Vähiravifond ja uus vähiteemaline komöödiafilm "The Chuck Band Show" kutsuvad mehi üles hoidma oma tervist

Tänavu novembris ehk meeste tervisekuul jõuab kinodesse uus Eestis toodetud inglisekeelne komöödiafilm “The Chuck Band Show”. Film räägib 40ndates eluaastates raadio DJ-st Chuck Bergerist, kellel kisub järsku kõik viltu: ta on kaotamas nii tööd kui ka naist ning tal diagnoositakse munandivähk. Mees otsustab mitte pead norgu lasta, vaid kõikidest eluraskustest läbi minna huumori toel.

Neil päevil käivad Tallinnas aktiivselt filmivõtted. Linateose stsenaarium põhineb suuresti tõsielul: 20 aastat Eestis elava Ameerika DJ ja koomiku Stewart Johnsoni läbielamistel. Mehel avastati päriselt siiretega munandivähk. Ravi oli kurnav ja selle kohta pidas Johnson avameelset blogi. Lõpuks sai mees haigusest võitu. 

Henry Kõrvits ja Stewart Johnson. Foto: Liisabet Valdoja
Vähiravifond Kingitud Elu on löönud filmitegijatega käed, et tõsta koos tähelepanu alla meeste tervis. 

Esiteks paneme me kõikidele meestele südamele, et soodsam ja kergem on ravida vähki, mis avastatakse varakult. 100 000 mehest haigestub igal aastal munandivähki umbes 5-6, eesnäärmevähki aga 70-130. Tasub käia oma tervist regulaarselt kontrollimas, liikuda piisavalt ja toituda tervislikult. 

Teiseks aitab "The Chuck Band Show" mehi võitluses raske haigusega. Osa sügisel kinodesse jõudva linateose kassatulust annetatakse vähiravifondi, et kinkida abivajajatele lootust ja täisväärtuslikke elupäevi.  

"Meie eesmärk on läbi Stewarti loo jutustamise võimendada ühiskonnas diskussiooni mehi kimbutavate vähivormide osas. Et ka noor Eesti mees, kes on munandivähi üks peamine riskigrupp, läheks probleemide korral varakult arsti juurde. Usume, et koostöös Vähiravifondiga Kingitud Elu suudame sellele sotsiaalselt tundlikule aga väga olulisele teemale vajalikku tähelepanu pöörata ning aidata ka neid, kes juba raske haigusega võitlema peavad.” ütleb filmi produtsent Aet Laigu.

 
Marta Laan ja Stewart Johnson. Foto: Liisabet Valdoja
Filmi peategelast Chucki kehastab Stewart Johnson ise. Lisaks teevad kaasa armastatud eesti näitlejad Marta Laan, Henry Kõrvits, Janek Joost, Külliki Saldre, Andres Ots, Ingrid Isotamm, Kaili Närep jt. Filmi stsenaristid on Stewart Johnson ja Al Wallcat, režissöör Al Wallcat ja filmi toodab Meteoriit OÜ. Film valmib Hooandja kaudu kogutud annetuste, toetajate ja partnerite kaasabil.

Vaata lisaks filmi Facebooki lehte ja Naistelehe artiklit Stewart Johnsoni võitlusest vähiga. 
Jaga artiklit:

Viimased uudised

Ettevõtja, ära kingi jõuludeks tarbetut nänni, tee hoopis elupäästev heategu!
Suur üleskutse kõikidele ettevõtjatele: parim kingitus jõuludeks on kellelegi lootust ja elupäevi kinkiv annetus. 
24.10.2019
Vähiravifond jäi septembris 100 000 euroga miinusesse aga abi said kõik, kes seda vajasid
Vähiravifondi Kingitud Elu jaoks möödus septembrikuu rekordilise abivajaduse foonil. See peegeldus ka tegevusnumbrites: toetasime 29 uue abivajaja ravi, lisaks jätkus kümnete varem alustatud ravide rahastamine. Iga päev kingivad fondi annetajad kellelegi kallihinnalise lootuse ja võimaluse elada.
02.10.2019
“Ilma teieta poleks mul mingit võimalust”: kuus vähiravifondi abisaajat tänavad annetajaid lootusrikkama sügise eest   
Viimastel aegadel saab vähiravifondist abi keskmiselt üks inimene iga päev. Kuus abisaajat on meile saatnud tagasisideks tänukirjad, kus kirjeldavad oma võitlusi raske haigusega ning toovad välja, mida fondi toetus neile ja nende peredele tähendab. Need on tänukirjad eelkõige meie annetajatele. Suur tänu, et kingite võimalusi ja lootust! 
01.10.2019