Tee annetus

Vähiravifondi uus tegevjuht on Margit Saar

Vähiravifondi Kingitud Elu uus tegevjuht on Margit Saar, kes võtab üle riigikogusse siirdunud Katrin Kuusemäe kohustused.
Avaliku konkursiga 44 kandidaadi seast valitud Margit Saar on pikalt tegutsenud turunduse- ja kommunikatsiooni valdkonnas ning juhtinud erinevaid meeskondi. Tal on Tartu Ülikooli diplom ärijuhtimise erialal ning on läbinud Euroopa Õpingute Magistriprogrammi.
Vähiravifondi Kingitud Elu juhataja Toivo Tänavsuu sõnul eristus teistest Margit Saar kõrge motivatsiooni, ladusa suhtlemise ja veenvate juhiomaduste poolest. „Ta on üks vabatahtlikest ja asub nüüd kureerima Eesti suurimat heategevusfondi, millel on varsti 10-aastane traditsioon, suur ühiskondlik vastutus ja üle 100 aktiivse vabatahtliku. Toetades aastas sadu vähihaigeid ning kogudes annetustena mitu miljonit eurot, kindlustab Margit, et keegi ei jääks hädavajaliku ravi, lootuse ja veel ühe õlekõrreta,“ ütles Tänavsuu.
Margit Saar puutus esimest korda Kingitud Elu fondiga kokku juba aastaid tagasi, kui tema abikaasal avastati kopsuvähk. „Tema vähivorm oli haruldane ja kuigi temale sobiv ravim oli küll kättesaadav, ei rahastanud seda siiski riiklik süsteem ja meil tuli tuhandeid eurosid kuus maksvale ravimile toetust küsida vähiravifondist. Mäletan, kui keeruline see alguses tundus, et lisaks raske haiguse diagnoosile peame ka n-ö avalikuks tulema, et head inimesed annetaksid raha ravimite ostmiseks ning fond saaks läbi kampaaniate meid aidata,“ lausus Margit Saar.
„Tänu Toivo Tänavsuule tundsime igakülgset toetust ning iga kord, kui tuli positiivne ravi toetamise otsus, oli see tunne võrreldav loteriivõiduga. Meie pere võitis juurde ligi neli hindamatu väärtusega aastat. See oli tõeline kingitud elu,“ sõnas Margit Saar.  
„Minu tänutunne ja austus vähiravifondi tegevuse osas on väga suur. Olen kogu aeg olnud kursis fondi tegevusega ning jälginud haigete käekäiku, saatnud neile häid mõtteid ja soove. Loomulikult olen lisaks vabatahtliku tööle ka fondi püsiannetaja. Üks kord aidati meid, nüüd on meie kord aidata teisi abivajajaid,“ lisas Margit Saar.
„Tegevjuhina soovin hoida fondi kindlal kursil. Minu eesmärk on tagada fondi toimimine. Loodan, et kõik meie fondi vabatahtlikud ning kõik annetajad on jätkuvalt uhked meie tegevuse üle. Teen omalt poolt kõik selleks, et ükski Eesti vähihaige ei jääks ilma hädavajaliku ravita. Olen kindel, et minu enda isiklik kogemus abivajajana abi küsides ja lähedase vähihaigusega toimetulek on mind õpetanud väärtustama elu ja hindama igat fondile annetatud eurot,“ märkis Saar.  
Kuus aastat Kingitud Elu igapäevatööd juhtinud Katrin Kuusemäe siirdus aprilli alguses tööle Riigikokku. Uue juhi otsingutega abistas fondi talendipank Fontes.
Vähiravifond Kingitud Elu on Eesti suurimaid ja tuntumaid heategevusfonde. 9 aasta jooksul on fondist abi saanud ligi 2000 inimest vanuses 7-83 ning fond on annetustena kokku kogunud ligi 20 miljonit eurot.  
Jaga artiklit:

Viimased uudised

Kingitud Elu kuum suvi: abitaotlejate arvu kasv 41 protsenti viib vähiravifondi raskete otsuste juurde  
30.06.2024
Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024