Aprillis laekus vähiravifondi “Kingitud elu” annetustena üle 126 000 euro. Fondi nõukogu kiitis heaks 17 inimese ravi toetamise, neist seitse saavad fondilt toetuse esmakordselt. Kokku tasus fond raviarveid ligi 209 000 euro ulatuses.
Fondi töömaht kasvab jätkuvalt kiires tempos. Tänase seisuga oleme sel aastal saanud juba ligi sada abitaotlust ning panustanud Eesti inimeste tervisesse üle miljoni euro. Aga aasta ei ole veel poolepealgi. Võrdluseks: eelmisel aastal toetasime kokku sadat inimest ning panustasime nende ravisse ligi 1,4 miljonit eurot.
Loe meie postitust ja abisaanute tänusõnu siit
Annabel seljatas vähi!
Saade “Pealtnägija” rääkis ühes aprillikuu saates väikesest vaprast Annabelist, kelle neuroblastoomi raviks kogusime oktoobris ühe päevaga üle 200 000 euro. Täna on kallis ja keeruline ravi läbi ning arstid on tunnistanud armsa tüdrukutirtsu vähist vabaks!
Vaata Pealtnägija saatelõiku siit
Annabeli pere on ülimalt tänulik ning meie rõõmustame koos nendega. Ühtlasi kutsume koos kõiki Eesti inimesi üles toetama vähihaigeid lapsi ja nende peresid, osaledes heategevuslikul Pardirallil. Pardiralli toimub 9.juunil Kadrioru pargis kui võistlustulle asuvad 14 000 vanniparti. Rallil osalemiseks saab pardinumbreid soetada siit
Rahvas panustas Erko raviks 26 000 eurot
Asusime aprillis toetama 36-aastase pereisa Erko Seene kopsuvähiravi. Mõne päevaga annetasid üle 1200 Eesti inimese või ettevõtte ligi 26 000 eurot.
Kogunenud summa võimaldab meil pikka aega Erko ravil õlga all hoida ning mees saab keskenduda kõige tähtsamale – tervise hoidmisele ja parandamisele. Ning oma armsale perele.
Erko kirjutab:
“Ei oleks kunagi arvanud, et see minuga juhtub. Tunned kaasa inimestele, kellel on raske. Samal ajal andmata endale aru, kui habras on elu ja tervis – meie kõige tähtsaim vara.
Olen 36-aastane, keskmine töökas Eesti mees. Leiba teenisin siiani Soomes ehitades. Elame elukaaslase ja tütrega väikses kahetoalises Mustamäe korteris. Vaikselt toimetasime. Kuni 2016.aasta detsembrini, mil mul diagnoositi neljanda staadiumi kopsuvähk.
Tundsin end kehvasti. Vahel oli ka palavik. Aga ikka mõtlesin, et küllap väsimusest või on lihtsalt kerge gripp. Köha muutus aga hullemaks ja nii see diagnoos lõpuks pandigi. Selleks hetkeks olid siirded ka ajju jõudnud. Nendest saime õnneks ühe kiiritusega jagu.
Kopsukasvaja vastu sain mõned korrad keemiaravi, kõik edenes. Tundus, et asi möödub kergelt. 2017.aasta sügiseni jätkasin tabletiraviga, siis tuli esimene tagasilöök: keha harjus ravimitega ära ja need ei mõjunud enam. Algas uus keemiaravi. Siirded olid seekord luudes. Luuvähi vastu saan iga 30 päeva tagant süsti.
Tänavu jaanuaris avastati südame ümbert mingi kogum, paunake, kuhu koguneb vedelik. Seis oli raske aga operatsioon läks hästi. Ei läinud kaua aega kui sama vedelik hakkas kogunema ümber kopsude. See raskendas hingamist.
Leevenduseks paigaldati mulle paremasse kopsu dreen, mis üleliigse vedeliku välja viib. Nagu kõigest veel vähe oleks leiti kopsudest ka trombid. Ka selle vastu saan süste, mis verd vedeldavad.
Kodus enam ilma lisahapnikuta olla ei saa. Arst kahjuks tõdes fakti: keemiravi enam ei toimi. Ainuke variant on kallis ravim, mis maksab tuhandeid eurosid kuus. Lihttööline seda endale lubada ei saa.
Mustamäe haiglas viibin viimasel ajal rohkem kui kodus. Praegugi olen siin. Aga tahaks koju naise ja tütre juurde. Tütar saab juulis 4-aastaseks – tahaksin seda näha. Nagu ka tema 5., 6. ja teisi sünnipäevi. Minu viimane lootus oletegi teie – vähiravifond ja head Eesti inimesed.”
Vähk ei ole häbiasi, see on kuri saatus
Kaks aastat kopsuvähiga võidelnud ja ka meie fondilt abi saanud Agu Uudelepp rääkis oma võitlusest kopsuvähiga.
Loe artiklit siit
Janek Mäggist sai minister
Aprilli lõpus tegi peaminister Jüri Ratas vähiravifondi kaasasutajale ja nõukogu liikmele Janek Mäggile väga ootamatu ettepaneku astuda riigihalduse ministri ametisse.
Loe lähemalt siit
Uus minister käis ka esimestel tööpäevadel annetusi kogumas. Vaata lähemalt siit
Peapiiskop, missid ja kägukärbsed
Kogusime vähiravifondi vabatahtlikega annetusi korvpallimängudel Pärnus, Raplas ja Tartus, samuti kaubanduskeskustes üle Eesti. Rahvusooper Estonia publik sai 15 etenduse vaheajal teha spontaanse annetuse vähihaigete toetuseks.
TV3 telemängu “Suure tähe väike täht” võitjad Urmas Viilma ja tema tütar annetasid 1200 eurot vähiravifondile.
Spordiklubi 3D Treening korraldas heategevuspäeva, kus sai õppida enesekaitset, käia saunas ning viidi läbi ka heategevuslikud oksjonid. Kokku lisandus vähihaigete toetuseks 2575 eurot.
Alates märtsist sai Facebookist Lillelapsiku Loomaaia kodulehelt soetada Eesti vahvate heegeldajate kätetööga valminud kägukärbseid, annetades selleks vähiravifondi. Aprillis oli kärbeste “kodustamistasudena” laekunud fondi 39 ülekannet summas 1052 eurot.
Miss Raplamaa võistluselt laekus fondi 600 eurot ning Tallinna Lennujaama ootealal mõnda aega seisnud annetuskastist 1400 eurot.
Iga värav = 30 eurot vähihaigetele
Nüüd on kõigil põhjust veelgi tulisemalt kaasa elada jalgpalliklubile FC Reaal. Neil algas aprillis uus hooaeg. Klubi partnerfirma Orangetime annetab iga löödud värava eest vähihaigete toetuseks 30 eurot. Eelmisel hooajal sahistati vastaste võrku 30 korral ning fondi lisandus 900 eurot.
Tõmbasime joone alla sügistalvisele hooajale ja selgus, et pimedal ajal müüsime Eesti kauplustes kokku 14 000 vähiravifondi heategevuslikku helkurit.
Soovid vähihaigeid toetada – kinkida elu?
Meie kodulehel on võimalik pangalinkide kaudu vormistada end mõne sekundiga püsiannetajaks. Pangarekvisiidid leiab siit
Uudiskirja saab tellida, kirjutades info@kingitudelu.ee
Ilusat saabunud kevadet soovides,
Katrin Kuusemäe ja Toivo Tänavsuu