Tee annetus

Vähiravifondi november: abi said Agu Uudelepp ja veel 13 inimest

Novembris laekus vähiravifondi “Kingitud elu” annetustena üle 120 000 euro. Fondi nõukogu kiitis heaks 14 inimese ravi toetamise, neist 9 saavad fondilt toetuse esmakordselt. Kokku tasus fond raviarveid ligi 120 000 euro ulatuses.


Agu Uudelepa raviks panustati päevaga ligi 50 000 eurot

Nädalalahet Eesti Ekspress kirjutas tuntud poliitikavaatleja ja rahvusringhäälingu nõukogu liikme Agu Uudelepa võitlusest raske haigusega. Kutsusime Eesti inimesi üles Uudelepa ravi tarvis annetama.

Ööpäevaga oli mehe heaks panustanud üle 1300 eraisiku ja firma, nende hulgas väga paljud prominendid. Kokku oli selleks ajaks fondi lisandunud Uudelepa raviks ligi 50 000 eurot.

“Eestlased tõestasid taas, et üheskoos võib liigutada mägesid. Agu heaks laekunud annetustest saab mees ravi jätkata ligi aasta, ilma et peaks hetkegi muretsema selle hinna ja oma rahaliste võimaluste üle. Nüüd saab mees keskenduda vaid tervisele ja oma perele,” ütles Kingitud elu juhataja Toivo Tänavsuu.  

Loe lisa: SIIT

Vaata videot: SIIT

Agu Uudelepa tudengite ülekutse: SIIT


Toetame 33-aastast naist ja mitut teist vähihaiget

Novembris asus fond toetama 33-aastase Tallinnast pärit naise emakakaelavähi ravi. Tema Avastini-ravi maksab järgnevatel kuudel ligi 9000 eurot.


Novembris asusime toetama ka 50-aastast tallinlannat, kes põeb samuti emakakaelavähki ja vajab ravimit Avastin.

Naine kirjutab:

"Sain oma vähidiagnoosi 2016. aasta augustis, kui oli juba neljas staadium. Olin küll aastaid olnud tubli arsti juures käija, kuid vähk oli osanud ennast "nurga taha" peita. Järgnes kiiritusravi ja toetav keemiaravi. See oli füüsiliselt karm aeg.
Raviarst oli optimistlik, et sellega asi piirdubki. Kuid tänavu oktoobris selgus kurb tõsiasi, et metastaasid on liikunud edasi teistesse organitesse ja tekkinud on uued vähikolded.
See uudis tõmbas tervel perel jalad alt, kuid minu otsus mitte veel alla anda ega surra enne oma õiget aega ning armastava pere toetus ja tugevad kallistused andsid mulle jõudu raviga jätkata. Selgus, et mind saaks aidata ka ravim Avastin, kuid seda haigekassa kahjuks minu diagnoosi puhul ei kompenseeri.

Viimases hädas otsustasime pöörduda vähiravifondi "Kingitud Elu" poole. Kogu meie pere rõõmuks sain fondilt positiivse vastuse. See tähendab, et ma näen oma poja põhikooli lõpetamist ja loodetavasti ka gümnaasiumi lõpetamist. Saan õnnitleda oma tütart bakalaureuse ja sealt edasi ka magistrikraadi puhul. Näen loodetavasti ka oma lapselapsi. Ja saan vananeda koos oma armsa abikaasaga.
Ühesõnaga, saan veeta võimalikult palju aega oma pere, sugulaste ja sõpradega – minu jaoks kallite ja armsate inimestega.
Ma tänan südamest kõiki toetajaid, sest tänu teile on "Kingitud Elu" fondil võimalik toetada abivajajaid.”

46-aastasel naisel Pärnust aitab fond võidelda kopsuvähiga. Tema ravimile Keytruda kulub järgnevatel kuudel üle 17 000 euro.

Kopsuvähiraviravimi Xalkori saab fondi toel ka 74-aastane naine, kelle heaks panustab fond üle 14 000 euro.

54-aastasel naisel ning 75-aastasel naisel on soolevähk – mõlemale ulatas fond abikäe. 60-aastasel mehel on aga kilpnäärmevähk. Temagi ravisse panustab “Kingitud elu” mitu tuhat eurot kuus, kusjuures mees elab fondi igakuisel toel juba mitmendat aastat.
 
77-aastane leukeemiat põdev Tallinna mees saab fondi toel ravimi Imbruvica, millele kulub järgnevatel kuudel üle 18 000 euro.
 
66-aastane Tartu mees põeb kilpnäärmevähki ning talle ostab “Kingitud elu” ravimi Nexavar, maksumusega üle 1000 euro kuus.
 
Mees kirjutab:
"Tänan teid ja teie kaudu kõiki lahkeid annetajaid minu seekordset ravikuuri toetamast. Olen seisnud selle raske haigusega silmitsi ligi kümme aastat. Pärast ulatuslikku operatsiooni sain mitmeid kordi joodiravi, mille mõju oli alguses paljulubav, kuid lõpuks siiski soovitud tulemust ei andnud.
Kolm aastat tagasi oli vajadus uuesti operatiivselt sekkuda. Pärast seda operatsiooni olukord mõnevõrra stabiliseerus, kuid eelmisel aasta tehtud uuringu tulemusena selgus, et haigus on uuesti aktiveerunud. Raviarst otsustas proovida uut rohtu, mille saamist toetas osaliselt haigekassa. Kahekuulise kuuri lõppedes oli näha, et ravim toimib väga hästi. Pärast aastast vahet tekkis vajadus uueks ravikuuriks, kuid ilma fondipoolse abita oleks ravi jätkamine olnud väga keeruline.
Et mitte olla ainult abisaaja ning mõistes, et vähiravifond võib paljudele haigetele olla viimaseks lootuseks, oleme perega asunud ka ise fondi püsitoetajateks, andes niimoodi oma pisikese panuse mõne abivajaja jaoks.”
 
58-aastane mees Lääne-Virumaa põeb melanoomi ja vajab ravimit Keytruda maksumusega üle 6000 euro kuus. Mehe perekond on käivitanud oma tutvuskonnas väikest viisi kampaania mehe ravi toetamiseks, paludes teha sihtotstarbelise annetuse fondile. Perekond usub, et jaanuarist 2018 hakkab ravimit rahastama haigekassa ja kui see juhtub, siis soovitakse suunata kampaaniaga kogutud annetused teiste patsientide raviks.

 

Mööblitootja Tarmeko juubel tõi 5805 eurot

Hiljuti pidas Tartu tuntud puidutöötleja ja mööblitootja Tarmeko Grupp oma 70.juubelit.
Juubilar palus pidulistel kingituste asemel teha annetuse vähiravifondi. Külalisi vooris lähedalt ja kaugelt ning ühiselt panustati abivajajate heaks 5805 eurot.

EKRE aga otsustas anda oma nn poliitilisest katuserahast 5000 eurot vähihaigete toetuseks.

Tallinna Linnavolikogu aseesimees Mart Luik aga annetab kolmandiku töötasust vähihaigete heaks.

Loe lisaks: SIIT


Heategevuslikelt kontsertidelt üle 4000 euro 

Novembri lõpus andsid Ott Lepland ja keelpillitrio La Phoenix Tallinnas ja Raplas kaks heategevuslikku kontserti vähihaigete toetuseks. Kokku panustas Rapla ja Tallinna kontsertide publik fondi 4050 eurot.

Ott ning La Phoenix ehk Johanna, Aike ja Sandra said fondilt kingituseks Lõuna-Eesti käsitöömeistrite tehtud villased sokid - et nad saaksid hoida oma instrumendid (hääle ja sõrmed) soojas!

Tallinna Lauluväljaku klaassaalis toimus aga Tallinna Poistekoori heategevuskontsert, kus fondi panustati veel üle 1000 euro.

 

Suur meedia tähelepanu, palju intervjuusid

Jõulude eel püsis meedia huvi fondi vastu väga kõrgel. Näiteks käisid vähiravifondi eestvedajad Katrin Kuusemäe ja Toivo Tänavsuu Raadio2 saates "Agenda", kus saatejuht Eeva Esse küsis Eesti inimeste headuse ja fondi tööpõllu kohta.

Sai vist esmakordselt avalikult poetatud fakt, et oleme tänavu juba kogunud annetustena kokku miljon eurot.

Kuula intervjuud (algab 24.minutist): SIIT  


Vähiravifondi kaasasutaja ja nõukogu liige Janek Mäggi kirjutas Õhtulehes ilmunud arvamusloos, et “riik võib olla tubli rahva tellitud ülesande täitmisel, kuid ta ei tohi segada neid, kes tahavad teha midagi head ühiskonna jaoks. See viimane ei ole ainult valitsuse õigus.”

Loe lisaks: SIIT


Katrin Kuusemäe külastas ETV+i venekeelset hommikusaatet, kus rääkis võimalusest ettevõtetel teha jõulukingitused fondi abiga ja toetada vähihaigete ravi.

Vaata intervjuud (algab 7.minutist): SIIT


ETV saade "Suud puhtaks" rääkis heategevuse teemal. Vähiravifondi delegatsiooni kuulusid Katrin, Toivo, Kätlin, Madis, Anna-Maria ja Raul.

Vaata saadet: SIIT

 

Tennisešõu tõi 3000 eurot

Novembris toimus Saku suurhallis kauaoodatud tennisematš Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi vahel. Mängu vaatamas käinud publik panustas vähiravifondi üle 1000 euro.

Lisaks müüsime Facebookis heategevuslikel oksjonitel Kaia Kanepi reketi 1000 euroga ning Anett Kontaveiti reketi ja mänguvormi samuti 1000 euroga.


Helkurid müügil!

Tuletame meelde, et kuni jaanuari lõpuni on võimalik Selveritest, Prismadest, Rimi hüpermarketitest, Stockmannist ja Circle K jaamadest soetada vähiravifondi heategevuslikke helkureid, mis on topelt elupäästjad - oled pimedas nähtav ja hoiad oma elu ning kingid elupäevi ka vähihaigetele. Helkur maksab 1,99 eurot.

 

Circle K jaamades saab nüüd annetada vähihaigete toetuseks nii sularahas kui ka pangakaardiga – viimasel juhul tuleb paluda teenindajal lisada annetus ostukviitungile.

 

Soovid vähihaigeid toetada – kinkida elu?

Meie kodulehel on võimalik pangalinkide kaudu vormistada end mõne sekundiga püsiannetajaks. Nüüd saab annetada internetis ka mobiiliga – annetussumma lisandub mobiiliarvele.
 
Pangarekvisiidid leiab siit

Uudiskirja saab tellida, kirjutades info@kingitudelu.ee


Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023