Tee annetus

Vähi seljatanud Annabel ja Ott Tänak kutsuvad kõiki Pardirallile toetama vähihaigeid lapsi ja nende peresid

Annabel Sepp

Täna toimus heategevusliku perepäeva Pardiralli 2019 pressikonverents, kus kolme heategevusfondi - Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu (EVLVL), vähiravifondi „Kingitud elu“ ning heategevusfondi Minu Unistuste Päev esindajad tutvustasid 8. juunil ühiselt korraldatavat suurt kogupere rallipäeva. Kohal oli ka 8-aastane Annabel Sepp, kes seljatas annetajate toel vähihaiguse.  

Kolm fondi kutsuvad kõiki Eesti inimesi ja ettevõtteid Pardirallil osalema. Internetilehel www.pardiralli.ee on võimalik soetada endale, oma perele ja firma töötajatele rallipartide numbreid või teha pisikeste patsientide toetuseks annetus. Pardiralli eesmärk on kindlustada kõikidele raske haigusega võitlevatele lastele hädavajalik ravi ja nende peredele vajalikud tugiteenused: psühholoogiline tugi, eripedagoogika, füsioteraapia jne.  

„Pardiralli toimub juba kuuendat korda ja on muutunud aja jooksul väga paljude Eesti inimeste jaoks armsaks ja südamelähedaseks sündmuseks, millest osavõtmine on iseenesestmõistetav,” ütles EVLVLi juhatuse esinaine Kaili Lellep. „Tänavu loodame, et nende inimeste ring laieneb veelgi, sest vähihaiged lapsed vajavad endiselt abi ja annetusi. On ju ometi uhke tunne, kui oled saanud teha head ja ühtlasi on sul oma numbriga rallipart, mis 8. juunil ülejäänud 15 000 pardiga mõõtu võtma hakkab.” 

Tänavu lastakse rallikanalisse vette ka Ott Tänaku part, seega annab Pardirallil osalemine unikaalse võimaluse võtta mõõtu meie kuulsaima ralliässaga isiklikult!  

"Elu on suur väärtus ja iga laps on meile hindamatu kalliskivi. Me aitame seda kalliskivi hoida, et igale lapsele saaks olema homne. Üritame peredele olla igakülgseks toeks, et nad ei kaotaks usku ja lootust. Iga hea annetaja on osaline vähilaste ja nende perede aitamises ja igast heateost võib sündida ime,” ütles EVLVLi koordinaator-tugiisik Luive Merilai.

Heategevusfondi Minu Unistuste Päev tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi sõnas: „Unistamine annab igale vähihaigele lapsele palju positiivset energiat ja aitab vapralt toime tulla ka kõige raskemate väljakutsetega. Ühiselt tehtud hea võimendub mitmekordselt ning sellega loome paremad võimalused vähilaste emotsionaalseks raviks ning lootuse helgemaks lapsepõlveks.” 

Minu Unistuste Päev on korraldanud Taurisele, Annabelile ja paljudele teistele vähilastele personaalse unistuste päeva, pakkudes pereliikmetele emotsionaalset ja psühholoogilist tuge, mis annab jõudu haigusega võitlemiseks ja suunab tähelepanu elu ilusatele hetkedele.  

Nii väikeste kui ka suurte vähiravi toetav vähiravifond „Kingitud elu“ rahastas koos EVLVLiga viimase kahe aasta jooksul 7-aastase Taurise ja 8-aastase Annabeli neuroblastoomiravi. Kahe lapse ravisse panustati kokku üle veerand miljoni euro. Mõlemad väikesed kangelased tunnistati eelmisel kevadel haigusvabaks ja neil läheb hästi. „Pardirallil osaledes aitate kindlustada hädavajaliku ravi, elamise ja suureks sirgumise võimaluse ka järgmistele ränga diagnoosiga lastele,” ütles Vähiravifondi Kingitud elu juhataja Toivo Tänavsuu. 

Pardiralli 2019 annetustega toetatakse (varasemate rallide toel loodud) vähihaigete laste ja nende perede tugikeskuse tööd. Keskus pakub igakülgset abi ja toetavaid teenuseid vähidiagnoosiga võitlevatele lastele ning nende peredele.  

Koostöös vähiravifondiga „Kingitud elu“ katab EVLVL Pardiralli tuludest vajadusel ka ravi, mida ei kompenseeri Haigekassa. Minu Unistuste Päev viib ellu tõsiselt haigete laste unistusi, et pakkuda lapsele ja pereliikmetele psühholoogilist tuge, mis aitab paranemisele kaasa.  

Pardiralli 2019 toimub laupäeval 8. juunil Tallinnas Kadrioru pargis, kus 15 000 vanniparti taaskord võistlustulle astuvad. Tasuta sissepääsuga üritusel on rohkelt meelelahutust, parimad toitlustajad ning põnevat tegevust kogu perele. Rallil osalemiseks saab pardinumbreid soetada leheküljelt www.pardiralli.ee.  

Tänavust Pardiralli kampaania avapauku toetasid T1 kaubanduskeskuse pererestoran HELK ning Maitsvad Muffinid.


Vähilaste toetamiseks on mitu võimalust: 


1) Soeta endale ja oma perele pardinumber leheküljelt www.pardiralli.ee. Kutsu ka sõpru ja töökaaslasi üles pardinumbreid ostma ja ära jäta asja viimasele minutile, sest igal aastal on pardid ralli stardipauguks otsa saanud.
Pardinumbri ostmine on sisuliselt isikliku rallipardi värbamine võistlusel osalemiseks. Kuna tänavu osaleb rallil ka Ott Tänaku part, on see unikaalne võimalus kuulsa rallimehega võidu kihutada.

2) Tee annetus märksõnaga “Pardiralli"

Maksesaaja: Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit
Swedbank EE562200221064019722
Luminor EE501700017004606286
LHV EE597700771003343080
SEB EE561010220267764221
Coop pank EE294204278609755209

3) Ettevõtjad saavad soetada rallipäevaks kanalisse ujuma oma firma logoga suurpardi.

Lisainfo:
www.pardiralli.ee


Ave Laas
Pardiralli 2019 projektijuht
ave.laas@pardiralli.ee
50 45 943 


Tänavuse Pardiralliga kogutud annetustest 15% jõuab lõpuks vähiravifondi Kingitud elu. 

Tänase pressikonverentsi fotogalerii:

Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023