Vähiravifondi käsitöö- ja kunstilaadaga kogunes üle 4400 euro. Kauplemine jätkub veebis, kus tuleb "Sajajalgse sokioksjon"!

Möödunud nädalavahetusel leidis Tartus Lõunakeskuses aset Vähiravifondi Kingitud Elu heategevuslik käsitöö- ja kunstilaat. Inimesed üle Eesti annetasid fondi heaks oma kauneid töid ning laadaga kogunes vähihaigete toetuseks üle 4400 euro.

Osa kaupa jäi veel laadast ülegi ja selle suunab fond heategevuslikule Facebooki oksjonile, et inimesed saaksid osta jõuludeks heategevuslikke kingitusi. Eile lõppes fondi Facebooki lehel maalide oksjon, tulemas on oksjonid patjadele, kinnastele, mänguasjadele ja riietele.

Järgmisel nädalal paneb fond Facebookis oksjonile korraga ligi 100 paari villaseid sokke - toimub suurejooneline "sajajalgse sokioksjon"! Nii on lõpuks võimalik mugavalt fondi kaudu soetada kõik oma jõulukingitused, ilma et peaks selleks mööda kaubanduskeskuseid jooksma. 

Vähiravifondile annetasid käsitööd inimesed üle Eesti peaaegu igast maakonnast: Ida-Virumaast kuni Hiiumaani. Fondini jõudis novembris kümneid postipakke käsitöö- ja kunstiesemetega, paljude juurde lisatud südamlikud soovid ja tervitused. 

“Laadale tulid inimesed isegi Tallinnast, Viljandist või Mustveest ja Mustveest. Paljud ütlesid, et fondi püsiannetajad ja soovivad alati, kui võimalik, abiks olla. Saime nii palju tänusõnu,” ütleb laadatoimkonna vabatahtlik Signe Kriisa.

“Eredalt on meeles 60ndates meesterahvas, kes seisis pikalt patjade riiuli ees, silmis värelepas pisarahelk. Kui tema poole pöördusin, teatas mees väriseval häälel, et padjad tuletavad talle tema ema meelde. Imelised esemed, mis heade inimeste poolt laadale jõudsid, kutsusid inimestes esile erilisi emotsioone. Kes tundis härdalt igatsust ema või vanaema järgi, vaadates tikitud töid või pehmeid villaseid sokke, kes vaatas heldinult kaisuloomade sektsiooni, kes kiitis ehete ja keraamika isikupärasust. Inimesed olid avatud ja siirad,” lisab laadatoimkonna vabatahtlik Pille Retter.

“Täname kõiki lahkeid annetajaid ja ostjaid, tublit tööd teinud laadatoimkonda, samuti Lõunakeskust, laadaalast imelise muinasjutumaa kujundanud Piigade Peoagentuuri ja kõiki teisi, kes ettevõtmisse panustasid. Kutsume kõiki üles hoidma silm peal fondi Facebooki lehel, kuhu tuleb lähipäevadel müüki veel väga palju kaunist ja ainulaadset käsitööd,” ütleb Vähiravifondi Kingitud Elu juhataja Toivo Tänavsuu.

Palju põnevaid kingitusi leiab ka vähiravifondi e-poest!
Jaga artiklit:

Viimased uudised

Sügistorm vähiravifondis: kolme kuuga jäi fond poole miljoni euroga miinusesse
Juulis, augustis ja septembris toetas Vähiravifond Kingitud Elu Eesti inimeste vähiravi kokku rohkem kui 1,1 miljoni euroga. Fondile sai toetuda ligi 100 eestimaalast. Samal perioodil lisandus fondi annetustena veidi üle 600 000 euro.
14.10.2021
Vähiravifond toetas 2020.aastal 167 Eesti inimese ravi kokku 2,7 miljoni euroga 
Värskelt auditeeritud ja äriregistrile esitatud majandusaasta aruande järgi ulatusid fondi tulud mullu 3,28 miljoni euroni.
30.06.2021
Et emmed ja issid kestaksid! Kutsume üles annetama noorte emade ja isade raviks
Sel nädalal kutsub Vähiravifond Kingitud Elu kõiki Eesti inimesi ja ettevõtteid annetama sihtotstarbeliselt noorte isside ja emmede raviks.
10.05.2021