Tee annetus

Suur maskipalavik vähiravifondis: "kus ometi viibivad nii kaua minu tellitud maskid?" 

Vähiravifond Kingitud Elu on novembris müünud oma e-poe vahendusel ligi 5000 riidest näomaski.

Paljud inimesed on oma kauba juba pakiautomaadi kaudu või Omniva maksikirjaga kätte saanud, kuid mitmed veel ootavad oma kaupa - on oodanud ebanormaalselt kaua, juba kaks nädalat või rohkemgi, ning igati põhjusega kirjutavad ja helistavad meile, et avaldada oma nördimust.

Aitäh kõikidele kannatlikkuse eest. Me palume kõikidelt ootajatelt vabandust, et maskitarne on veninud oodatust pikemaks, kuid kinnitame: kõik tellijad saavad oma maskid kätte.

Meist on viimastel nädalatel üle käinud maavärin, tsunaami, orkaan ja tuumasõda ühekorraga!
 
Nimelt vähiravifondi e-pood on väga pisike, ostutehniliselt pool-amatöörlik butiik. Tavapäraselt müüme me särke, helkureid, poekotte ja natuke muud kaupa, väikeses sortimendis. Iga kuu on keskmiselt mõnikümmend tellimust. Üks inimene komplekteerib tellimused ja paneb need posti. 

Novembri alguses otsutasime, et toome müüki ka nanofiiberkangast korduvkasutatavad näomaskid. Lõime käed Jõgeva ettevõttega Softmed, kes oli lahkesti nõus maskid tootma ja need meile väga hea heategevusliku hinnaga tarnima. Softmedi panus vähiravifondi missiooni on väga suur: fondi lisandub maskimüügiga tuhandeid eurosid. Inimesed on kiitnud Softmedi maskide kvaliteeti. 

Ja siis käis kärgatus! Ühe nädalaga ligi 1000 uut maskitellimust kokku umbes 5000le maskile. Valitsus keeras temperatuuri juurde, jõustades maski kandmise kohustuse siseruumides. Laviin tellimusi jooksutas kõik meie süsteemid umbe. Tootja ei suutnud nii palju korraga maske valmistada, pidime kiiresti leidma täiendavaid logistikalahendusi, meie tegevjuht ja vabatahtlikud veetsid kogu vaba aja (ja isegi öötunnid) maske pakkides. Valutava südamega lõpetasime maskide müügi oma e-poes, kuigi järjekord lookles ukse taga.

Me olime ühtaegu nii rõõmsad kui ka kurvad. Rõõmustasime nii suure nõudluse pärast. Kuid kurvastasime nähes, kuidas me ei suuda kõiki tellimusi piisavalt kiiresti täita. Õppisime. 

Sellest ajast peale oleme hüpanud iga päev pükstest välja, et kõik armsad tellijad üle Eesti saaksid oma head tegevad maskid kätte nii kiiresti kui võimalik. Nii kiiresti, kui see meist vähegi sõltub. Softmed saadab meile maske partiide kaupa. Kõik, mis tuleb, paneme viivitamatult posti. Midagi fondil lattu seisma ei jää. 

Tänaseks oleme teele pannud üle 3000 maski. Veel ligi 1000 sõidab välja täna ja homme. Osa maske oleme saatnud DPD või Smartpostiga, suur osa on läinud Omniva maksikirjaga otse tellijate postkastidesse (NB Palun vaadake igaks juhuks oma postkasti - võibolla on kauaoodatus maskid juba seal). 

Veel umbes 50-100 maski (tellimused numbritega 1600+) jäävad selle nädala lõpuks veel ootele. Nendele tellijatele saadame eraldi e-kirjad. Softmed lubab meile viimase otsa maske hiljemalt järgmiseks nädalaks. Temperatuur püsib, kuigi stabiliseerub.

Veelkord aitäh kõikidele, kes olete olnud kannatlikud ja kes olete aidanud meilt maskide ostmisega toetada vähihaigete võitlust elu eest. Keskendugem võimalusel sellele ja ärgem hoidkem pikka viha fondi vastu, kes ei suuda häid kauplemistavasid järgida.   

Meil on siin küll maskide osas juba tekkinud väikest viisi "sisemine allergia". Ometi otsime aktiivselt võimalusi käivitada maskide müük ühel või teisel moel uuesti detsembri alguses (jälgige uudiseid!).

Maskide tarnega seotud probleemide korral kirjutage meile ikka: info@kingitudelu.ee. Lahendame jooksvalt kõik mured. 

Toivo Tänavsuu
Vähiravifond Kingitud Elu 

Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023