Tee annetus

Vähiravifond panustas nelja kuuga Eesti inimeste tervisesse miljon eurot

Oktoobris ja novembris laekus fondi kokku ligi 443 000 eurot ning nendel kuudel sai fondist abi 52 inimest. Viimase nelja kuuga on fond panustanud Eesti inimeste ravisse kokku ligi miljon eurot ning tänavu saab fondile toetuda rekordarv inimesi - kolm korda rohkem kui mullu.
 
“Oleme aasta lõpus erakordselt suure surve all, kanda on väga raske vastutuse koorem. Sest vähiravifondist saab tänavu abi ligi 300 inimest - kolm korda rohkem kui mullu. Nii palju on Eestis inimesi, kes tahaksid elada, kuid kes Haigekassa vihmavarju alla enam ei mahu. Me ei ole seni pidanud kedagi fondi ukse taha jätma ja loodame, et ei jäta ka edaspidi. Aga kolmekordne kasv on neelanud kõik meie reservid ja pannud tuleviku osas südame värisema. Kutsun kõiki üles kasvõi kõige pisema püsiannetusega meie missiooni toetama, et keegi ei jääks vajaliku ravita 2019. aastal,” ütleb vähiravifondi KIngitud elu juhataja Toivo Tänavsuu
 
Kokkuvõte vähiravifondi töödest-tegemistest oktoobris ja novembris:
 
- Tasusime raviarveid 500 450 euro ulatuses, fondi nõukogu kiitis heaks 52 inimese toetamise.
 
- Kogusime annetusi Tallinn International Horse Show-l, KHL jäähokimängudel Tondiraba jäähallis, erinevates kaubanduskeskustes, MyHits Awards galal, Mardilaadal, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja 93.aastapäeva vastuvõtul, 30+ pidudel, Tõnis Mägi juubelikobntsertidel, Kadri Voorandi kontserdil, juhtimiskonverentsil Global Leadership Summit, Tartu Näituste Jõululaadal, Robotexil ja paljudel teistel üritustel.
 
- Juubelipidusid pidasid ettevõtted Hyrles ja Compensa Life Vienna Insurance. Cleveron avas Viljandis tootmise laienduse. Nende tähtpäevade puhul panustasid firmad ja nende koostööpartnerid vähihaigete toetuseks kokku üle 27 000 euro.
 
- Oktoobris oli Riigikogus arutlusel EKRE fraktsiooni algatatud eelnõu, millega taheti vabastada ravimid käibemaksust. Praegu kehtib ravimitele 9-protsendiline käibemaks. Vähiravifond Kingitud elu soetas 2017. aastal ravimeid 1,4 miljoni euro eest ja sellest tulenevalt pidime maksma käibemaksu 126 000 eurot. Eelnõu ei leidnud Riigikogus toetust ja hääletati päevakorrast maha.
EKRE fraktsioon tegi ettepaneku eraldada riigieelarvest “katuserahana” vähiravifondile 100 000 eurot.

- Novembris külastasime Tartu Ülikooli Kliinikumi, Ida-Tallinna Keskhaiglat ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglat, kohtudes kolmes suures vähikeskuses onkoloogide, hematoloogide ja apteekritega.
 
- Kutsusime ettevõtjaid üles loobuma tarbetute jõulukingituste tegemisest oma klientidele, partneritele ja töötajatele ning selle asemel kinkima hoopis annetusega vähihaigetele lootust ja elupäevi. Mitmed firmad tulid üleskutsega kaasa - kokkuvõtted sellest avaldame jaanuaris.
Nendele firmadele, kes soovisid vähihaigeid toetada, kuid samas midagi ka oma jõuluvana kingikotti panna, küpsetasid vähiravifondi vabatahtlikud umbes ööpäevaga ligi 5000 vanakooli vahvlit. Vahvlite eest annetati vähihaigete toetuseks ligi 30 000 eurot.
 
- Avasime pangakonto Coop Pangas, millele peagi lisandub ka pangalink meie kodulehele. Taas on avatud ka vähiravifondi Paypali konto.

- Sinu jõulupuu kingib elupäevi! Telli endale koju või kontorisse jõulupuu sel aastal joulukuused.ee veebilehe kaudu - iga ostetud puu toetab 1 euroga vähiravifondi. Puu tellimisel sooduskoodi "Kingitud elu" kasutades saad valida, kas tasuta transport Tallinna piires või 5-eurone soodustus puu hinnast.

- Vähiravifondi heategevuslikke helkureid saab jätkuvalt soetada Rimi, Selveri, Prisma, Rahva Raamatu, Circle K ja Stockmanni kauplustest.

Mitmed inimesed on viimastel kuudel kirjeldanud oma võitlust raske haigusega ning tunnistanud kallihinnalisest lootusest, mida vähiravifond neile raskel hetkel abikätt ulatades on andnud. Fondi hinnangul on need inimesed ravinud Eesti ühiskonda tervikuna, soojendades üles meie südameid.

Loe lugusid kingitud eludest:

 
Pereisa Raivo Nõmmiksaar, Isa ja vanaisa Ülo Kaljula, Pereema Mari Kert-Saint Aubyn, Pereema Margit Lõhelaid, Lüganuse pereema Katrin urbala-Varusk, Saaremaa pereisa Ott Paakspuu
 
Soovid vähihaigeid toetada – kinkida elu?
Meie kodulehel on võimalik pangalinkide kaudu vormistada end mõne sekundiga püsiannetajaks. Nüüd saab annetada internetis ka mobiiliga – annetussumma lisandub mobiiliarvele.
 
Pangarekvisiidid leiab siit

Uudiskirja saab tellida, kirjutades info@kingitudelu.ee
 
Soovime kõikidele fondi toetajatele ja fännidele heateguderohket ning kaunist jõuluaega!
 
 
Katrin Kuusemäe
Vähiravifondi “Kingitud elu” tegevjuht
 
Toivo Tänavsuu
Vähiravifondi “Kingitud elu” juhataja ja asutaja

Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023