Tee annetus

Vähiravifondi maikuu: tasusime rekordsumma raviarveid - 355 000 eurot

Maikuus laekus vähiravifondi “Kingitud elu” annetustena üle 160 000 euro. Fondi nõukogu kiitis heaks 33 inimese ravi toetamise, neist 10 saavad fondilt toetuse esmakordselt. Kokku tasus fond raviarveid ligi 355 000 euro ulatuses - rohkem kui kunagi varem ühe kuu jooksul.

Maikuus tabas fondi taas tõeline taotluste laviin, kus vaid ühe nädalaga saabus fondi postkasti 15 abitaotlust - rohkem kui kunagi varem. Oleme tänavu viie kuuga ületanud 100 abisaaja piiri. Eelmisel aastal toetasime terve aasta jooksul nii palju inimesi.
Loe meie postitust siit 
 
Kingitud elud
 
Oleme korraldanud personaalsed kogumiskampaaniad 46-aastase Pärnu ema ja vanaema Irene Amuri ning 57-aastase Saaremaa pereisa Ott Paakspuu toetuseks. Mõlemad ravid toimivad ja jätkuvad fondi toel. Irene heaks annetasid TV3 saate "Inglite Aeg" vaatajad detsembris üle 64 000 euro, millega me garanteerime naisele ravi pikaks ajaks. Inimesed elavad oma lähedaste seltsis. Iga päev on kui kingitus.
 
Mais asusime toetama ka Jõhvist pärist 60 aastast Viktorit, kelle kopsuvähiravisse panustame kolme kuu jooksul 18 000 eurot, millest mees ise katab 2000 eurot.
Viktor kirjutab:
"Olen siiralt tänulik fondile ja kõigele annetajatele toetuse eest. Usun, et saan terveks, et olla koos minu lähedastega, tunda rõõmu minu laste ja lastelaste väikeste ja suurte edusammude üle, olla vajalikuks ühiskonnaliikmeks ja teha minu lemmiktööd."
 
Samuti ulatasime abikäe 63-aastasele Tartust pärit Tiiule. Toetame tema rinnavähiravi, millele kulub umbes 3000 eurot kuus.  
Naine kirjutab:
"Juulikuu lõpus peaks meie perre sündima esimene lapselaps. Loodan, et tänu antud ravile saan teda näha ja ka tunda rõõmu ta kasvamisest. Ilma toetuseta oleks ravim liialt kulukas, üks kuur – 21 tabletti maksab peaaegu 3000 eurot. Tänan kõiki, kes on leidnud võimaluse fondi toetada ning seeläbi kinkinud abivajajatele lootust ja usku tervenemise võimalusse."
 
Loe siit ka teiste abisaanute tunnistusi, mis on täis lootust ja tänu headele annetajatele.

Annetustalgutel kogusid vähiravifondi vabatahtlikud kokku 34 000 eurot.
Loe talgutest lähemalt siit

Vaata siit, kuidas minister Janek Mäggi ja Toivo Tänavsuu talgute raames Solarises annetusi kogusid.
 
Fond ostab ravimeid, riik teenib maksuraha
 
Õhtuleht võttis teravalt üles heategevuse maksustamise teema. Väärib tugevalt rõhutamist ja eraldi kahe punase joone alla tõmbamist: riik ei maksusta annetamist. Küll aga tuleb fondil ravimeid ostes tasuda 9% käibemaksu, nagu igaüks, kes ravimeid ostab.
Kuna me ostame päris palju ravimeid, olemegi nelja aasta jooksul kasutanud üle 300 000 euro annetusi käibemaksuks.
Loe õhtulehe artiklit siit
 
Uus tervise- ja tööminister Riina Sikkut ei pea võimalikuks olukorda, kus vähiravifond ei toeta lisaks vähihaigetele maksutuluga ka riiki.
Loe ministri seisukohti siit 

Aga Haigekassa juht Rain Laane on samal ajal vähiravifondi püsitoetaja
 
Toivo pälvis teenetemärgi

Vähiravifondi asutaja Toivo Tänavsuu pälvis mais Tallinna linna päeva raames pealinna teenetemärgi, mille andsid üle linnapea Taavi Aas ja linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart.
Loe lähemalt siit
 
Oksjonid, korvpall, jalgpall ja võrkpall
 
Mais viisime läbi mitu oksjonit, kus enampakkumisele läksid Eesti meisterklubi Kalev Cramo mängijate autogrammidega korvpall, üks fotosessioon ja käsitööna valminud lõikelaud. Fondi lisandus 1200 eurot.
 
Kogusime annetusi korvpallifinaalidel Tartus, Pärnus, Tallinnas ja Raplas. Samuti pakkusime esmakordselt võimalust teha annetusi võrkpallimängudel Rakveres.
 
Premium liiga jalgpallimatši Pärnu Vapruse ja Tallinna Kalevi vahel tõi vähiravifondile annetustena 5000 eurot. Mängule kaasa elama tulnud 944 inimese eest - lihtsalt seetõttu, et nad kohale tulid - annetas Pärnu meeskonna peasponsor Coolbet vähivastaseks võitluseks ligi 3000 eurot, mis "ümardati" lõpuks 4000 euroks. Publik panustas fondi annetuskastidesse üle 600 euro. Mängu vaheajal viisime läbi heategevusliku oksjoni, kus leidsid omaniku Pärnu pallurite autogrammidega särk, aga ka FC Liverpooli jalgpalluri Alex Oxlade-Chamberlaini putsad ning meie ässa Ragnar Klavani Eesti koondise särk, mille andis meile Eesti jalgpalliliit.
 
Ettevalmistused 9. juuni Pardiralliks

Mais panustasime Eesti suurima heategevusliku perepäeva Pardiralli ettevalmistustesse. Vähiravifondi aitas tänavu Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidul (EVLVL) rallit korraldada.
 
EVLVLi juhatuse liige Märt Avandi ja Toivo rääkisid Pardirallist saates “Nädalalõpp Kanal 2ga”
Samuti TV3 Seitsmestes Uudistes
 
Fondi tegevjuht Katrin Kuusemäe käis venekeelse terevisiooni otse-eetris rääkimas, miks haigekassa mõnede ravide rahastamisest keeldub ja kuidas saab fond heade inimeste abiga neid aidata.
Vaata intervjuud siit
 
Vene Delfile rääkis Katrin, kui oluline on heade inimeste toetus meie fondile ja kui oluline on isegi väikseim fondile tehtav annetus.
Vaata intervjuud siit

Soovid vähihaigeid toetada – kinkida elu?
Meie kodulehel on võimalik pangalinkide kaudu vormistada end mõne sekundiga püsiannetajaks. Pangarekvisiidid leiab siit (www.kingitudelu.ee/annetajale)

Uudiskirja saab tellida, kirjutades info@kingitudelu.ee
 
Kõige operatiivsem ülevaade vähiravifondi töödest ja tegemistest meie Facebooki lehel www.facebook.com/kingitudelu
 
Ilusat saabunud suve soovides,
Katrin Kuusemäe ja Toivo Tänavsuu

Jaga artiklit:

Viimased uudised

Kingitud Elu kuum suvi: abitaotlejate arvu kasv 41 protsenti viib vähiravifondi raskete otsuste juurde  
30.06.2024
Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024