Tee annetus

Vähiravifondi september: panustasime 15 inimese võitlusesse elu nimel ning käivitasime debati riigiga

Pärnu Vapruse jalgpalliklubi väikesed fännid
Septembris laekus vähiravifondi “Kingitud elu” annetustena ligi 115 000 eurot. Fondi nõukogu kiitis heaks 15 inimese ravi finantseerimise, neist 7 saavad fondilt toetuse esmakordselt ning ülejäänud inimeste edukas ravi on kestnud juba mõnda aega. Kokku tasus fond raviarveid enam kui 33 000 euro ulatuses.

Abivajadus on jätkuvalt kõrge. Taotlusi on palju. Kuid palju on ka annetajaid ja abi saanud inimesi.

Kingitud lootus ja võimalus

Näiteks 43-aastasel Tallinna pereisal on kopsuvähk. Tema kolmekuuline ravi maksab üle 17 000 euro, millest veerand panustab mees ise ja ülejäänu katab fond.

51-aastasel mehel on ninaneeluvähk. Tema kolme kuu ravi maksab üle 18 000 euro, millest kolmandiku katab mees ise.  

49-aastasel Tartu pereemal on soolevähk. Tema kolmekuuline ravi maksab üle 7000 euro, millest veerand panustab naine ise ja ülejäänu katab fond.

71 aastane ema ja vanaema Läänemaalt võitleb soolevähiga ja tema kahe kuu ravi maksab ligi 4000 eurot.

Tema poeg kirjutab:
“Enne rasket haigust oli ema oma kolmele lapselapsele mustervanaema. Koos lastega sai läbi lehitsetud hulgaliselt raamatuid ja mängitud paljud mängud, vanaema täitis kõik laste soovid. Laste suureks rõõmuks veetis vanaema meie juures kõik koolivaheajad ning vahel ka isegi nädalavahetused. Enne haigust oli pool päeva kestev bussisõit tema jaoks küll väsitav, kuid ta teadis, kui väga lapsed teda ootavad ning võttis reisi siiski ette, alustades varahommikul Haapsalust ning lõpetades pärastlõunal Võrus. Kahjuks kohtume nüüd vaid paaril korral aastas.
Siiralt loodame, et fondi poolt antud toetus toob ime ning vanaema vabaneb haigusest, mis teda nii kohutavalt on räsinud.”


Lisaks jätkus septembris juba kolmandat aastat kestev fondi panus 68-aastase Tallinnast pärit härra võitlusesse leukeemiaga. Tema kolme kuu ravile kulub 12 000 eurot.

Mees kirjutab:
“Pean jätkuvalt konstateerima – mina olengi kingitud elu! Muret aga valmistab see, mis edasi saab, kuna pean ravimit jätkuvalt manustama. Aga ravim ei ole haigekassa soodusravimite nimekirjas ja seetõttu on selle hind tavainimesele meeletult kõrge. Minu eluspüsimise ja elujõulisuse lootus rajaneb ainult vähiravifondile Kingitud elu.
Oma kroonilise haiguse tegelikku olemust olen hoidnud saladusena, et mitte põhjustada emotsioone oma lähedaste ja tuttavate ringis. Olen südamest tänulik fondi annetajatele ja usk headesse inimestesse on kirjeldamatu!”


62-aastane proua Pärnust saab fondi abil neeruvähiravi maksumusega ligi 14 000 eurot. Naine sai esimest korda meilt abi juba juulis.
Tema elu muutus eelmise aasta kevadel, mil ta viidi rohke ninaverejooksuga Pärnu haiglasse ja sealt kiirabiga Tallinnasse. Pärast põhjalikke uuringuid diagnoositi tal neljanda astme neeruvähk mitmete siiretega.

"Mul polnud neerudega varem mingeid probleeme. Uudis oli kohutav. Ma lihtsalt ei suutnud seda uskuda. Algas ravi - ninaoperatsioon, kiiritus, neeru eemaldamine, kapslid ja tabletid. Kõige selle järel tundsin ma ennast hästi kuni käesoleva aasta maini, mil mu raviarst teatas, et siirded on taandumas aga on tekkinud uus kolle. Kahjuks edasise ravi eest polnud haigekassa enam nõus tasuma.
Sel hetkel tundsin, et mind ja minu pere on jäetud üksi selle kohutava murega. Langesin mitmeks päevaks musta auku. Tänu pere ja sõprade toetusele suutsin asjale taas selge pilguga vaadata. Dr Peeter Padrik andis mulle uue lootuse ja "Kingitud Elu” fondi abi hoiab seda lootust elavana,”
 kirjutas naine juulis.

Aga septembris lisas ta:
"Teie abi on hindamatu. Esimese kuue ravikuuriga on mu tervis ja enesetunne märgatavalt paranenud. Tunnen jälle elust rõõmu oma pere, laste, lastelaste ja sõprade keskel. Siiras tänu vähiravifondi "Kingitud Elu" tegijatele, vabatahtlikele ja kõikidele südamlikele annetajatele.
Seda kirja pannes on mul pisarad silmis, mitte kurbusest vaid õnnest. Aitäh, et te olemas olete!"


Kingitud elu musternäide - pereisa Alar

Erilist rõõmu saime tunda selle üle, et Mustvee pereisa Alar Tupp on saanud tänu fondile oma elule "mitu korrust juurde".
Alari melanoomiravisse panustasime 2015.aasta kevadel jahmatava summa - üle 100 000 euro. Fond oli siis veel väga noor, raha nappis, aga me tahtsime nii väga riigi poolt "mittekulutõhusaks" arvatud Alarit ja tema perekonda aidata. Õnneks jätkus lahkeid annetajaid, kes olid nõus panustama.
Äsja käis Alar taas arsti juures analüüse andmas ning "haiguse tunnused" puuduvad!
Mees elab täiel rinnal, käib tööl, armastab naist, hoolib tütrest, naudib elu.
Loe lisa siit

Heategevuslikud jalgpallilahingud

Annetusi kogusime septembris mitmel pool. Näiteks Balti jaama Ööturul ning Buduaari turgudel. Ent eraldi väärib esile tõstmist, et 15.septembril peeti Pärnus maha heategevuslik jalgpallimatš, kus iga külastaja tähendas sponsori annetust vähihaigete heaks ning kus viisime läbi heategevusliku oksjoni, mille käigus leidis omaniku Ragnar Klavani FC Liverpooli särk.
Loe lisa siit

Samuti osalesime Tartus Sepa staadionil Roosa Jalgpalli perepäeval, mille kokkuvõtet saab lugeda siit
 
Kingitud elu - Eesti mainekaim heategevusfond

15.septembril tutvustas Kantar Emor SOS Lasteküla tellitud uuringut, mille kohaselt on vähiravifond „Kingitud Elu” Eesti kõige mainekamate ja tuntumate heategevusfondide hulgas. Uuringu kohaselt peavad eestimaalased haiguste ravi kättesaadavust Eesti kõige olulisemaks ühiskondlikuks probleemiks.
Loe täpsemalt siit

Head tegevad restoranid

 
Leib Resto ja Aed (Uus tn 31) ning Umami (Kadaka tee 141) on suure südamega restoranid, sest nende omanikud Kristjan Peäske ning Janno Lepik otsustasid annetada vähihaigete toetuseks alates septembrist iga kuu 250 eurot.
Täpsem info siin

Kes peaks rahastama “mitte kulutõhusate” inimeste ravi?

6.septembril avaldas vähiravifondi asutaja Toivo Tänavsuu Delfis avaliku kirja terviseminister Jevgeni Ossinovskile, kus tõstatas küsimuse, miks ei võiks riik fondilt üle võtta nende ravide rahastamise, mis hästi toimivad ja kus on selge: inimene on saanud elule mitu aastat juurde või lausa terveks.

Vähiravifondist seni abi saanud ligi 160 inimesest on vähemalt kolmandik saanud ravist märkimisväärset kasu ehk aasta või mitu aastat lisa elupäevi. 5-6 inimest on aga tunnistatud lausa terveks.
Loe kirja siit

Minister vastas kuu aega hiljem, rõhutades et Eesti riik on vaene ning nähes ainsa lahendusena vähiravimite kättesaamatuse probleemile seda, et Haigekassa saab lisaraha.
Loe ministri vastust siit 

Tänavsuu ja Ossinovski leppisid siiski kokku, et lähemal ajal istutakse ühise laua taha võimalikke lahendusi arutama koos uue Haigekassa juhi Rain Laanega. Nendest arengutest kuuleme edaspidi.
 
Ettevõtja, “osta” oma jõulukingitused ja jõulukaardid tänavu vähiravifondilt!

Vähiravifond “Kingitud elu” soovitab ettevõtetel eesolevatel jõuludel loobuda tarbetute ja igavate jõulukingituste kinkimisest oma klientidele, partneritele või töötajatele ning selle asemel toetada annetusega vähihaigeid. Sel aastal saavad kõik ettevõtted soetada vähiravifondilt ka heategevuslikke jõulukaarte ning vahvlikarpe.
Täiendav info siin
 
Soovid vähihaigeid toetada – kinkida elu?

Meie kodulehel on võimalik pangalinkide kaudu vormistada end mõne sekundiga püsiannetajaks
 
Pangarekvisiidid leiab siit

Uudiskirja saab tellida, kirjutades info@kingitudelu.ee

Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023