Tee annetus

Jaanuaris ulatasime abikäe 22 inimesele, fondi lisandus 204 000 eurot

Jaanuaris laekus vähiravifondi “Kingitud elu” annetustena üle 204 000 euro. Fondi nõukogu kiitis heaks 22 inimese ravi toetamise, neist 10 saavad fondilt toetuse esmakordselt.  

Lisaks toetasime veel mitmeid inimesi, kelle raviotsused tehti novembris-destembris. Kokku tasus fond raviarveid ligi 366 000 euro eest.


Toetus mitmele pereemale

Jätkame 39-aastase Paide pereema Kristi Natuse toetamist võitluses ajukasvajaga.

Ravi on naisele hästi mõjunud - Kristi elab ja toimetab, on rõõmuks oma perele.

Paide Kultuurikeskuses toimus rahvatantsurühma "Loomisel" 5. sünnipäeva heategevuslik tantsuline etendus, kus kõigil külalistel oli võimalus teha annetus Kristi heaks, kes on ka ise selles kollektiivis tantsinud. Kokku koguti väärtuslikud 3405 eurot.

Vaata Kristi lugu siit

Loe Järva Teataja artiklit siit

 

Jaanuari keskel ulatasime abikäe noorele naisele Maily Lubergile, kes võitleb ägedaloomulise lümfoidse leukeemiaga. Tema neljanädalane ravikuur ravimiga Blincyto maksab 57 000 eurot.

See on tema viimane õlekõrs ja ta on esimene eestlane, kes seda ravimit kasutab.

Loe Maily lugu siit


Alates novembrist toetame pianisti ja staažika klaveriõpetaja, ema ja vanaema Anu Nahkuri võitlust raske haigusega. Anu poeg kirjutab:

"Emal läheb hetkel nii hasti kui võimalik tema olukorras ja tervis on stabiilne, kuid ravi jätkub. Usume et selles mängib suurt rolli ülikallis bioloogiline ravim Keytruda, mis määrati emale arstide poolt lisaks tavalisele keemiaravile. 
Meie pere sai esimese nelja ravi finantseerimisega ise hakkama. Nelja ravikuuri tulemus näitas et haigus on taandunud ja seda kindlasti tänu uuele ravimile. Arstid kinnitasid, et olukorra tõeliseks stabiliseerimiseks tuleb raviga jätkata.

See osutus finantsiliselt raskeks. Sel hetkel andis meile uue õlekorre "Kingitud Elu” fond. Sõnadega on raske väljendada meie tänu osutatud abi eest.

Loodame, et ema tervis stabiliseerub täielikult ja ta saab ennast tunda jälle täisväärtusliku inimesena. Kogu meie pere on olnud emale toeks igal hetkel ja meile tähendab väga palju see, et ka "Kingitud Elu" on koos meiega, andes lootust edasiseks.

Südamlik tänu kogu meie pere poolt! Meie uusaastasoov: jätkugu teie fondil jõudu kinkida veel paljudele inimestele elupäevi."


Kingitud lootus, kingitud elu

Jätkame ka 61-aastase Jaanuse toetamist võitluses neeluvähiga. Mees kirjutab:

“2014 aasta märtsis diagnoositi mul neeluvähk, mis oli juba neljandas staadiumis. Keemia- ja kiiritusravid kestsid väikeste vahedega 2017 aasta augustini. Kõrvaltoimed muutusid liiga tugevaks ja Haigekassa poolt rahastatav ravi otsustati lõpetada.

Lootus ei kadunud. Abikäe ulatas vähiravifond “Kingitud elu” asudes rahastama minu ravi ravimiga Keytrudaga. Esimene ravikuur on nüüd läbi ja uuringud näitasid, et ravim toimib ja kõrvalmõjud peaaegu puudusid.

Aitäh vähiravifondile, et leiate võimaluse rahastada ka minu järgmist, kohe algavat ravikuuri. Tähtsaks pean ka enda optimistlikku meelt ja kindlasti pere toetust. Suur tänu annetajatele!”


Toetame 41-aastast üliharuldase põskkoopavähiga pereema. Naine tunnistab:


"Olen saanud kolme erinevat keemiaravi, mis pole mõjunud nii nagu vaja ja mis sümptomeid ei vähendanud. Kõige ebameeldivam ja häirivam sümptom on parema näopiirkonna närvivalud. Samuti tugevalt suurenenud lümfisõlmedepakett paremal pool kaelal. 
Raviarst pakkus välja koeproovide geeniuuringu Ameerikas, et selgitada välja, mis oleks parim ravim. Uuringust tuli kaks ravimisoovitust, mis võiksid minu seisundit parandada ja kontrolli all hoida. Ravimi ühe kuu maksumus on üle 3000 euro ja haigekassa seda ei kompenseeri. 
Meie perele käiks see summa üle jõu. Olen väga tänulik vähiravifondile “Kingitud Elu" postiivse vastuse eest. Suur ja siiras tänu kõigile toetajatele."

 

Samuti toetame varsti 80. juubelit tähistava vanaisa Arvo võitlust maovähiga. Tema tütar kirjutab:

Isale tehti 2016. aasta juulis söömisvaevusetega seoses söögitoru operatsioon ja operatsiooni käigus avastati kaugele arenenud vähk. Seetõttu eemaldati operatsiooni käigus magu. 
Pärast rasket operatsiooni võttis taastumine omajagu aega. Umbes pool aastat pärast operatsiooni võis temas taas ära tunda inimese, kes ta enne opi oli: tasakaalukas toimetaja. Arsti poolt määratud ravi mõjus positiivselt, jõudu tuli juurde, tegutsemistahe oli tagasi. 
2017. aasta suvi möödus väga-väga positiivselt. Analüüsid näitasid suunda paranemisele. 
Muutus toimus sügisel. Isa kurtis aegajalt valusid alakõhus, kehakaal enam ei tõusnud vaid hakkas pigem langema ja ka analüüsid läksid kehvemaks.
Umbes kuu aega tagasi teatas raviarst, et kõik haigekassa toetatud ravimid on ära proovitud, nendega ravi jätkata pole tõhus.
 Meie maailm varises sellega kokku, kõik läks ju justkui parimas suunas. Mis siis edasi?
 Isa küsis, kas nüüd saadetakse koju surema?
 Ta on toimekas vanahärra, teotaheline ja ettevõtlik. Kuidas nii, et mingi ravi enam pole? 
Kui inimeselt võetakse lootus ja öeldakse, et midagi enam taha ei anna, siis ole sa nii optimistlik kui tahes, eluvaim hakkab raugema. 
Raviarst soovitas ravimit, mida haigekassa ei toeta, kuid mis võiks isale sobida. Oma raha eest seda soetada poleks võimalik. Nii sai tehtud taotlus fondile "Kingitud elu”. 
Kaks väga närvilist nädalt ootuses said positiivse lahenduse: fond saatis positiivse otsuse. 
Oleme väga õnnelikud ja tänulikud. Meie jaoks tähendab see, et isale on antud lisaaega paranemise teel. Võimalus ammutada jõudu võitluses vähiga ja seljatada see."


Aasta lõpus asusime toetama 67-aastase Jaani eesnäärmevähiravi. Jaani abikaasa tunnistab:

“Ülisuured tänud "Kingitud elu" inimestele ja annetajatele. Jaan on eesnäärmevähki põdenud kümme aastat. Ta on saanud mitmeid kordi keemia- ja kiiritusravi. Suvel tekkis tugev põiepõletik. Haiglaravi kestis kolm nädalat. Seal tekkis osaline tuhara- ja reielihaste halvatus, mille tagajärjel saab liikuda vaid rulaatori abil. 
Ka valud niudeluus ägenesid väga tugevaks, kuna seal on metastaasid. 
Vähiravifondi toel algas uus ravi 18. jaanuaril. Uskumatu aga Jaani enesetunne paranes kohe märgatavalt. 
Möödas on alles mõni päev, kuid Jaan suudab mitmel korral päevas seista - 10-20 sekundit korraga - ja neli-viis sammugi astuda. See on suur edasiminek!
 Ta võimleb iga päev võimlemiskummiga aga nüüd tellisime ka trenažööri. Valud niudeluus on märgatavalt taandunud. Varsti saab loodetavasti ka ülikangeid valuvaigisteid vähendada. 
Me kõik oleme tänulikud ja õnnelikud. Suured tänud arstidele dr. Helis Pokkerile ja dr. Malle Parisele. 
Oleme ka ise vähiravifondi annetanud ja teeme seda ka edaspidi. Soovime teile palju edu, tervist ja muidugi raha!"

 

100 tänutahvlit ettevõtetele 

Jaanuaris postitasime ligi sada tänutahvlit firmadele, kes toetasid 2017. aastal vähihaigeid vähemalt 1000 euroga. Tahvlil on kirjas, et tänu toetusele saavad inimesed veeta kauem täisväärtuslikku aega oma lähedaste seltsis. Iga uus päev on neile pidupäev.

Jaanuaris kogusime üle Eesti annetusi Vanemuise kontserttuuril Memory 2018, korpallimängul Tartus ja Eesti Muusikaauhindade galal Saku Suurhallis.

Eesti Energia nõustamiskeskuse töötajad annetasid vähihaigete raviks 435 eurot.


Intervjuud ja artiklid

Toivo Tänavsuu käis 4 jaanuaril Tallinna TV saates Täna+ rääkimas vähiravifondi tööst.

Kuula intervjuud siit


Vähiravifondi tegevjuht Katrin Kuusemäe andis intervjuu Raadio4le.

Kuula intervjuud siit


Delfi Naistekas tegi persooniloo vähiravifondi pikaajalisest nõukogu liikmest dr. Kadri Putnikust.

Loe intervjuud siit


Riigilt 90 000 eurot tegevustoetusena

Riik eraldas nn katuserahadest vähiravifondile 90 000 eurot. Tegemist on riigieelarvelise tegevustoetusega, mille vähiravifond pälvis esmakordselt.

Loe lähemalt siit


Haigekassa juht Rain Laane andis Postimehele intervjuu, kus muuhulgas juttu ka vähiravifondist ja vähihaigetest.

Loe intervjuud siit

 

Uued annetamise võimalused

Nüüd saab meie kodulehel www.kingitudelu.ee/annetajale annetada ka mobiiliarvega. See on imelihtne: sisestad annetuse summa ja oma mobiilinumbri.

Kuni viieeuroseid annetusi saavad Elisa ja Tele2 kliendid teha ühe hiireklikiga. Suuremaid annetusi, püsiannetusi ja/või Telia võrgust tehtavate annetuste puhul tuleb kinnitada heategu SMSiga.

Teenus toimib kõikides võrkudes. Annetus lisatakse sinu järgmise kuu mobiiliarvele. Teenustasu on 5%.

Mikroannetuse tehnilise lahenduse tegi Eesti startup Zlick, kes pani uue annetamise võimaluse tööle koos loovagentuuriga Sviiter.


Circle K jaamades on aga lisaks sularahaannetustele võimalik nüüd annetada ka pangakaardiga, paludes teenindajal annetus ostuarvele lisada.

Loe lisa siit


Soovid vähihaigeid toetada – kinkida elu?

Annetada saab pangaülekandega:

Maksesaaja: SA Hille Tänavsuu Vähiravifond Kingitud Elu

Swedbank: EE212200221059073061

SEB pank: EE211010220228917224
LHV pank: EE137700771001442514
Danske pank: EE133300332166860001
Nordea pank: EE591700017003638161


Meie kodulehel www.kingitudelu.ee/annetajale on võimalik pangalinkide kaudu vormistada end mõne sekundiga püsiannetajaks.


Uudiskirja saab tellida, kirjutades info@kingitudelu.ee


Talverõõmu soovides,


Katrin Kuusemäe

Vähiravifondi “Kingitud elu” tegevjuht

Toivo Tänavsuu

Vähiravifondi “Kingitud elu” juhataja ja asutaja


Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023