Tee annetus

Vähiravifond panustas kahe kuuga Eesti inimeste ravisse ligi pool miljonit eurot

Surve vähiravifondile Kingitud elu järjest kasvab. Augustis ja septembris palusid fondilt abi 48 inimest, kelle ravisse panustasime kokku 480 000 eurot. Noorim abisaaja oli 31aastane naine.

Augustis:

- Tõime Lätis piiri ääres olevatest alkoholipoodidest annetustena “koju tagasi” 18 000 eurot. 

- Kogusime annetusi Leigo Järvemuusika festivalil, samuti Paide Arvamusfestivalil, Käsmu Viru Folgil, Augustiunetusel, Weekend Festivalil Pärnus, Üheslaulmisel Tallinna lauluväljakul, kontserttuuril “Laula mu laulu, Vol2" ning retromuusikafestivalil We Love the 90’s. Nimetatud üritustel panustasid Eesti inimesed vähihaigete heaks kokku ligi 20 000 eurot.

- Toimus fondi esimene annetuste kogumise aktsioon ööklubis. Pärnu Sunseti 30+ publik toetas vähihaigeid enam kui 1000 euroga.

- Lõpetasime koos Eesti jalgpalliliiduga üle-eestilise Euroopa jalgpallikarikate ringreisi, mille käigus kogunes annetusi 7500 eurot. Augustis Lilleküla staadionil toimunud Superkarika mängule Real Madrid vs Atletico Madrid saime PlayStationilt 6 tasuta piletit, mille müüsime heategevuslikul oksjonil ligi 19 000 euroga.

- Vähiravifondi vabatahtlikud olid kohal mitmetel laatadel, kodukohvikute päevadel, tänavafestivalidel ning suvelõpupidudel. Kõik inimesed said võimaluse teha ühe spontaanse heateo.  

- Circle K jaamadesse tulid müügile kollased heategevuslikud kohvitopsid, mida valides panustas klient 10 senti vähihaigete toetuseks ning Circle K lisas ka omalt poolt 10 senti. Topse oli kokku umbes 100 000, kuid tänaseks on need juba ammu jaamades otsas.

Septembris:

- Osalesime Kultuurikatlas MTÜ Raamat Rahvale korraldatud heategevuslikul raamatulaadal, kus oli fondi raamatulett kirjastuste poolt annetatud lugemisvaraga ning Vähiravifondi Vahvlikohvik. Üritusega lisandus fondi 3350 eurot.

- Oma sünnipäevapidusid pidasid firmad Esvika ja Hyrles, kelle külalised toetasid sünnipäevakingituse raames vähihaigeid kokku enam kui 20 000 euroga.

- Taas ilmusid poodidesse müügile vähiravifondi heategevuslikud helkurid. Sügis on käes, õues pime. Helkur on vajalik ja lausa kohustuslik, kuid lisaks ka suurepärane kingitus.

- Kohtusime superministeeriumis Eesti tervishoiupoliitika tipptegijatega. Laua ümber olid lisaks fondi esindajatele töö- ja tervishoiuminister Riina Sikkut, sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse, Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane jt. Midagi läbimurdelist ei sündinud.

Suur üleskutse: tänavu kingi jõuluks elupäevi!

Mitmendat aastat järjest kutsub vähiravifond Kingitud Elu kõiki Eesti ettevõtteid üles loobuma igavate ja tarbetute jõulukingituste tegemisest ning selle asemel kinkima annetusega Eesti inimestele lootust, elupäevi ja tervist. Samas pakub fond ka üllatusi korporatiivjõuluvanade kingikottidesse.

Ettevõtjatel on võimalik suunata oma annetus vähiravifondi niiöelda üldisesse potti kui ka mitmepoolsel kokkuleppel mõne konkreetse vähiga võitleva inimese ravi toetuseks.  

Ettevõtjatele, kes soovivad vähihaigete võitlust toetada, kuid samas tahaksid midagi ka oma jõuluvana kingikotti poetada, pakub vähiravifond heategevuslikke helkureid ning koostöös Vahvlihaldjatega vanakooli vahvleid. Fondilt on kõigil võimalik osta heategevuslikke jõulukaarte.  

Vähiravifondi juhataja Toivo Tänavsuu ning tegevjuht Katrin Kuusemäe on valmis tulema iga ettevõtte jõulupeole tänukõnet pidama ning vähiravifondi missioonist rääkima. Fondilt on võimalik saada varustust, millega jõulupidudel, jõululaatadel ja jõuluõhtutel annetused kokku korjata.  

Iga heategevusest huvituv ettevõte saab saata oma soovid e-posti aadressile info@kingitudelu.ee, saades vastu ettevõtte ootustele kõige paremini vastava nn jõulupakkumise.

Soovid vähihaigeid toetada – kinkida elu?

Meie kodulehel on võimalik pangalinkide kaudu vormistada end mõne sekundiga püsiannetajaks
 
Pangarekvisiidid leiab SIIT

Uudiskirja saab tellida, kirjutades info@kingitudelu.ee
 
Kaunist sügise jätku soovides,
 
Katrin Kuusemäe ja Toivo Tänavsuu

Jaga artiklit:

Viimased uudised

Kingitud Elu kuum suvi: abitaotlejate arvu kasv 41 protsenti viib vähiravifondi raskete otsuste juurde  
30.06.2024
Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024