Helmese ehitatud veebikeskkond võimaldab Vähiravifondil Kingitud Elu sujuvamalt abitaotlusi menetleda ja annab fondi tööst operatiivsema ülevaate. Abivajaja saab nüüdsest taotluse esitada ja allkirjastada mugavalt veebis.
Tarkvaraettevõte Helmes pakub alates eelmisest aastast Kingitud Elule tuge IT arendustega. Tänaseks on varem paljuski käsitööna tehtud protsesse fondis Helmese abiga automatiseeritud ning abitaotlusi saab esitada ja digiallkirjastada mugavalt veebis. See hoiab kokku nii tiimi kui patsientide väärtuslikku aega ning aitab abivajajatel kiiremini vajalikku abi saada.
Kingitud Elu fondile laekub keskmiselt üks abitaotlus iga päev vähihaigetelt, kelle ravi ei rahasta haigekassa. Tänavu seitsme kuuga on toetatud Eesti inimeste vähiravi juba enam kui 1,8 miljoni euro ulatuses. Seda kõike kaetakse heade inimeste annetustest.
Kuivõrd taotluste ja fondi rahaliste vahendite haldamine on kasvanud märkimisväärselt suuremahuliseks, alustasid Helmes ja Kingitud Elu koostööd, et teha fondi spetsiifilised tööprotsessid sujuvamaks, efektiivsemaks ja kaasaegsemaks ning vähihaigetele abi taotlemine lihtsamaks. Kogu tööprotsess on kõikidele süsteemi kasutajatele – fondi juhtkond, nõukogu liikmed, raamatupidajad – igas etapis ülevaatlikum, paremini hallatav ja mugavam. Oluliselt paranes erinevate statistiliste kokkuvõtete võimaldamine fondi enam kui kaheksa tegutsemisaastaga kogunenud arhiivi ulatuses.
“Esiteks viisime taotluste täitmise veebi ja tegime senise asemele kaasaegsema ja lihtsama lahenduse. Teiseks aitab meie loodud süsteem vähiravifondil oma rahalisi vahendeid paremini juhtida ja kergemini ülevaadet silme ees hoida – näiteks kui palju annetustena kogutud rahast on juba kasutuses, kui palju on tehtud broneeringuid raviarvete tasumiseks ning palju on taotlusi heaks kiidetud,” rääkis Helmese projektijuht Jaanus Riiner.
Kingitud Elu fondi asutaja Toivo Tänavsuu sõnul on fondi töömaht aastatega kiiresti kasvanud, mistõttu tekkis juba paar aastat tagasi vajadus parema IT-alase tööriista järele. “Helmes oli valmis meid pro bono aitama, meile õige lahenduse kõigepealt välja mõtlema ja seejärel ka ellu viima. Tegemist ei olnud sugugi lihtsa ülesandega. Fondi tööst tulenevalt pidime leiutama niiöelda jalgratta. Projekt oli keeruline ja mahukas. Seetõttu on eriti tänuväärne ja suurt tunnustamist väärt, et Helmes ise arenduskulud kattis ja seeläbi meie elu kinkimise missiooni suure panue andis. Firma tegi fondile kokkuvõttes umbes 40 000-eurose kingituse,” ütles Tänavsuu. Spetsiaalselt fondi vajadustele väljaarendatud süsteemi saab Tänavsuu sõnul kasutada ka teistes riikides kui Kingitud Elu oma tegevust laiendab.
Deniss Ojastu, Helmese partner ja ärisuunajuht: “Inimeste tervis on üks neist valdkondadest, kuhu Helmes ettevõttena soovib laiemalt panustada, et ühiskonnale tagasi anda. Meile on omane heategevuses mitte lihtsalt raha jagada, vaid õlg alla panna sisulise koostööga, selles, mida kõige paremini oskame – kuidas muuta tööd digilahendustega inimkesksemaks ja efektiivsemaks. Pikaajaline tarkvaraprojekt nõuab küll palju suuremat sisulist pühendumist, kuid tulemus on seda väärt. Pro bono projektideks otsime partnereid, kellel on oma valdkonnas oluline mõju ja strateegiline vaade. Vähiravifond on kahtlemata just selline tugeva visiooniga ja suure mõjuga partner. Meil on hea meel, et saame koos nendega paljusid inimesi aidata. Ka oma töötajate jaoks on koostööprojekt olnud väga inspireeriv.”
Helmes on rahvusvaheline, kahekümnekolmel turul tegutsev tarkvaraarendusettevõte ja digitaalse innovatsiooni parter. Helmeses töötab kokku pea tuhat tarkvaraeksperti. Ettevõte loob ärikriitilisi tarkvaralahendusi enam kui viiesajale organisatsioonile üle kogu maailma. Helmese klientide hulka kuuluvad paljud rahvusvahelised ettevõtted ja organisatsioonid nagu Telia, OECD, Airbus, Kühne-Nagel, ServiceChannel jt.