tartus ja Rakveres – mängude vaheaegadel viisime läbi korvpallinänni heategevuslikud oksjonid.

Olime annetuskastidega kohal ka võrratul Eesti Laulu 2017 finaalkontserdil ja Harlem Globetrotters korvpallietendusel Saku Suurhallis.

14 abisaanu hulgas on mitu keskealist inimest, kuid noorim, keda fond praegu toetab, on 5-aastane poiss Tauris.

Näiteks märtsi kuu alguses asusime toetama 52-aastast Tallinnast pärit naisterhavast, kes võitleb igapäevaselt kopsuvähiga. Tema ravile ravimiga Tagrisso kulub iga kuu üle 3000 euro. Samuti jätkame 51–aastase Tallinnast pärit mehe toetamist, kes võitleb igapäevaselt lümfoomiga. Tema ravile ravimiga Pixantrone kulub iga kuu ligi 6000 eurot.

Jätkuvalt toetame koostöös Eesti vähihaigete laste vanemate liiduga (EVLVL) 5- aastase Taurise neuroblastoomiravi. See algas jaanuaris ja jätkub aprillis. Ravi kogumaksumus on üle 100 000 euro.

Samuti jätkus märtsis 75aastase Tallinna pensionäri Elmar Linnu edukas soolevähiravi. Ravi toetamist alustasime juba eelmisel aastal.

Elmar kirjutab: “Olen ääretult tänulik neile inimestele, tänu kelle annetustele olen saanud abi ja võimaluse ravi jätkamiseks ja sellega eluea pikendamiseks. Mul on läinud hästi, mõistus on korras, saan enam-vähem endaga hakkama, valu ei tunne ja meeleolu ei ole haiguse tõttu nukraks muutunud. Selles on palju abi olnud annetajate ja perekonna toetusest ning teadmisest, et olen saanud parimat arstiabi ja meditsiinipersonali toetust.”

Tänuväärne tegu!


Ettevõte Antalis, kes on paberite, reklaammaterjalide ja pakenditoodete hulgimüüja, tähistas märtsis oma 25. tegevusaastat ja korraldas oma juubeli puhul klientidele suurejoonelise vastuvõtu Estonia ooperiteatris.

Lillede ja kingituste asemel palus Antalis teha annetused vähiravifondile “Kingitud elu” või Tallinna loomaaia sõprade seltsile jääkaru uue polaariumi ehitamiseks.

Oleme südamest tänulikud kõigile Antalise koostööpartneritele, kes annetasid meile kokku 6570 eurot, kinkides sellega lootust ja elupäevi vähihaigetele.

Kaksteist asja, mida meile öeldakse 


Fondi asutaja Toivo Tänavsuu sõnastas kaksteist asja, mida inimesed tavaliselt ütlevad annetusi koguvatele vähiravifondi vabatahtlikele.

1. Mul pole sularaha

2. Vähihaigete toetamine on riigi ülesanne

3. Ma ei nuuma “farmaatsiamaffiat”, vähki ravitakse ainult alternatiivsete meetoditega

4. Olen juba püsiannetaja

5. Alles ükspäev annetasin teile

6. Te ajate väga õiget asja, suur tänu

7. Mis te seisate siin, parem jätke kast siia, las kogub ise

8. Kuidas ma peaksin teid usaldama? Kes te üldse olete?

9. Kas sularahas või pangakaardiga tehtud annetustelt saab tulumaksu tagasi?

10. Mul on suur kupüür, kas kastist annate raha tagasi ka?

11. Kas saate siin seismise eest palka ka?

12. Palju te sellest oma tasku panete?

Meie kommentaare nendele küsimustele saate lugeda SIIT:


Vähiravifondi hääl kõlas Riigikogus


Viktoria Ladõnskaja

Rahvasaadik Viktoria Ladõnskaja esitas 20. märtsil Riigikogus koalitsioonikaaslasest tervise- ja tööministrile Jevgeni Ossinovskile valusalt avameelse arupärimise vähiravi rahastamise teemal.

Viktoria, kelle ema Ljudmilla melanoomiravi toetab fond alates detsembrist, astus sisuliselt välja seni fondist abi saanud saja inimese eest ning kõikide inimeste eest, kes on sunnitud fondi viimasele õlekõrrele lootma tulevikus.

Viktoria pöördumist täispikkuses saab lugeda SIIT

Vastuse peaks minister Ossinovski andma mai alguses.Meil on uus tegevjuht – Katrin Kuusemäe


Katrin Kuusemäe

22.veebruaril astus vähiravifondi “Kingitud elu” tegevjuhi ametisse Katrin Kuusemäe. Märtsi lõpus tegi ajaleht Virumaa Teataja temaga suure intervjuu.

Katrin rääkis: “Olen nõus, et heategevusprojektidega liituvad inimesed tihtipeale isiklikel põhjusel, aga leidub ka neid, keda kannustab missioonitunne. Ka mina olen näinud oma lähedaste võitlust vähiga. Vanaemal oli kopsu- ja vanaisal eesnäärmevähk ning üks noor sõber lahkus siitilmast verevähi tõttu. Minu puhul polnud aga need kurvad näited põhjuseks, miks soovisin asuda „Kingitud elu“ tegevjuhi kohale. Pigem tahtsin midagi ära teha. Olen algusest peale jälginud fondi ja selle meeskonna tegevust ning neile kaasa elanud. Tegevjuhina korraldan erinevaid kampaaniaid ja löön ka ise peaaegu kõikidel kogumisüritustel kaasa. Väga äge on koos vabatahtlikega seda teha.”

Loe intervjuud täismahus SIIT

Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023