Tee annetus

Vähiravifond kogus augustis annetusi festivalidel üle Eesti ja külastas peaminister Jüri Ratast

Järgnevalt augustikuu kokkuvõte vähiravifondi “Kingitud elu” tegemistest.

Käesoleval aastal on fondist abi saanud rekordarv inimesi: 72 eestimaalasele oleme andnud lootuse, võimaluse elada kauem või isegi terveks saada. Augustis panustasime inimeste ravidesse kokku üle 65 000 euro. Esmakordse toetuse andsime kuu jooksul kaheksale inimesele, lisaks jätkusid paljud ravid, mis on kestnud juba pikemat aega.
Fondi lisandus annetuste ja patsientide omaosalustena augustis kokku ligi 57 000 eurot.

Viimane suvekuu möödus suuremate ja väiksemate suveürituste tähe all - kogusime vaprate vabatahtlikega annetusi erinevates linnades üle Eesti: Weekend Festivalil Pärnus, Arvamusfestival Paides, Viru Folgil Käsmus, Hauka laadal Antslas, Motofestivalil Kiviõlis, We Love The 90’s festivalil Tallinnas, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ärihooaja avamisel Tartus, Tallinnas lauluväljakul aset leidnud taasiseseisvuspäeva kontserdil “Eesti muld ja Eesti Ruja” ning Jüri Ratase jalgrattavõistlusel Pirita velodroomil.

Eriliselt meeldejääv oli töö Weekend Festivalil, kus pidutses tuhandeid Eesti noori. “„Harjutasime Eesti noori mõttega, et isetu andmine võib olla päris kihvt ehk noortepäraselt öeldes cool. Lõpuks oli meeldiv tõdeda, et ei ole see meie noorsugu veel midagi nii hukas kui räägitakse: viis korda astuvad annetuskastist mööda, kuid kuuendal ikkagi annetavad. Harjutamine teeb meistriks!” võttis fondi juhataja Toivo Tänavsuu meeleolu kokku.

 “Kingitud elu” liitus annetuste kogumise hea tavaga

Pärast 3,5 aastat tegutsemist liitusime Eesti mittetulundusühingute ja sihtasutuste liidu (EMSL) koostatud annetuste kogumise hea tavaga. Samm on formaalne, järgime neid põhimõtteid fondi loomisest alates. Teisiti ei kujutaks me oma tegevust ettegi.

Mida täpselt annetuste kogumise hea tava endast kujutab loe SIIT

Vähiravifondi vabatahtlikud käisid külas Jüri Ratasel

22.augustil külastasid fondi vabatahtlikud Stenbocki maja ning kohtusid peaminister Jüri Ratasega. Varem mitmel korral ise fondi särgi selga tõmmanud ja annetusi kogumas käinud valitsusjuht tutvustas riigi juhtimist ning toetas fondi pakutud ideed, kuidas vähiravi kättesaadavuse probleemi võiks riiklikult lahendada.

Loe lisa ja vaata fotogaleriid meeledejäävast üritusest SIIT

Veel viimaseid nädalaid jätkub elukinkija SMS kampaania


Veel viimased kaks nädalat kestab SMS kampaania, mille raames saavad kõik soovijad toetada vähihaigeid ja võimaluse saada tänutäheks elukinkija portree.
Osalemiseks tuleb saata viieeurone SMS sõnum sisuga KINGITUS numbrile 13018. Portreed valmivad kahest annetajast, kelle loosime kõikide sõnumisaatjate hulgast välja septembri lõpuks.
Ühe portree valmistab kunstnik Aapo Pukk ja teise kunstnik Aivar Juhanson. Sõnumeid ootame 17. septembrini 2017. Sõnumite hulk ühe saatja kohta pole piiratud.

Kingutud elud

Tänu meie lahketele annetajatele saime augustis jätkata juhtimisteadlase ja EBSi professori Ruth Alase toetamist tema võitluses kopsuvähiga. Panustame Ruthi ravisse kahe kuuga üle 6000 euro.

Ruth kirjutab:
"Armsad eluandjad! Pole vist midagi, mille eest saaks rohkem tänulik olla kui täiendavate elupäevade eest. Aitäh Teile!
Olen nüüd tänu Teile kaks kuud bioloogilist ravi saanud ja see on oluliselt minu elukvaliteeti parandanud. Keemiaravi kõrvalmõjud on nüüd kadunud ja sellel ravil kõrvalmõjusid praktiliselt ei ole. Mul on rohkem energiat ja ma väsin vähem. See võimaldab rohkem liikuda ja värskes õhus viibida.
Vahepeal kogesin suhtumise muutumist ajasse. Sünnipäev kujunes eriliseks teetähiseks. Eriti tore oli, et sain selle päeva veeta Vähiliidu suvelaagris koos inimestega, kellega meid seob ühine diagnoos.
Suur tänu fondi loojatele ja töötajatele ja kõigile, kes minu elu pikendamisele oma annetustega kaasa on aidanud."


Asusime augustis toetama 47-aastase tallinlase Igor Stepanovi ravi. Selle kolme kuu maksumus ületab 16 000 eurot.
Mehe võitlus lümfoomiga algas 2015. aastal. Igori viimane õlekõrs on ravim Pixantrone, mida haigekassa ei rahasta.

Juba poolteist aastat toetab vähiravifond 50-aastast Tartu pereisa Erik Saart võitluses kopsuvähiga. Oleme mehe ravisse panustanud iga kuu umbes 5000 eurot ning mees elab täisväärtusliku elu – käib tööl, teeb sporti ja on parim isa oma kahele tütrele ja armsatav abikaasa oma naisele.

Eriku abikaasa Margit kirjutab:

Täname küsimast, meil läheb hästi!” – just täpselt nii vastamegi, kui keegi küsib, kuidas meil läheb. Oleme elus, käime tööl, koolis, trennides, sünnipäevadel, vahest ka mõnel kontserdil.
Erik tunneb end hästi. Jookseb peaaegu igal hommikul 7-10 kilomeetrit, sõidab jalgrattaga – enamasti 50-70 kilomeetrit. Ta käib tööl, on lastele suurepärane isa, minule maailma parim abikaasa. Meil läheb hästi. Mis saab tulevikus või kauaks meile elu antud on, seda me ei tea. Elame hetkes.
Soovime tänada kõiki väga häid inimesi meie ümber, kes on olnud abiks ja toeks. Pere, sõbrad, meie mõlema kolleegid, võimlemisklubi Janika (Janika, Nevel, Evelin), koralliklubi pere, Valentina, dr Padrik. Väga suur tänu läheb “Kingitud Elu” fondile, kes on võimaldanud elu lisaks Erikule veel väga paljudele mitte kulutõhusatele vähihaigetele. Aitäh teile, head annetajad! Ilma teieta ei saaks me üldse täna öelda, et meil läheb hästi.

Loe Margiti täispikka tunnistust SIIT

Mis ootab fondi ees septembris?

Vähiravifondi esimene sügiskuu tõotab tulla tegus ja sportlik - ees on põnevad heategevuslikud jalgpallilahingud Tartus ja Pärnus, Buduaari Turg Tallinnas ja veel palju huvitavat.

Kõikidest sündmustest saab lähemalt lugeda “Kingitud elu” täiesti uue kuue saanud ja peagi kolmekeelseks saavalt kodulehelt kingitudelu.ee ning Facebooki lehelt.

Veel tuletame meelde, et alates suvest on kõikides Circle K jaamades vähiravifondi statsionaarsed annetuskastid, kuhu saab poetada kassast tagasi saadud peenraha – tehes seeläbi head justkui mööda minnes.

Soovid vähihaigeid toetada – kinkida elu?


Meie kodulehel on võimalik pangalinkide kaudu vormistada end mõne sekundiga püsiannetajaks
 
Pangarekvisiidid leiab SIIT

Uudiskirja saab tellida, kirjutades
info@kingitudelu.ee


Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023