Vähiravifond ja uus vähiteemaline komöödiafilm "The Chuck Band Show" kutsuvad mehi üles hoidma oma tervist

Tänavu novembris ehk meeste tervisekuul jõuab kinodesse uus Eestis toodetud inglisekeelne komöödiafilm “The Chuck Band Show”. Film räägib 40ndates eluaastates raadio DJ-st Chuck Bergerist, kellel kisub järsku kõik viltu: ta on kaotamas nii tööd kui ka naist ning tal diagnoositakse munandivähk. Mees otsustab mitte pead norgu lasta, vaid kõikidest eluraskustest läbi minna huumori toel.

Neil päevil käivad Tallinnas aktiivselt filmivõtted. Linateose stsenaarium põhineb suuresti tõsielul: 20 aastat Eestis elava Ameerika DJ ja koomiku Stewart Johnsoni läbielamistel. Mehel avastati päriselt siiretega munandivähk. Ravi oli kurnav ja selle kohta pidas Johnson avameelset blogi. Lõpuks sai mees haigusest võitu. 

Henry Kõrvits ja Stewart Johnson. Foto: Liisabet Valdoja
Vähiravifond Kingitud Elu on löönud filmitegijatega käed, et tõsta koos tähelepanu alla meeste tervis. 

Esiteks paneme me kõikidele meestele südamele, et soodsam ja kergem on ravida vähki, mis avastatakse varakult. 100 000 mehest haigestub igal aastal munandivähki umbes 5-6, eesnäärmevähki aga 70-130. Tasub käia oma tervist regulaarselt kontrollimas, liikuda piisavalt ja toituda tervislikult. 

Teiseks aitab "The Chuck Band Show" mehi võitluses raske haigusega. Osa sügisel kinodesse jõudva linateose kassatulust annetatakse vähiravifondi, et kinkida abivajajatele lootust ja täisväärtuslikke elupäevi.  

"Meie eesmärk on läbi Stewarti loo jutustamise võimendada ühiskonnas diskussiooni mehi kimbutavate vähivormide osas. Et ka noor Eesti mees, kes on munandivähi üks peamine riskigrupp, läheks probleemide korral varakult arsti juurde. Usume, et koostöös Vähiravifondiga Kingitud Elu suudame sellele sotsiaalselt tundlikule aga väga olulisele teemale vajalikku tähelepanu pöörata ning aidata ka neid, kes juba raske haigusega võitlema peavad.” ütleb filmi produtsent Aet Laigu.

 
Marta Laan ja Stewart Johnson. Foto: Liisabet Valdoja
Filmi peategelast Chucki kehastab Stewart Johnson ise. Lisaks teevad kaasa armastatud eesti näitlejad Marta Laan, Henry Kõrvits, Janek Joost, Külliki Saldre, Andres Ots, Ingrid Isotamm, Kaili Närep jt. Filmi stsenaristid on Stewart Johnson ja Al Wallcat, režissöör Al Wallcat ja filmi toodab Meteoriit OÜ. Film valmib Hooandja kaudu kogutud annetuste, toetajate ja partnerite kaasabil.

Vaata lisaks filmi Facebooki lehte ja Naistelehe artiklit Stewart Johnsoni võitlusest vähiga. 
Jaga artiklit:

Viimased uudised

Laulu- ja tantsupeolised annetasid vähihaigete toetuseks üle 40 kilogrammi sularaha ehk 25 800 eurot
Juubeli laulu- ja tantsupeo erakordselt helded ja rõõmsameelsed osalised tegid nelja päeva jooksul ühise hiid-heateo, panustades Vähiravifondi Kingitud Elu kokku ligi 25 800 eurot. Annetatud sularaha kogus kaalus 40 kilogrammi.
08.07.2019
Aadu Luukase Sihtasutuse missiooni jätkab Vähiravifond Kingitud Elu
Aastatel 2007-2018 missioonipreemiat välja andnud Aadu Luukase Sihtasutus lõpetas tegevuse ning fondi jäänud 30 000 eurot annetati Vähiravifondile Kingitud Elu, kes oli ühtlasi 2018. aasta missioonipreemia laureaat.
24.06.2019
Vähiravifond korraldab suured heategevustalgud, annetusi tuleb koguma ka peaminister

Vähiravifond „Kingitud elu“ korraldab sel nädalal üleriigilised heategevustalgud, mille raames kogutakse annetusi noorte lastevanemate ravi toetuseks. Teiste hulgas osaleb talgutel peaminister Jüri Ratas. 

17.06.2019