Pangaülekannetega tehti fondile nädala jooksul peaaegu viissada annetust summas üle 14 000 euro. Fondi annetustelefonidele helistati ligi 800 korda.
Talgud kulmineerusid 9. mail, mil ligi 200 vabatahtlikku üle Eesti kogusid annetusi Apotheka apteekide ja suuremate kaubanduskeskuste juures. Kokku oli väljas 105 kogumiskasti 38 linnas ja alevikus, teiste hulgas Tallinnas, Tartus, Narvas, Pärnus jm.
Sularaha kogunes fondi annetuskarpidesse kokku 110 kilogrammi ehk ligi 24 000 eurot, 100 rootsi krooni ja üks 2-eurose võiduga lotopilet. Käidavamates kohtades Viru keskuses, Solarise keskuses, Tartu Lõunakeskuses jm olnud kogumiskastid täitusid ääreni. Neisse kogunes igaühte ligi 1000 eurot. Linnades oli tavapäraseim annetus viis eurot, maapiirkondades poetati kastidesse pigem metallraha.
200 vabatahtliku hulgas aitasid annetusi koguda viis ministrit ja 12 riigikogulast, samuti Apotheka keti juhtkond, „Kingitud elu” fondilt abi saanud vähihaigete lähedased. Kogujate hulgas oli arste, proviisoreid, advokaate, juuksureid, raamatupidajaid, riigiametnikke, ettevõtjaid, samuti kodus vähihaige pereliikme eest hoolitsevaid inimesi.
„Mul on erakordselt suur rõõm igast eestimaalasest, kes talgutel oma panuse andis, et kõigil siin elavatel inimestel – meie omadel – oleks võimalus elada täisväärtuslikku elu oma lähedaste keskel,“ ütles „Kingitud elu“ juhataja Toivo Tänavsuu. „Kas kasti kukkusid mündid või paber, pole vahet – vähiravifondi „Kingitud elu” esimesed suurtalgud õnnestusid igakülgselt ning näitasid selgelt, et koos on võimalik liigutada mägesid – tuua Eesti tervishoidu märkimisväärne kogus eluliselt vajalikku lisaraha. Üheskoos kinkisime elu väga paljudele inimestele.”
„Minu suureks üllatuseks said talgutel täis mitte ainult kogumiskastid, vaid südamlike ja siiraste Eesti inimeste poolt said emotsionaalselt laetud ka kõik kogujad, kellest lõviosa juba ootab vähiravifondi järgmist talgupäeva. Täna võib juba kindla veendumusega öelda, et heategevustalgutest kujuneb traditsioon,” lisas Tänavsuu.
Apotheka turundusjuhi Mervi Lille sõnul oli möödunud laupäeval apteekides silmnähtavalt rohkem rahvast. „Paljud inimesed tulid spetsiaalselt selleks kohale, et oma panus anda. Tänu vabatahtlike laiale võrgule sai fondi tegevust tutvustada ja annetada kõikjal Eestis, ka väikestes maakohtades, kuhu akstioonid kuigi tihti ei jõua”.
Vähiravifond „Kingitud elu” tänab kõiki partnereid, kes panustasid talgukorralduse masinavärki, teiste hulgas Delfit, Fifaad ning Laserstuudiot.
Vaata ERRi videolõiku sellest, kuidas riigikogulane Jüri Ratas Solarise keskuses annetusi kogus siit. Ja Aktuaalse Kaamera talgulugu siit (alates 13. minutist ja 19.sekundist).