Tee annetus

Vähiravifondi juuli möödus suviste suurürituste tähe all. Ühe kuuga panustasime ravidesse üle 100 000 euro

Järgnevalt juulikuu kokkuvõte vähiravifondi “Kingitud elu” tegemistest. Abivajadus on jätkuvalt suur. Käesoleval aastal oleme esimese 7 kuuga elamise võimaluse või viimase õlekõrre võimaldanud 60 inimesele.

Juulis panustasime inimeste ravidesse kokku üle 100 000 euro. Vähiravifondi lisandus annetuste ja patsientide omaosalustena kokku ligi 60 000 eurot. 

Kuu möödus mitemetel suveüritustel annetusi kogudes: Õllesummer, Tallinna Merepäevad, Võsu Jazz, Ultima Thule kontsert Pärnus ja Viljandi Folk.
 
"Kingitud elu" tegevjuht Katrin Kuusemäe käis ühel juulikuu varahommikul külas Vikerraadios Margit Kilumetsa juhitavas saates vikerhommik rääkimas eestlastest ja heategevusest.
Margiti ja Katrini vestlust saab järelkuulata SIIT
 
Vähiravifondi annetuskast Circle K teenindusjaamas
Suurepärane koostöö Circle K Eestiga

Alates juuli algusest on kõigis Circle K teenindusjaamades üle Eesti võimalik teha annetusi vähiravifondile “Kingitud Elu”, kinkides sellega abivajajatele elu ja lootust.
Lähemalt loe meie koostöö kohta SIIT
 
Kaks annetajat saavad elukinkija portreed Aapo Pukilt ja Aivar Juhansonilt

Juuli keskpaigast alustasime SMS kampaaniaga, millega saavad kõik soovijad toetada vähihaigeid 5 euroga. Saates SMS sõnumi sisuga KINGITUS numbrile 13018, osaleb iga saatja elukinkija portree loosimises mille valmistavad neist tuntud kunstnikud Aapo Pukk ja Aivar Juhanson.  Sõnumeid ootame 17. septembrini 2017, sõnumite hulk ühe saatja kohta pole piiratud ning portreed valmivad kahest annetajast, kelle loosime kõikide sõnumisaatjate hulgast välja septembri lõpuks.

Kingutud lootus ja piiritu tänu abisaanutelt

Alates juulist asusime toetama Tallinnast pärit 67-aastase isa ja vanaisa võitlust soolevähiga. Vähidiagnoosi sai mees 2013 aastal. Mehe 2 kuu ravi maksumuseks ravimiga Vectibix on üle 12 000 euro.

Tänulik abisaaja kirjutab:
See, mida Teie fond teeb, on imetlusväärne. Juba mõte neile toredatele ja abivalmitele inimestele teeb südame soojaks ning süvendab usku. Ka siis, kui kõik ei lähe nii nagu sooviksime, tahaks kallistada kõiki teie imearmsaid inimesi ja neid kõiki südamlikke annetajaid! Veelkord, siiras ja piiritu tänu teile, olete andnud mulle, mu lastele ja lastelastele lootuse ja võimaluse koos olla! Suurima tänu ja armastusega soovin "Kingitud elule" ja kõigile annetajatele ilusat suve!"

Alates selle aasta aprillist oleme toetanud vanaema Malle Zamorini soolevähiravi. Hirmsa diagnoosi sai naine 2015 aastal. Kuna meie poolt toetatav ravi osutus tulemuslikuks ja naine on saanud tagasi elulootuse, pöördus Malle juulis taas meie poole jätkutaotlusega, kus palus  fondil toetada tema soolvähiravi, mille eest tuleb kahe kuu jooksul välja käia üle 8600 euro.
 
Malle kirjutab:
"Pöördusin viimases lootuses vähiravifondi poole, sest see oli mulle tõesti viimane õlekõrs ja tänu "Kingitud elu" positiivsele vastusele ja suurele toetusele, oli mul võimalik saada uut ravi. See ravi osutus 2 kuu jooksul positiivseks ja andis väga häid tulemusi. Nüüd aga oleks tarvis veel teha ka teine ravikuur ja selleks ilma fondi abita mul võimalused puuduvad, sest elan üksi ja töövõimetuspension seda ei võimalda.
Ma ei taha siiani alla vanduda sellele haigusele ja tänan südamest mulle osutatud abi eest. Tänan kõiki annetajaid ja vähiravifondi teie tänuväärses töös. Samas loodan, et siiski saan abi ka teiseks ravikuuriks.
Tänu ja lugupidamisega Malle Zamorin"

 
Juuli algusest asusime toetama Tallinnast pärit 51-aastase pereisa võitlust hulgimüeloomiga! Vähk avastati mehel 2012 aastal. Pereisa ravi makumuseks ravimiga Kyprolis on ligi 20 000 eurot.

Mehe elukaaslane kirjutab:
"Äsja sai minu elukaaslasel täis 5 aastat müeloomidiagnoosist. Kui selgus, et haigekassa rahastatavad ravivõimalused olid otsas, oli arsti nõuanne pöörduda Hille Tänavsuu Vähiravifond Kingitud Elu poole, mida ka tegime.
Olukord oli päris nukker – isiklikud säästud ei andnud kuidagi mõistlikku omaosalusmäära välja, aga ravi saamisega venitada ka enam ei saanud. Samuti on praegu fondil korraga palju abitaotlusi. Pidime hakkama saama endi jaoks väga raske ülesandega – paluma abi sugulastelt ja sõpradelt. See, mis juhtus võttis põlved nõrgaks ja silma märjaks. Sõbrad võtsid appihüüet väga tõsiselt ja levitasid seda edasi ning palusid inimestel ka otse vähiravifondi toetada. Kahe ööpäevaga oli meil koos summa, mis koos enda säästudega oli fondi jaoks piisav, et teha ravi rahastamise kohta positiivne otsus.
Kõige ilusam pilt minu jaoks oli näha kuidas lootuse tärkamine paneb ligimese särama ja täidab uue jõu ning positiivse energiaga. Enda jaoks abi paluda on keeruline. Aitäh, kes te võtsite selles aidata.  
Aitäh, Kingitud Elu! Aitäh armsad pereliikmed, sugulased, sõbrad, tuttavad ja päris võõrad inimesed, kes te reageerisite nii kiiresti ja heldelt! "

 
Vähiravifond jätkas juulis Lõuna-Eestist pärit 73. aastase ema ja vanaema võitlust kopsuvähiga. Tema ravisse ravimiga XALKORI oleme panustanud nüüdseks kokku ligi 30 000 eurot!

Naine kirjutab:
"Head Kingitud elu eestvedajad!
Kõigepealt tahan Teid tänada selle eest olete leidnud võimaluse minu võitlust vähiga toetada. Kopsuvähi diagnoosi sain 2016. aasta märtsis, vaatamata sellele, et olen terve elu tervislikke eluviise järginud ja pole kunagi suitsetanud. Tänu Teie toele olen saanud enale lubada ravimit Xalkori, mis on andnud häid tulemusi ja mis sobib mulle väga hästi (ei anna kõrvalmõjusid). Vähifondi tugi on olnud eriliselt oluline ka majanduslikus mõttes. Päris kindlasti ei oleks ma saanud seda ilma Teie toeta lubada. Kuigi mu kaks last on mulle ka toeks olnud, ei saaks ka nemad seda kulu katta. Pensionist ei ole samuti võimalik midagi eriti kõrvale panna. Teie toetus on andud mulle lootust ja rõõmu edasiseks eluks ja olen veelkord Teile südamest tänulik.
Tahan tänada ka kõiki annetajaid, kes fondi on kasupüüdmatult toetanud ja paljudele inimestele elupäevi juurde andnud."
 

Soovid vähihaigeid toetada – kinkida elu?
Pangarekvisiidid leiab SIIT

Soovid saada meilt uudiskirja?
Kirjuta info@kingitudelu.ee
Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023