Tee annetus

Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid

Fondi abisaaja Raivo Kukemilk lapselastega
Vähiravifond Kingitud Elu on suure surve all - sel aastal on Tervisekassa “vihmavarju" alt välja jäänud abivajajaid rohkem kui kunagi varem ning ravideks vajalikud summad rekordilised. Fond on sel aastal Eesti inimeste tervisesse panustanud üle 3,6 miljoni euro.
Ainuüksi novembris lisandus fondi ligi 40 abitaotlust, fond tasus vähihaigete raviarveid enam kui 400 000 euro ulatuses. Viimase nädalaga lisandus 15 uut abisaajat.
“Fond on aasta lõpus erakordselt suure surve all. Seetõttu kutsume kõiki Eesti inimesi ja ettevõtjaid üles vähihaigeid annetuse läbi toetama,” ütleb Vähiravifondi Kingitud Elu juhataja Toivo Tänavsuu. "Meie poole pöördub iga päev mitu vähihaiget, kes on langenud Tervisekassa vihmavarju alt välja ning vajavad lootuse ja elu säilitamiseks ravimit, mida Tervisekassa ei rahasta. Oleme tänavu purustanud kõik numbrilised rekordid - enneolematusse kõrgusesse on kasvanud nii abivajajate hulk, kui ka ravideks kuluvad summad. Tänavu oleme saanud üle 300 abitaotluse ning fondi nõukogu on teinud rahastamisotsuseid enam kui 4,2 miljoni euro ulatuses."
Viimase nädala jooksul fondil abi saanud 15 inimese ravikulud küündivad järgmisel kolmel kuul üle 200 000 euro.
Abi saab teiste hulgas 40-aastane nahakasvajaga naine Jõhvist, 52-aastane rinnakasvajaga naine Järvamaalt, 76-aastane maksakasvajaga vanahärra Tallinnast, 49-aastane maokasvajaga pereisa Tallinnast, 63-aastane kopsukasvajaga mees, kaks pereisa Tartust - üks maokasvajaga, teine müeloomiga jpt.  
Kaks abisaajat on Kuressaarest: 73-aastane rinnakasvajaga naine ja 83-aastane nahakasvajaga naine, keda Kingitud Elu toetab juba alates kevadest.
Jätkub tuntud võrkpallitreeneri Anu Karavajeva rinnavähiravi toetamine - fond on naist toetanud igakuiselt juba ligi kaks aastat - ja munasarjakasvaajaga noore pereema Teele-Jõe-Silma ravi toetamine.
Üks fondi värsketest abisaajatest on 63-aastane isa ja vanaisa Raivo Kukemilk (pildil). Maovähk diagnoositi tal 2020.aastal. Magu lõigati välja ja mees sai keemiaravi. Kõik oli hästi kuni tänavu kevadeni, kui kompuuteruuringul ilmnesid metastaasikahtlased kopsukolded. Raivo sai veel keemiaravi, kuid talus seda väga halvasti.
"Suve lõpus tuli ilmsiks, et keemiaravi põhjustatud kannatused olid kõik tühja: kopsukoldeid oli hulgaliselt lisandunud ja ka luudesse olid tekkinud metastaasid. Tänu dr.Andrus Mägile, kelle poole pöördusime teist arvamust saama, võeti lõpuks kopsukoldest biopsia. Selgus, et tegu on hoopis väikerakulise kopsuvähiga. Oktoobris alustati uue keemiaraviga ja nüüd on meil üle tüki aja põhjust rõõmustamiseks, sest saime lõpuks vähiravifondi toel alustada immuunraviga.
Raivo on isa kahele tublile suurele poisile ja vanaisa kahele väikesele tüdrukule. Ta on poeg oma 90-aastasele emale. Ta on toetav abikaasa. Kogu meie suur pere on südamest tänulik, et Vähiravifond Kingitud Elu toetab Raivo ravi. Suured tänud fondile, selle toetajatele, annetajatele ja vabatahtlikele. Olge terved ja rahulikku algavat jõulukuud,” kirjutab Raivo minia Anna.

Fondi saad toetada siin. 
Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023