Tee annetus

Kiri vähiravifondi postkastist: “Täna ütles minu arst, et kasvajat pole!” 

Järgneb kokkuvõte vähiravifondi “Kingitud elu” märtsikuu tööst. Märtsis laekus fondi annetustena üle 304 000 euro. Fondi nõukogu kiitis heaks 24 inimese ravi toetamise, neist 11 saavad fondilt toetuse esmakordselt. 

Lisaks toetasime veel mitmeid inimesi, kelle raviotsused on tehtud enne märtsikuud. Kokku tasus fond raviarveid ligi 263 000 euro eest.

Kasvajat pole!

Oleme toetanud 51-aastase Tartu pereisa Erika Saare võitlust kopsuvähiga juba kaks aastat igakuiselt. Eriku ravisse panustasid Eesti inimesed TV3 saate "Inglite Aeg" kaudu detsembris üle 60 000 euro, millest saame tema ravi toetada terve käesoleva aasta.

Loe, kuidas Erikul läinud on siit.

Naistepäeval saime kirja 74-aastaselt E.-lt, kelle kopsuvähiravi oleme toetanud juba ligi kaks aastat iga kuu 5000 euroga. Naine kirjutab:
"Tere armas vähiravifond. Pole sõnu teie tänamiseks. Mul on tänu teile läinud ülihästi. Täna ütles minu arst, et kasvajat pole! Kasvaja kolded on kadunud, mida kompuutertomograaf näitab. Olgu teil jõudu ja edu inimesi aidata! Olen saanud väga head ravi."

Tänu abikäe eest

"Soovime koos perega siiralt ja südamest tänada kõiki annetajaid ja vähiravifondi "Kingitud Elu" kogu abi eest mida mulle on ostutatud," kirjutab 56-aastane naine I. kelle vähiravi toetame me igakuiselt ligi 5000 euroga juba ligi kaks aastat. Haigus on kontrolli all, elul mitu "korrust" juba juures.
Naine jätkab oma kirja: "Tänan südamest võimaluse eest võidelda haigusega, mis saab teoks just tänu kõigi panusele ja toele ning ilma kõigi kaasabita ei oleks see olnud võimalik. Soovime tänada kõiki headuse ja kaastunde eest, selle eest, et ulatati mulle abikäsi raskel hetkel võitluses elu ja tervise eest.”

Alates eelmise aasta lõpust toetame 63-aastast Vahur Talve võitluses soolevähiga. Ravi toimib ja meie toetus Vahurile jätkub. Mehe ravile kulub järgneval kahel kuul üle 5000 euro, millest kolmandiku katab mees ise.
Vahur kirjutab: “Kõik sai alguse 2013. aasta sügisest, kui pärast uuringuid sain diagnoosi: jämesoole kasvaja. Oleme nüüd paar aastat püüdnud seda ravida, peatanud edasise vähi arengu, kuid organismil on unikaalne omadus kohaneda pidevalt saadud preparaatidega. Nüüd tuleb muuta ravi metoodikat ja katsetada teisi keemiaravi variante.
Doktor Esko otsustas proovida ravimit Lonsurf. Pärast esimest ravikuuri on olnud tulemused positiivsed ja ravi jätkub. Kuna aga haigekassa keeldub ravimit finantseerimast, tuleb see mul omal välja osta. Pöördusin abipalvega vähiravifondi poole ja sain positiivse vastuse. Tänu teile saan oma ravi jätkata ja sellega pikendada oma elu, jätkata oma töid ja tegemisi nii kuidas tervis lubab ja tunda ennast kasulikuna.
Ma olen olnud kogu aeg positiivselt meelestatud. Käin edasi mängimas Rakvere bridžiklubis, olen hobikirjanik - avaldanud krimiromaani “Karmid üheksakümnendad”.
Ma olen võitleja tüüp, kes kergesti raskuste ees ei alistu, lähen alati lõpuni välja. Ei ole kerge saada pidevalt keemiaravi ja võidelda läbi valude kasvajaga, kuid siiani oleme suutnud hoida haigust kontrolli all.
Olen vähiravifondile ja annetajatele väga tänulik, et võimaldasite mul kasutada seda ravivõimalust ja sellega pikendada elu. Meie pere eelarve juures on see märkimisväärne abi, kuna tööd saan teha poole koormusega."

Toetus tuntud ettevõtjale Cardo Remmelile

Märtsis ulatasime abikäe 64-aastasele ettevõtjale Cardo Remmelile ja kogusime tema raviks ühe päevaga 10 000 eurot.
Mees kirjutab: “Neli aastat tagasi sain teada midagi, milleks ma ei olnud valmis ja mis muutis nii minu kui lähedaste elu kardinaalselt. Ma ei kurda nende operatsioonide, valude, haiglas veedetud nädalate üle. Nägin vahetult kui palju on meil pühendunuid arste, õdesid, hooldajaid ja kui suur on nende koormus.
Hoopis raskem on leppida sellega, et enda töö pidi pooleli jääma ja paljud tegemised, mis on mu perele olulised, võivad jääda lõpetamata.
Samas on olemas lootus mu organismi seisukorda arvestava sobiva raviskeemi leidmiseks. Kuid kahjuks ei mahu see meie tavameditsiini toetussüsteemi.
Mis ka ei tuleks, ma tunnen koos perega tänulikkust nende inimeste suhtes, kes on võtnud oma südame asjaks sellise fondi loomise või selle toetamise."

Loe Cardo Remmeli võitlusest pikemalt siit.
Pärnu Postimehe artiklit saab lugeda siit.

Et Andrit näeks oma lapselapsi

Märtsis asusime toetama 49-aastase Rakveres elava naise Andrit Palmi kopsuvähiravi. Ravimile Keytruda kulub järgneval kolmel kuul üle 17 000 euro.
Andrit kirjutab: “Minu diagnoos on kopsuvähk parempoolse kopsu ülasagaras. Ka vasakpoolne kops ei ole täiesti korras. Diagnoos pandi 2016.aasta novembri alguses, siirded olid selleks ajaks alaseljas lülisambas.
Kannatasin väga tugevate seljavalude all. Kopsupilt, millelt oli kasvaja näha, tehti aprillis 2016, kuid ükski kohalik doktor sellel kasvajat ei näinud. Seega ravi algas alles kuus kuud hiljem tänu Põhja-Eesti Regionaalhaigla arstidele.
Talusin keemiaravi väga raskelt, kaotasin jõu ja kaalus umbes 20 kilogrammi. Viimased kuus kuud on haigus stabiilsena püsinud. Kuid tänaseks on minu raviarsti dr Kersti Oselini info alusel kasvaja aktiviseerunud ja vajab uut ravikäiku.
Olen 49-aastane, kasvatanud suureks tubli tütre, kes hetkel õpib TTÜ magistriõppes. Minu suur ootus, usk ja lootus on näha tema kooli lõpetamist, lapselaste sündi ja kasvamist.
Soovin terveneda, et panustada ise veel pikki aastaid Eesti inimeste tervisesse. Olen ka haigena aktiivselt vähiravifondile annetusi teinud. Püsin ääretult lootusrikas fondi poolt võimaldatava ravi ja tervenemise osas. Tänan kõiki annetajaid ja fondile soovin, et teil jätkuks veel pikaks ajaks jõudu antud ülla tegevusega jätkamiseks.”

Et Ott saaks pojad üles kasvatada

Samuti toetame märtsist 57-aastase Saaremaa pereisa Ott Paakspuu kopsuvähiravi (ravim Keytruda), millele kulub järgneval kolmel kuul ligi 17 000 eurot.
Ott kirjutab: “Vähidiagnoosi sain 1. novembril, kui Tallinnas teatas arst, et mul on haigus viimases staadiumis. Enne ei osanud oma enesetunnet sellega üldse siduda. Olin väsinud ja katsusin ikka puhata, et siis pärast jõuan tööd teha. Suvel tavaliselt teen palju füüsilist tööd oma maakodus. Lõhun puid, laon neid riitadesse, niidan ja teen väiksemat põllutööd. Läinud suvel jõudsin palju vähem talveks ettevalmistusi teha aga panin selle vanuse arvele.
Augustis algasid köhahood. Arvasin, et olen külmetanud või mingi viiruse kaasa haaranud ja otsisin leevendust käsimüügiravimitest. Kuna enesetunne pidevalt halvenes, magada sain ainult poolpüsti asendis, köhahood piinasid, siis registreerisin perearsti vastuvõtule ja ootasin veel kaks nädalat, et üldse oma asjast rääkida.
Tehti röntgen, mille põhjal arvati, et peaks vist ka kompuutrisse minema. Kohalik arst saatis Tallinnasse. Tööl käisin ja käin kõigest hoolimata edasi, sest peres on veel kaks teismelist poissi kasvatada ja koolitada (kaks last on juba koolitatud ja elavad Tallinnas) ning eakas ema hooldada.
Kogu majapidamine ja hooldamine on praegu naise ja poegade õlul, sest ma ei tohi mitte midagi tõsta ega teha, kohe hakkan verd köhima. Tegelikult on mu pere ja lähedased kogu aeg minu kõrval toetamas ja abistamas, et ma tuleksin oma haigusega paremini toime ja nad loodavad, et tulen sellest eluga välja. Ka töökaaslased mõistavad ja saan vajadusel vabu päevi, et Tallinnas ravil käia.
Raviarst soovitab uut ravi seetõttu, et iga keemiaravi järel on mul olnud taastusaeg pikem ja piinarikkam ning järjest raskem on toime tulla igapäevase eluga. Ja kuna ma enda poolt olen teinud kõik, mis võimalik, et terveks saada või vähemalt vähist võitu saada, siis loodan, et mulle sobivam ravi aitab mind oma eluga paremini hakkama saada ja ma ei pea töötamisest loobuma.
Vähiravifondile Kingitud Elu olen väga tänulik. Saan oma pere eest edasi hoolitseda, näha oma väiksemate poiste täikasvanuks saamist ning ka ema võib oma vanaduspäevad väärikalt veeta oma kodus pere keskel."
 
Tänukingitus juubilar Vellolt

Märtsi alguses tähistas krapsakas vanahärra Vello Tarem Pärnu Jahtklubis oma 80. juubelit. Tema tütar Kristina Penu kirjutas fondile, et isa palus juba ette kõigil kingitus ümbrikkusse paigutada.
"Peol pidas ta väga liigutava kõne ja andis kõigile teada oma soovist kogu kingitud summa teie fondile annetada. Kõnele järgnes hetk vaikust ja siis tormiline aplaus, nii uskumatult soe tunne oli!” kirjeldab Kristina.
"Isa võitles eesnäärmevähiga pea kolm aastat tagasi ja väljus võitjana. See on tema ja meie kõigi ühine tänu teie fondi uskumatult suure ja tänuväärse võitluse eest. Soovime lõputult jõudu ja jaksu kogu teie vahvale meeskonnale!”
Vello külalised panustasid vähiravifondi kokku 800 eurot, kinkides kellelegi võimaluse elada.

Aga märtsi alguses pidas Lennusadamas oma 10.juubelit ka siseministeeriumi infotehnoloogia-ja arenduskeskus (SMIT). Külalised said kokteile ostes panustada vähiravifondi annetuskasti, kuhu kogunes lõpuks 455 eurot.
SMIT haldab ja arendab siseturvalisusega seotud infosüsteeme (häirekeskus, päästeamet, politsei- ja piirivalveamet, sisekaitseakadeemia ja siseministeerium).
"Pidupäev oli meile oluline. Oleme tegutsenud ainult kümme aastat ning meie inimesed töötavad suure missioonitundega. Neid motiveerib see, et igapäevaselt oma tööd tehes saavad nad panustada siseturvalisuse tagamisse ehk siis kaudselt seeläbi aidata oma ligimesi. Ühiskonnale tagasi andma oleme varmad ka teistel viisidel nagu näiteks annetades," ütleb SMITi kommunikatsioonispetsialist Agne Kaur.

Pagaripoisid teevad head

Alates veebruarist on võimalik kõigil tordigurmaanidel osta Pagripoiste poolt valmistatud imemaitsvat kodujuustu- murakakreemiga EV 100 sünnipäevatorti šokolaadisel musta leiva põhjal, mille kaunistuseks karamelliseeritud põdrasamblik.
Iga müüdud tordi pealt annetavad Pagaripoisid vähihaigete raviks 1 euro. Torti saab osta Rimi, Kaubamaja, Coopi, Stockmanni, Selveri, Solarise ja Delice poodidest.
Veebruari kuu jooksul müüdi 1200 torti ja Paigaripoistelt laekus fondi vähihaigete toetuseks 1200 eurot.

Kingitus noorele naisele

Märtsis kogusime annetusi Kultuurikatlas, kus toimus EY Eesti Aasta Ettevõtja suurejooneline gala. Eesti ettevõtjad ja poliitikud panustasid vähiravifondi ligi 3000 eurot.
Sedapuhku kogusime annetusi konkreetsele patsiendile - 34aastasele naisele, kes võitleb fondi toel juba alates sügisest emakakaelavähiga ning kelle ravisse panustame 2000 eurot kuus.

Vähiravifondi annetuskast superministeeriumis

Alates märstist paikneb Suur-Ameerika 1 asuva nn superministeeriumi hoone kohvikus vähiravifondi statsionaarne annetuskast. Kõik ametnikud saavad lõunal käies natuke head teha.
"Majas on mitu ministrit ja ministeeriumi, kes peaksid seisma inimeste tervise eest. Ehk paneb see neid rohkem teema üle mõtlema kui iga päev näevad teie korjanduskasti," ütleb kohvikupidaja Aivar Jõgi, kelle idee oli kast üles panna.

Kägukärbsed toetasid fondi rohkem  kui 1000 euroga

Märtsi alguses kirjutas meile käsitöömeister Marju Veeret Lillelapsiku Loomaaiast. Tal tuli fantastiline idee koondada kokku Eesti käsitööhuvilised ühe konkreetse tegelaskuju heegeldamisse ning panna need mänguasjad siis heategevuslikku müüki vähiravifondi toetuseks.
Sadakond Eesti heegeldajat asusid usinasti tööle ning juba varsti oli terve klann kägukärbseid valmis. Kärbeste “kodustamistasudena” oli aprilli keskpaigaks fondi lisandunud üle 1000 euro.

Märtsis kogusime annetusi ka Eesti Laulu finaalkontserdil Saku Suurhallis (+800€) ning paljudel teistel üritustel. “Maksud Lätti” aktsiooni korraldajad annetasid fondi samuti 800 eurot.

Pidasime koos vabatahtlike ja toetajatega sünnipäeva

2. märtsil kogunesid vähiravifondi “Kingitud elu” vabatahtlikud ning suuremad toetajad restorani Umami tähistama fondi 4. sünnipäeva ja aasta jooksul kingitud elusid.
Külalistele esinesid instrumentaalduo Redel Ruudus, 2016.aasta näosaate võitja Kalle Sepp ning Konstantin Pätsi isiklik sõber Ivan Orav ehk Andrus Vaarik.
Peolaua kattis Umami restoran. Tordid küpsetasid Mare Võting ja Kirsti Link.

Loe lähemalt ja vaata pidigaleriid siit.

Märtsis külastas grupp fondi vabatahtlikke Brüsselit, kus tutvuti Euroopa Parlamendi ning Euroopa Komisjoniga ning kohtuti Kaja Kallase ja Andrus Ansipiga. Reisikulud kattis Euroopa Parlament.

Märtsis müüsime heategevuslikul Facebooki-oksjonile legendaarse ja tunnustatud maalikunstniku Malle Leisi (1940-2017) töö, mis on valminud 1982.aastal ning mille annetas vähiravifondile üks fondi toel ravi saav inimene.

Annetamise võimalused

Juba mõnda aega saab fondi kodulehel www.kingitudelu.ee/annetajale annetada ka mobiiliarvega. See on imelihtne: sisestad annetuse summa ja oma mobiilinumbri.

Kuni viieeuroseid annetusi saavad Elisa ja Tele2 kliendid teha ühe hiireklikiga. Suuremaid annetusi, püsiannetusi ja/või Telia võrgust tehtavate annetuste puhul tuleb kinnitada heategu SMSiga. Teenus toimib kõikides võrkudes. Annetus lisatakse sinu järgmise kuu mobiiliarvele. Teenustasu on 5%.

Mikroannetuse tehnilise lahenduse tegi Eesti startup Zlick, kes pani uue annetamise võimaluse tööle koos loovagentuuriga Sviiter.

Circle K jaamades on aga lisaks sularahaannetustele võimalik nüüd annetada ka pangakaardiga, paludes teenindajal annetus ostuarvele lisada.

Soovid vähihaigeid toetada – kinkida elu?

Meie kodulehel www.kingitudelu.ee/annetajale on võimalik pangalinkide kaudu vormistada end mõne sekundiga püsiannetajaks.

Uudiskirja saab tellida, kirjutades info@kingitudelu.ee

Ilusat kevadet soovides,

Katrin Kuusemäe
Vähiravifondi “Kingitud elu” tegevjuht

Toivo Tänavsuu
Vähiravifondi “Kingitud elu” juhataja ja asutaja

Jaga artiklit:

Viimased uudised

Kingitud Elu kuum suvi: abitaotlejate arvu kasv 41 protsenti viib vähiravifondi raskete otsuste juurde  
30.06.2024
Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024