Tee annetus

Vähiravifond kasvas 2015. aastal 2-3 korda - ütleme oma toetajatele: SUUR AITÄH!

Aruandes seisab, et 2015. aasta oli fondi jaoks väga edukas. Tegevusmaht kasvas 2-3 korda ning vähiravifondist “Kingitud elu” sai Eesti suurim heategevusfond.

Kui 2014. aastal toetas fond 11 eestimaalast, siis 2015. aastal oli abisaanuid juba 50. Jätkuvalt said abi kõik vähihaiged, kes fondi poole pöördusid ja kuuluvad fondi sihtgruppi – nn mittekulutõhusate vähihaigete hulka, kelle ravi ei toeta haigekassa.
2015. aastal teenis vähiravifond “Kingitud elu” tulu kokku ligikaudu 760 000 eurot. Tulusid ei saa käsitleda sajaprotsendiliselt annetustena, sest nende hulka on arvestatud ka näiteks patsientide omaosalused. Annetuste hulk oli 2015.aastal kokku ligi 640 000 eurot.

50 abisaanut olid vanuses 36-83. Mitmed neist on jätkanud ravi pikemaajaliselt ning fond toetab neid jätkuvalt.
Otseselt toetuse saajate ravi finantseerimisega seotud kulud olid aasta jooksul kokku ligikaudu 595 000 eurot.
Fond tegi patsientidele aasta jooksul kättesaadavaks kokku ligi kümme erinevat vähiravimit (teiste hulgas Keytruda, Vectibix, Stivarga, Imbruvica, Avastin, Imnovid, Caprelsa, Yervoy, Sutent jt), mida ei rahasta haigekassa. Enamikelt ravimitootjatelt on fondil õnnestunud saada hinnasoodustus ravimite ametlikest hindadest – soodustuse kogumaht ulatus 2015. aastal üle 100 000 euro.

Vähiravifondil “Kingitud elu” on üks palgaline töötaja - tegevjuht (või juhataja), kellele annab suuniseid fondi nõukogu. Fondi nõukokku kuulub seitse liiget: onkoloogid dr Peeter Padrik, dr Hele Everaus, dr Kadri Putnik ja dr Kristiina Ojamaa, ning samuti Janek Mäggi, Maris Jesse ja Rita Rätsepp. Fondi nõukogu kompetentsus onkoloogia valdkonnas on Eesti parimaid.
Fondi juhib alates novembrist 2014 Toivo Tänavsuu (enne seda fondi nõukogu liige), kes võttis selle ameti üle lapsehoolduspuhkusele siirdunud Kersti Ringmetsalt. Toetuse taotluste kriteeriumitele vastavust hindab ja nende üle otsustab fondi nõukogu.

Fond toetab tõenduspõhist, müügiloaga ning konkreetsele patsiendile näidustatud onkoloogilist ravi, mida ei toeta haigekassa, kuid mille kohta on patsiendil selge suunis oma raviarstilt. Samas ei vastandu me otseselt ka vähi alternatiivravsetele ravivõimalustele.
Majandamiskulusid üritab fond hoida minimaalsel tasemel. Palgalisi töötajaid on jätkuvalt üks, kontorit fondil pole, paljud vajalikud teenused hangime koostööpartnerite abiga. Fondi püsivateks koostööpartneriteks on loovagentuur Age McCann, Aivar Pilve advokaadibüroo, Fifaa, Eften Capital, Viking Motors, Voog ja Ernst & Young.

Fondi nõukogu suunise kohaselt peavad fondi tegevuskulud (sh palgakulud, trükikulud, reklaamikulud, kontorikulud jms) mahtuma 8 protsendi piiresse (8 protsendi kõikidest annetustest) ja fond on sellest suunisest kinni hoidnud nii 2014. kui ka 2015. aastal. See tähendab, et 92 protsenti annetustest kulub otseselt patsientide raviarvete tasumiseks.
Fond on alates 2015. aasta algusest tulumaksusoodustusega sihtasutuste ja MTÜde nimekirjas.
Fond kogub annetusi nii pangaülekande teel, sularahas, pangakaardiga kui ka PayPali kaudu. Kõige suurem hulk annetusi laekus 2015. aastal jaanuaris, mais, augustis ja detsembris.

VALIK FONDI ETTEVÕTMISI 2015. AASTAL:

- Tutvustasime fondi missiooni ja võimalusi onkoloogidele kolmes Eesti suurhaiglas: Ida-Tallinna Keskhaiglas, Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja Tartu Ülikooli Kliinikumis.

- Tarmo Leinatamme mälestuskontsertidelt (Memory 2015) kogusime üle 5000 euro.

- Valimispäeval 1. märtsil kogusime parteipidudel ja valimisjaoskondades annetustena 3500 eurot.

- Kevadel viisime läbi erikampaania Mustvees elava Alar Tupi melanoomiravi toetuseks. Ravi maksis üle 100 000 euro ning Alar elab tänu sellele täisväärtuslikku elu.

- Kogusime annetusi paljudes suuremates kaubanduskeskustes, teiste hulgas Viru keskuses, Rocca al Mare keskuses, Kristiine keskuses, Ülemiste keskuses ja Stockmannis.
- Viisime tänavatel läbi annetama kutsuva kampaania, kus osales muusik Lea Lion Dali.

- Liitusime Heateo Sihtasutuse keskkonnaga Armastanaidata.ee.

- Korraldasime üleriigilised heategevustalgud, kus kogusime annetusi üheaegselt ligi sajas Eestimaa punktis. Talgutelt laekus nädalaga üle 44 000 euro annetusi.

- Mitmed inimesed palusid oma sõpradel ja tuttavatel juubelikingi raha fondi annetada.
- Kogusime annetusi paljudel suvefestivalidel, teiste hulgas Viru Folgil, Viljandi Folgil, Õllesummeril, Tallinna Merepäevadel, Weekend Festivalil, Arvamusfestivalil jm.
- Osalesime Alexela Eesti korvpalli meistriliiga mängudel, kogudes annetusi ja viies läbi heategevuslikke oksjone.
- Kutsusime jõulude ajal ettevõtjaid ja eraisikuid loobuma tarbetutest jõulukinkidest ning annetama selle asemel vähihaigete heaks. Detsembris 2015 laekus fondi 120 000 eurot.
- Müüsime kaubandusvõrgus ligi 10 000 heategevuslikku helkurit.

2016. AASTA

2016. aastal on vähiravifondi “Kingitud elu” eesmärk jätkata oma senist missiooni, kindlustades hädavajaliku ja õigeaegse moodsa ravi ning elamise ja tervenemise võimaluse kõikidele Eesti vähihaigetele, kelle jaoks haigekassa vahendeid ei jätku.
Annetusi aitab koguda üle saja vabatahtliku.
2016. aasta esimeses pooles on abitaotluste arv veelgi kasvanud, pannes fondile järjest suurema vastutuse, kuid samas andes ka suurema võimaluse kinkida lootust ja elupäevi suuremale hulgale Eesti inimestele.
Fond kutsub kõiki eestimaalasi üles hakkama fondi püsiannetajateks, panustades vähihaigete heaks iga kuu endale jõukohase summaga. Vaid üheskoos saame kinkida elupäevi absoluutselt kõikidele abivajajatele.

Fondi 2015. aasta aruande koos audiitori otsusega leiad SIIT.
Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023