Tee annetus

Vähiravifondi taotlusterohke juuni tõi ligi 140 000 eurot annetusi ja elamise võimaluse 18 inimesele

Vähiravifond toetas 2017.aasta juunis 18 abivajajat, kellest 12 toetasime sel kuul esimest korda. Kuu möödus mitemetel suveüritustel annetusi kogudes: Star FM suvetuur, Rammsteini kontsert Tallinna lauluväljakul, Terminaatori kontsert Pärnus, Retrobest festival, XII noorte laulu- ja tantsupidu jne.

Juunis panustasime inimeste ravidesse kokku ligi 161 000 eurot. Vähiravifondi lisandus annetuste ja patsientide omaosalustena kokku ligi 140 000 eurot. Omaosalustena tasusid abisaanud kokku ligi 28 000 eurot.

Abivajadus on jätkuvalt suur. 2017. aastal oleme esimese poole aastaga toetanud juba rohkem inimesi kui terve eelmise aasta jooksul kokku – oleme elamise võimaluse või viimase õlekõrre võimaldanud üle 50 inimesele. 

Aitasime ületada kuristiku võitluses munasarjavähiga

Üks töövõit taas: alates 1. juulist kanti haigekassa soodusravimite nimekirja munasarjavähiravim Lynparza (olapariib), mille vähiravifond “Kingitud elu” on teinud sel kevadel viimase õlekõrrena kättesaadavaks neljale naisele.

Nii oleme aidanud ravi mittefinantseerimise kuristiku ületada 58aastasel Kohtla-Järve pereemal, kellel on kaks last. Samuti kolmel tallinlannal vanuses 44, 48 ja 59. 

Kokku toetasime nelja daami ravi ligi 35 000 euroga, millest osa ei lähe toetusena enam tarvis ja jääb fondist välja maksmata, sest alates järgmisest nädalast rahastab naiste ravi riik!

Kingitud elu musternäide!

Fondil on mimeid patsiente, kes on meiega olnud sisuliselt fondi asutamisest alates ja kes on tänu fondile ja suuremeelsetele annetajatele elanud aastaid täisväärtusliku elu oma lähedaste keskel. 

Möödub kaks aastat päevast, kui vähiravifondi poole pöördus 68aastane Tallinnas elav pereisa R., kes vajas viimast õlekõrt võitluses leukeemiaga. Alates 2015.aasta juulist oleme meest toetanud juba kaheksal korral kokku ligi 100 000 euroga ning mees ELAB! R. on hea näide sellest, milleks vähiravifond “Kingitud elu” elu kutsuti: tervishoiusüsteemi poolt totaalselt maha kantud mees elab fondi toel mitte mõne kuu ja vegeteerides, vaid juba mitu aastat ja sajaga!

Tema ravim on kallim kui riigikogulase kuupalk, kuid mees panustab selle ostmisesse ka ise pensionist ligi 200 eurot kuus.
Oleme märkamatult tilk tilga haaval kokku kogunud ämbritäie raha, ükski "tilgutaja" pole jäänud vaesemaks, kuid üks mees on saanud kingiks elu. Fond on aidanud Imbruvica ostul rohkem kui kümmet inimest.

Mees kirjutab:
“Tänu Kingitud elu fondi toetusele on minu elutahe ning moraalne ja füüsiline võimekus taastunud. Arst näeb võimalust haigust kontrolli all hoida. Samas annan endale aru: ei ole vaja hõisata enne õhtut.
Tunnistan, et minul alguses puudus usk ravimi toimesse, kuid lootus sureb alati viimasena.
Nüüd pean konstanteerima: mina olengi KINGITUD ELU. Olen südamest tänulik fondi annetajatele - õigeid sõnu on raske leida. Usk headesse inimestesse ei ole kadunud.”

Samuti oleme pikemat aega toetanud 57-aastase Ljudmilla Ladõnskaja melanoomiravi.
Oleme Ljudmilla ravisse panustanud üle 40 000 euro ning ta elab täisväärtuslikku elu, olles rõõmuks oma tütrele ja lapselapsele. Naisele hädavajalikku ravimit Keytruda haigekassa kinni ei maksa, ehkki sama ravim on teise melanoomihaigete rühma jaoks riiklikult kompenseeritud - vastuolu, mida kajastas tänavu veebruaris ka ETV “Pealtnägija”.

Ljudmilla tütar Viktoria tunnistab:
"Kõik algas väikest sünnimärgist mis hakkas järsku välja nägema kuidagi teistmoodi ning veritses. See juhtus umbes viis aastat tagasi kui mu emale esimest korda öeldi, et tal on melanoom. Talle tehti koheselt operatsioon ning seejärel teine operatsioon ja pärast seda süstis ta ennast veel pool aastat.
Ema on 57 aastat noor. Sügisest saadik kasutame teist ravimit, mille maksmise osas aitavad meid head annetajad. Ravim toimib. Selles olukorras unistame, et ema oleks võimalikult kaua koos oma praegu veel ainukese lapselapsega, kellega nad on tõeliselt suured sõbrad. Tahaks, et ema näeks ja tunneks rõõmu sellest, et peresse lisanduvad uued liikmed. Ja muidugi unistame, et saame haigusest võitu. Fondile ja kõikidele inimestele, kes fondi kaudu meid aitavad oleme südamest tänulikud. See ei ole lihtsalt materiaalne toetus, vaid võitlus üheskoos teaduse ja imede nimel. Me unistame, et uue põlvkonna ravimid toimivad ja selle haiguse kael saab murtud."

Ruth Alas
Alates juunist asus Vähiravifond toetama juhtimisteadlast ja EBSi professorit Ruth Alast (56, pildil) võitluses kopsuvähiga. Panustame tema ravisse ravimiga Tagrisso esialgu üle 6000 euro.

Ruth kirjutab:  
“Aasta tagasi juunis sain teada, et mul on kopsuvähk adenokartsinoom, mis on neljandas staadiumis. Alustati keemiaraviga. Septembris näitas kompuuter (tomograaf) kasvaja olulist vähenemist. Paraku tänavu aprillis kompuuter nii häid uudiseid enam ei toonud: kolle oli suurenenud ja järgnenud biopsia näitas resistentsuse teket antud ravimi suhtes.
Õnneks on olemas järgmine ravim Tagrisso, mis on mõeldud neile, kellel see residentsus on tekkinud. Ravim on mõeldud kasvaja edasise kasvamise vältimiseks ja võib kasvajale vähenavalt mõjuda. Paraku on see ravim väga kallis ja õnnetuseks ei kuulu ta haigekassa poolt rahastatavate ravimite nimekirja.  

Siinkohal võiks see lugu ilmselt lõppema hakata, kui ei oleks olemas vähiravifondi ’Kingitud elu. See fond tuleb appi seal, kus ametlikud süsteemid enam aidata ei saa. Seetõttu on tegemist tõesti kingitud elupäevadega, mis on võimalikud ainult tänu fondi organiseerijatele, töötajatele ja annetajatele. Püüan neid päevi targalt kasutada, püüdes mitte anda maad negatiivsele ja toetada neid, kes on samas olukorras.  

Minu pere liikmetele on minu nii tõsine haigestumine suur šokk, olen neile palju kannatusi põhjustanud. Ilmselt on armsa inimese kannatusi kõrvalt vaadata isegi hullem kui neid ise taluda. Neile on fondilt saadud abi suureks kergenduseks, naudime koos iga võidetud päeva. Me ei ole lootust kaotanud, on ju imeparanemisi ikka esinenud." 

Juunis asusime toetama ka Ida-Virumaalt pärit 48. aastast pereema Kairet, kes võitleb maovähiga. Ravimi eest tuleb kahe kuu jooksul välja käia üle 4500 euro.

Kaire kirjutab:
“2015. aasta sügisel sain teada, et mul on maovähk. Ehmatus ja ahastus oli suur. Miks? Tegemist on neljanda staadiumi vähiga. Sama aasta novembris tehti operatsioon, mille käigus eemaldati magu, põrn ja sapipõis. Seni on ravi eest maksnud haigekassa, kuid nüüd oli vaja ravimit, mida haigekassa ei kompenseeri. Mul on kodus kaks imearmast väikest tütart. Iga päev soovida nad, et ema saaks terveks. Palvetame ka õhtuti Jumala poole, et ta mind tervendaks, usun ka tema tervendavasse väesse.

Tean, et paljud on vähiravifondist toetust ja abi saanud. Olen väga tänulik nendele inimestele, kes abivajajaid märkavad ja nende heaks teevad.”

Eesti inimestel on suur süda

Taavi Pohl
Juunis rõõmustasime 25-aastast Taavi Pohla (pildil) uudisega, et saame toetada tema lümfoomiravi. Ravimatu haigus on noore mehe elu defineerinud juba kümme aastat. “Kingitud elu” panustab Taavi toetuseks kolme kuu jooksul ligi 16 000 eurot, millele mees ise lisab 3000 eurot. Edu korral ootab Taavit ees tüvirakkude siirdamine, doonor on juba olemas.

Kuna fond on meeletu surve all, oli Taavi nõus avalikult oma lugu rääkima ja juhtus see, et Eesti inimesed annetasid pisut vähem kui kahe ööpäevaga Taavi Pohla toetuseks sihtotstarbeliste annetustena üle 15 200 euro. Seejuures annetajaid on kokku üle 550. Laekunud summad katavad Taavi kolme kuu ravi maksumuse ning iga mehe heaks alates nüüdsest lisanduva euro paneme tallele tema võimalikuks edasiseks raviks.

Taavi kirjutab:
“Ravim Opdivo (mille soetamisel vähiravifond mind aitab) on minu viimane õlekõrs. Ma ise poleks olnud võimeline selle eest tasuma. Fondi toetus andis võimaluse, mida mul ei olnud ja taastas lootuse, mis oli kadunud.  Ka lähedastele on suureks kergenduseks ja rõõmuks, et tänu fondile on taas äratatud lootus edasi elamiseks ja võitluseks tervenemise nimel.”

Loe Taavi lugu SIIT

Rekordannetus laulupeolistelt

Selle aasta laulupidu jääme me kaua meenutama: vähiravifondi vabatahtlikud tegid lauluväljakul 9 tundi ennastsalgavat tööd ja laulupeolised annetasid selle ajaga vähihaigete toetuseks 25 kilogrammi sularaha ehk ehk ligi 10 400 eurot, mis purustas kõik meie peokogumiste päevarekordid.

Soovid vähihaigeid toetada – kinkida elu? 
Pangarekvisiidid leiab SIIT 

Soovid saada meilt uudiskirja? Kirjuta Info@kingitudelu.ee

Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023