Vähiravifondi „Kingitud elu” lisandus jõulukuul üle 120 000 euro

Alates novembri keskpaigast on fond toetanud kuute inimest, kellest neli jätkasid toetuse abil edukat ravi, mille fond oli juba varem aidanud käima lükata.

Nii jätkus fondi tugi 56-aastasele pereisale Tiidule, kes võitleb melanoomiga ning vajab ravimit Keytruda, mille eest tuleb kolme-nelja kuu jooksul välja käia üle 30 000 euro.
„Meie pere tänab kõiki annetajaid. Nende heade inimeste annetused on meie ainus lootus edasi võidelda. Uus ravim andis tulemusi esimese ravi ajal, mille isa sai tänu „Kingitud elu" fondi annetajatele. Nüüd vajades teist ravikorda on fond ja kõik sellega seotud inimesed meid taas aitamas, tehes sellega meie perele jõulukingituse,” ütleb Tiidu poeg.

Samuti jätkub tänu fondi annetajatele 63-aastase naise müeloomiravi. Ravimi Imnovid eest peab naine välja käima ligi 10 000 eurot kuus.

Kaks leukeemiaga võitlevat meest võivad samuti fondile jätkuvalt toetuda. „Kingitud elu” aitas 66-aastast Tallinna meest, kes põeb leukeemiat, mille ravim Imbruvica maksab iga kuu 6000 eurot. Fond toetas meest juba suvel ning raviefekt on olnud hea.

„Olen kogu südamest tänulik. Te võib olla ei tea milline positiivne ja jõudu andev emotsioon mind valdab. Ma ei oska oma tänu teile avaldada, kuid eelnev hirm oli suur,” kirjutas mees pärast toetamise otsusest kuulmist.

Sama ravimi garanteerib fond jätkuvalt ka 47-aastasele Peipsi ääres elavale Pavelile. Vene Delfi kutsus jõulude ajal oma lugejaid üles Pavelit sihtotstarbelise annetusega toetama. Selle tulemusena laekus „Kingitud elu” fondi mõne päevaga üle 4000 euro.

Lisaks kinkis vähiravifond „Kingitud elu” lootuse elada 63-aastasele jämesooleähki põdevale naisele. Tema saab fondi abiga ravimi Vectibix, mille kahekuune ravikuus maksab üle 14 000 euro. Samuti 82-aastasele umbsoolevähiga mehele, kelle ravim Stivarga maksab ligi 3000 eurot kuus.

Kokku on detsembris lisandunud vähiravifondi „Kingitud elu” annetusi summas juba üle 120 000 euro, mis on absoluutne kuurekord (sama palju annetusi kogus fond mullu poole aasta jooksul).

Sellest suurima osa moodustavad annetused pea poolesajalt Eesti ettevõttelt, kellest mitmed loobusid fondi üleskutsel jõulukinkidest oma töötajatele või partneritele, panustades selleks mõeldud eelarve hoopis vähihaigete heaks. Annetuse teinud või muul moel fondi missiooni panustanud ettevõttete nimed leiab „Kingitud elu” Facebooki lehelt Suurele Tänutahvlile riputatud elukinkija sertifikaatidest.

Lisaks sellele kogusid fondi vabatahtlikud jõuludeelses kaubandusmelus annetusi Stockmanni ja Hortese kaubamajades ning Viru, Kristiine, Rocca al Mare ja Ülemiste keskustes. Ostukeskuste külastajad panustasid mõne päevaga fondi annetuskastidesse ligi 9000 eurot.

Sadu annetusi on sel kuul fondi laekunud ka eraisikutelt, teiste hulgas erinevatelt kollektiividelt: näiteks Swedbanki Liivalaia kontori töötajatelt ning Jakob Westholmi Gümnaasiumi 12a klassilt.

„Oleme nagu puuga pähe saanud!” ütles vähiravifondi juhataja Toivo Tänavsuu. „Eesti on nii palju sooja südamega inimesi, kes on teinud võimalikuks selle, et oleme saanud 2015. aastal toetada kõiki inimesi, kes meilt abi on soovinud ning fondi sihtgruppi kuuluvad. Suur tänu iga pisemagi annetuse eest."

Sel kuul on võimalik fondi annetuskasti panustada veel teisipäeva 29. detsembri õhtul Raplas Sadolini spordihoones, kus korvpalli meistriliigas kohtuvad Kalev Cramo ja Rapla Avis ning fond kogub annetusi ja viib läbi heategevusliku oksjoni.

Jätkuvalt kutsub vähiravifond „Kingitud elu” aastavahetust silmas pidades kaaluma raha taevasse laskmisest loobumist ning selle asemel vähihaigete toetamist, et nad näeksid uut aastat.
Jaga artiklit:

Viimased uudised

Jõelähtmel toimub suur heategevuslik golfivõistlus vähihaigete laste toetuseks 
Meeskonnavõistlus President Cup by GOSPA leiab aset 5.mail Jõelähtme golfikeskuses Estonian Golf and Country Club. Kõik osalejad panustavad tänavusse Pardirallisse, mille tuludest saavad abi vähihaiged lapsed ja nende pered.
23.04.2019
Vähi seljatanud Annabel kutsub kõiki Pardirallile toetama vähihaigeid lapsi ja nende peresid
Täna toimus heategevusliku perepäeva Pardiralli 2019 pressikonverents, kus kolme heategevusfondi - Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu (EVLVL), vähiravifondi „Kingitud elu“ ning heategevusfondi Minu Unistuste Päev esindajad tutvustasid 8. juunil ühiselt korraldatavat suurt kogupere rallipäeva.
16.04.2019
Tuhandeid eurosid ühe ravimikarbi eest: miks on tõenduspõhised vähiravimid nii kohutavalt kallid?
Seda küsimust küsitakse vähiravifondilt ikka ja jälle. Palusime asja selgitada Eestis tegutseva ravimitootja Roche Eesti tegevjuhil Kadri Mägi-Lehtsil.  
04.04.2019