Tee annetus

Vähiravifondi rekordiline oktoober: väike Annabel puudutas südameid üle Eesti

Oktoobris laekus vähiravifondi “Kingitud elu” annetustena rekordiliselt 332 000 eurot, millest lõviosa 7-aastase Annabeli raviks. Fondi nõukogu kiitis heaks 18 inimese ravi toetamise – ka abisaanute hulk on rekordiline, neist 14 saavad fondilt toetuse esmakordselt. Kokku tasus fond raviarveid 264 000 euro ulatuses.  

Kingitud lootus ja võimalus


Oktoobris ulatasime abikäe 7-aastasele Annabelile, kelle neuroblastoomi ravisse panustame  koostöös Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liiduga üle 170 000 euro.

Avalik üleskutse toetada tüdruku ravi põhjustas Eesti ühiskonnas tõelise heatahtlikkuse plahvatuse, sest ööpäevaga lisandus fondi üle 200 000 euro. Nii jätkub tänu Annabelile nüüd raha veel vähemalt ühe neuroblastoomi ravi vajava lapse tarvis.

·     Annabeli lugu "Pealtnägijas” vaata SIIT

·     Annabeli ema Marianne Lõhmuse tunnistust loe SIIT

·     Annabeli isa Allar Sepp ja vähiravifondi juhataja Toivo Tänavsuu rääkisid annetuse laviini järgsetest emotsioonidest "Ringvaates" 

 

Rita ja Ruthi ravid jätkusid

Lisaks jätkasime oktoobris 55-aastase Rita Eluri kopsuvähiravi rahastamist. Juba varakevadest fondi toel käiv ravi toimib. Selle maksumus on ligi 5000 eurot kuus.


Rita kirjutab:  
"Haigusest sain teada 2015.aaasta novembris, millest kukkusin kokku. Tänu keemiaravile, millele järgnes kiiritus, sai keha vähist puhtaks aga edasi tekkisid kolded pähe. Uuringud näitasid, et haigus on tagasi. Lamades haiglas algas ravi "Kingitud elu" poolt kompenseeritud ravimiga. Tänu fondile võin täna öelda, et see ravim on peatanud vähi leviku.

Fondi töö on hindamatau. Tegemist on elu ja surma küsimusega, kuid tänu fondile saan elada. Minu perekond, sugulased, sõbrad elavad kaasa fondi tegemistele ja hindavad väga kõrgelt selle tööd."

 

Samuti jätkasime 57-aastane Ruth Alase ravi toetamist. Tema ravile kulub järgneval kahel kuul üle 6500 euro.

Ruth kirjutab:
“Viimastel kuudel olen saanud olla julgustuseks paljudele, et selline diagnoos ei tähenda veel elu lõppu. Olen saanud käia klassikokkutulekul ja pidanud loengu Kaunase Tehnikaülikoolis.
Olen saanud juhtimisalaseid teadmisi edasi anda nii ajakirja kui raadio vahendusel. Olen ette valmistanud loenguid ja koolitusi eesmärgiga aidata kaasa meie organisatsioonide juhtimise arendamisele selles suunas, et inimesed ei põleks läbi, vaid naudiksid seda, mida nad teevad. Olen väga tänulik, kui saan seda tegevust jätkata."

Ruthi intervjuud TV3 uudistele vaata SIIT


Väike Amelia saab vanaisaga olla!

Oktoobrist toetame ka soolevähiga võitlevat vanaisa Anatolit. Tema ravimile Lonsurf kulub järgnevatel kuudel ligi 5000 eurot. 2014.aastal avastati tal kaugelearenenud jämesoolekasvaja.


Anatoli tütar Anzela kirjutab:
“Haiguse ajal on tulnud ka rõõmusõnumeid. Nimelt sündis 2016.aasta veebruaris Anatoli ainuke lapselaps Amelia Linda, keda me kõik ootasime pea 14 aastat. Amelia käib vanaisa rõõmuks väga sageli tal külas ja soovib seda teha veel kaua. Iga nende koos veedetud aeg toob ka Anatolile naeratuse näole. Loodame südamest, et uus ravim aitab ja pikendab Anatoli eluiga.”

 

Ravimit Lonsurf saavad fondi toel ka veel kaks Tallinnas elavat naist - 59-aastane ja 60-aastane. Mõlemal juhul panustame ligi 5000 eurot.

80-aastane vanaisa Haapsalust saab fondi toel ravimi Xofigo, mille ostuks panustame järgnevatel kuudel ligi 12 000 eurot.  
Teine sama eakas mees, sedapuhku Raplamaalt, võib fondile toetuda kopsuvähiravimi Everolimus ostul. Selleks panustame üle 6000 euro.

67-aastane naine Pärnust alustab fondi toel hulgimüeloomi ravi maksumusega ligi 50 000 eurot kvartalis, kuid katab ise oma ravikuludest 50%.

69-aastane Tallinna proua saab annetajate toel maovähiravi maksumusega ligi 9000 eurot.

Ühtlasi jätkub 50aastase Tartu pereisa Erik Saare kopsuvähiravi, millele kulub iga kuu ligi 5000 eurot.

 

Viiene Tauris paraneb!

Aasta alguses rahastas vähiravifond “Kingitud elu” koos Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liiduga viieaastase Taurise neuroblastoomi ravi kokku ligi 100 000 euroga. Viimased uudised Tallinna Lastehaiglast kinnitavad: ravi oli edukas ning poiss paraneb!

Taurise vanemad kirjutavad:

"Suured, suured tänud. Ja seda muidugi ka Taurise poolt, kes on hetkel väga tubli laps. Tauris tunneb rõõmu lasteaiast, oma sõpradest ja toredatest õpetajatest.
Meie viimasest ravist on möödas kolm kuud ja muidugi on need kuud olnud ootuste kuud, et kuidas siis ikka seis on. Septembris tehti pikkisilmi oodatud uuring, mis ütles, et seis on ilus. Nüüd on vaja seda säilitada ja loota ikka parimat.”

 

Head tegevad helkurid, saed, sünnipäevad … 

Alates oktoobrist on võimalik Selveritest, Prismadest, Rimi hüpermarketitest, Stockmannist ja Circle K jaamadest soetada vähiravifondi heategevuslikke helkureid, mis on topelt elupäästjad - oled pimedas nähtav ja hoiad oma elu ning kingid elupäevi ka vähihaigetele. Helkur maksab 1,99 eurot. 

 

Husqvarna Eesti toetas ühe fondi toel tulevikus abi saava lapse ravi, annetades selleks terve toatäie mängusaage - kokku 200 tk! Jõulukingituseks hästi sobivad saed anname teatud tingimustel ära annetuste vastu.

Kampaaniast lähemalt SIIN


Alates tänavu juulist on Circle K kliendid panustanud jaamades olevate annetuskastide kaudu vähihaige heaks ligi 5000 eurot.

Loe lähemalt SIIT 

 

Tartu üks staažikamaid ehitusfirmasid Tartu Ehitus ja ventilatsioonitööde firma Tevent tähistasid 13. oktoobril Tartu Lennuakadeemias oma juubeleid. Kingitusi ja lilli juubilarid ei oodanud ning palusid selle asemel külalistel teha annetuse vähiravifondi “Kingitud elu”. Kokku annetasid pidulised vähihaigete toetuseks üle 7900 euro. 

 

MTÜ Rõõmukool beebikooli 13 peret Jõhvist korjasid neli kuud vähihaigete toetuseks pudeleid. Selle eest saadud 360 eurot annetati vähiravifondile Ida-Virumaalt pärit vähihaigete aitamiseks.


Heategevuslikud korvpallimatšid ja kogumised kaubanduskeskustes

Oktoobris osalesime korvpallimatšidel Raplas ja Tartus. Avis Utilitase ja Tartu Ülikooli mängul Raplas panustas publik annetustena ja heategevusliku oksjoni läbi vähihaigete toetuseks üle 600 euro ja Tartu publik Tartu Ülikool ning Kalev Cramo mängul 700 eurot.

Meie vabatahtlikud kogusid aga Stockmannis, Ülemiste keskuses ja Tartus Lõunakeskuses annetustena kokku ligi 3000 eurot.

Heategevuslikud oksjonid

Oktoobris viisime läbi kaks toredat oksjonit, millest saadud raha läks vähihaigete toetuseks.


Jaanika Saaremaalt annetas meile oma õe mälestuseks isetehtud lapiteki, mille panime oksjonile alghinnaga 99 eurot.  Tekk leidis omale uue omaniku 1470 euroga.

Lapiteki sünnilugu loe SIIT


Enampakkumise käigus leidis uue omaniku ka uhke robotmuruniiduk, mille annetas meile oksjoniks Husqvarna Eesti. Robotniiduk alghinnaga 99 eurot müüdi oksjonil maha 3307 euroga.

 

Valimisõhtu kogumisrallil panustasid poliitikud  

Kingitud elu külastas valimispäeva õhtul Tallinnas kaheksa partei ja valimisliidu pidusid ning poliitikud annetasid vähihaigete toetuseks kokku ligi 3000€.

Loe lähemalt SIIT

Toivo Tänavsuu: Eesti inimene on võrratu!  

Fondi juhataja Toivo Tänavsuu andis TV3 uudistele intervjuu, milles tõdes et “Kingitud elu” on saanud kolme aasta jooksul nii palju annetusi, et toetada kõiki fondi sihtgruppi kuuluvaid abivajajaid. Neid on olnud kokku 170.

Toivo intervjuud vaata SIIT

 
Ettevõtja, “osta” oma jõulukingitused ja jõulukaardid tänavu vähiravifondilt

Vähiravifond “Kingitud elu” soovitab ettevõtetel eesolevatel jõuludel loobuda tarbetute ja igavate jõulukingituste kinkimisest oma klientidele, partneritele või töötajatele ning selle asemel toetada annetusega vähihaigeid. Sel aastal saavad kõik ettevõtted soetada vähiravifondilt ka heategevuslikke jõulukaarte ning vahvlikarpe.

Täiendav info SIIN

 
Soovid vähihaigeid toetada – kinkida elu?

Meie kodulehel on võimalik pangalinkide kaudu vormistada end mõne sekundiga püsiannetajaks
 
Pangarekvisiidid leiab SIIT

Uudiskirja saab tellida, kirjutades info@kingitudelu.ee

 


Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023