Tee annetus

Vähiravifondi suvi: iga päev üks uus abitaotlus aga keegi ei jää lootuseta

Selja taga on juuni ja juuli - kaks erakordselt töist suvekuud vähiravifondi meeskonna jaoks. Nendel kuudel kogunes fondi üle 400 000 euro ning toetasime kokku 53 abivajajat. Kokku panustasime inimeste ravidesse üle 150 000 euro.

Abitaotluste hulk on tõusnud uutesse kõrgustesse. Kui aasta alguses laekus iga kuu keskmiselt 15-20 taotlust, siis viimastel kuudel keskmiselt üks taotlus iga päev! Samas on kasvanud ka fondi võimalused: vähiravifond on kujunenud rahvaliikumiseks, kus kümned tuhanded Eesti inimesed hoolitsevad selle eest, et keegi ei jää hädavajaliku ravi, lootuse ja elamise võimaluseta.
 
Juuni ja juuli märksõnad  
 
Suur osa juunikuust möödus Pardiralli tähe all. Aitasime Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidul ja heategevusfondil Minu Unistuste Päev korraldada suure heategevusliku Pardiralli perepäeva. Kadrioru pargis lasti vette 14 000 vanniparti ning üritusega kogunes vähihaigete laste ja nende perede toetuseks üle 214 000 euro, millest kolmandik laekus vähiravifondi.
 
8.juunil käisime fondi vabatahtlikega Kadrioru lossis, kus president Kersti Kaljulaid korraldas meile spetsiaalse väikese presidendi vastuvõtu. Rääkisime presidendiga fondi tööst, tervishoiu rahastamisest ja paljust muust.
 
Juulis käisime samuti meie vabatahtlikega visiidil superminsiteeriumis, kus kohtusime ministrite Riina Sikkuti ja Janek Mäggiga. Viisime valitsuse esindajatele külakostiks tordi, millest protestiks 9-protsendiline tükk välja lõigatud - just 9 protsenti kasseerib riik meilt käibemaksuna sisse kui ostame annetuste eest ravimeid. Tänavu kulub meil käibemaksule ligi 200 000 eurot. See on paljude arvates väga ebaõiglane.
 
Lõime kokku kevadel lõppenud Alexela korvpalli meistriliiga hooaja mängudel kogutud annetused - kokku 7500 eurot. Uuel hooajal koostöö korvpalliliiduga jätkub.
 
Kogusime annetusi Põhja-Eesti suurimal jaanipeol Kosel ning Lõuna-Eesti Suurimal jaanipäeval Pühajärvel. Samuti Retrobesti festivalil Otepääl, Õllesummeril, Tallina Merepäevadel, Guns N’ Roses-i kontserdil, A-Ha kontserdil, Suurel Rahvapeol Läti moodi, Viljandi folgil, Lõuna-Eesti Rallil, Baltic Sun festivalil, Saaremaa Ooperipäevadel, Uulu Lamba Vestil ja paljudel teistel rahvaüritustel. Kokku lisas rahvas neil üritustel fondi üle 30 000 euro.
 
Juuni lõpus alustasime aktsiooniga “Toome osa raha Lätist tagasi”, mille raames kogume nädalavahetustel annetusi Ainažis ja Valkas Superalko viinapoodides. Juuli lõpuks olime Lätist “tagasi toonud” ligi 18 000 eurot. Jätkame aktsiooniga ka augustis.
 
Teavitasime, et Circle K Eesti ja tema kliendid on fondi alates eelmise aasta lõpust panustanud ligi 40 000 eurot. Circle K jaamade kassades on statsionaarsed annetuskastid ning annetada saab ka pangakaardiga.
 
Suvel sulgesime vähiravifondi pangakonto Danske pangas. Jätkuvalt on avatud kontod Swedbankis, SEB pangas, LHV pangas ja Luminori pangas.
 
Juba mõnda aega oleme täheldanud huvitavat trendi: vähiravifondi kontodele laekub järjest enam annetusi vallavalitsustelt selgitusega "palk panka" või "töötasu panka". Selgus, et Anija, Elva, Puhja, Rae, Haaslava ning Kastre vallavolikogudes töötavad lihtsalt niivõrd südamlikud inimesed, kes on loobunud oma volikogu töötasust ja palunud selle annetada vähiravifondi.

Juunis lõppes vähiravifondi 2017.majandusaasta audit, mida tegi Deloitte. Meie aastaaruanne sai äriregistrile esitatud ja kõigil huvilistel on võimalik sellega tutvuda SIIN

Oleme aruandes päris põhjalikult kokku võtnud meie 2017.aasta tegemised. Kõige olulisem on see, et fondi töömaht kasvas üle kahe korra (tulud ligi 1,8 miljonit eurot) ja kõik meie poole pöördunud abivajajad, kes kuuluvad fondi sihtgruppi, said hädavajaliku ravi. Keegi ei jäänud ilma viimasest õlekõrrest. Jutt käib 100 inimelust ja nende peredest.
Esile väärib tõstmist seegi, et fondi tegevuskulud olid vaid umbes 3 prosenti kõikidest tuludest (annetustest). See tähendab, et ligi 97 protsenti fondi laekunud rahast suunasime otse abivajajate raviarvete tasumiseks.
 
Alates suvest teenindab vähiravifondi Mercedes-Benz Vito väikebuss, millega saame osaleda erinevatel üritustel üle Eesti. Bussi andis aastaks fondile rendile Silberauto, kes sisuliselt tasub ise ka rendimaksed. Bussi kindlustab tasuta If Kindlustus. Kütusega varustab meid Circle K Eesti.
 
Tere tulemast vaatama ihaldatumaid jalgpallikarikaid
 
Juulis siirdusime koos jalgpalli Premium liiga ja Eesti jalgpalliliiduga üle-eestilisele Karikate Ringreisile.
20. juulist kuni 12. augustini toimub seitsmes Eesti linnas kokku kümme koduse jalgpalli Premium liiga mängu. Matšide eel näidatakse rahvale Euroopa klubijalgpalli ihaldatuimad karikad: UEFA Superkarikat, Euroopa liiga karikat ja Meistrite liiga trofeed.
*Kogume kõikidel mängudel annetusi vähihaigete toetuseks sularahas ja pangakaardiga
*Pool mängude piletitulust panustavad klubid vähihaigete toetuseks
*Mängudel korraldame klubide ja Eesti koondise staaride jalkanänni heategevuslikud oksjonid
*Iga mängu lõpus loosime vaatajate vahel välja kaks pääset UEFA Superkarika finaalmängule Real Madrid vs Atletico Madrid (Lilleküla staadion, 15.august)
*Uhked karikad on imetlemiseks väljas kõikide mängude eel: kaks tundi enne kohtumise algust avatakse festivaliala koos karikate, toitlustuse, päevajuhi ja erinevate tegevustega.
Ringreis jätkub 4.augustil Narvas, 5.augustil Tallinnas Hiiu staadionil, 10.augustil Paides, 11.augustil Tartus, 12.augustil Pärnus ja lõpeb 14. ja 15.augustil Tallinnas Vabaduse väljakul.
Loe Karikate Ringreisist lähemalt SIIT
 
Kingitud lootus ja elu
 
Kahel viimasel kuul oleme avaldanud mitmete abivajajate ning juba abi saanud inimeste ehk kingitud elude lugusid.
 
57-aastane Saaremaa pereisa Ott: loe Oti lugu SIIT
 
35-aastane pereema Katrin: loe Katrini lugu SIIT
 
38-aastane Marina: loe Marina lugusid SIIT ja SIIT
 
36-aastane pereisa Erko: loe Erko lugu SIIT
 
37-aastane Viljandimaa pereisa Raivo: loe Raivo lugu SIIT
 
46-aastane Pärnu ema ja vanaema Irene: loe Irene lugu SIIT
 
54-aastane pereisa Aavo: loe Aavo lugu SIIT
 
69-aastane vanahärra, keda fond toetab juba 2015.aasta suvest igakuiselt: loe tema lugu SIIT
 
Soovid vähihaigeid toetada – kinkida elu?

Meie kodulehel on võimalik pangalinkide kaudu vormistada end mõne sekundiga püsiannetajaks
 
Pangarekvisiidid leiab SIIT

Uudiskirja saab tellida, kirjutades info@kingitudelu.ee
 
 
Kaunist suve jätku soovides,
 
Katrin Kuusemäe ja Toivo Tänavsuu

Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023