Tee annetus

Vähiravifondi aprill: iga ühe sissetuleva euro kohta läks kolm eurot välja

Vähiravifondist abi saav Raivo Nõmmiksaar koos tütre Nete-Lyga
Vähiravifondi laekus märtsis ja aprillis annetusi üle 315 000 euro, abi sai ligi 80 inimest. Fondi laekus raha oluliselt vähem kui välja läks. Selle põhjuseks on püsivalt suur abitaotluste hulk.  Näiteks iga euro kohta, mis tuli fondi annetusena aprillikuus, tasusime me kolme euro ulatuses raviarveid - üks tuli sisse, kolm läks välja. Kokku panustas fond Eesti inimeste tervisesse kahe kuu jooksul ligi pool miljonit eurot.
 
Järgneb kokkuvõte fondi tööst märtsis ja aprillis. 

Märts algas Riigikogu valimistega. Kogusime annetusi valimisõhtul kõikide erakondade valimispidudel. Lisaks sai annetada EY Eesti Aasta Ettevõtja galal, Propeller 40 juubelikontsertidel, Postimehe arvamusliidrite lõunal, Tallinna Lauluväljakul toimunud käsitöömessil, kontserdil “Kõigi Eesti Laul”, Maamessil, Eesti Ekspressi konverentsil “Julgus teha teisiti” erinevates kaubanduskeskustes üle Eesti ja mitmel pool mujal.
 
Aprillis kogusime annetusi Rahvusooperis Estonia. Üheksa etenduse vaheaegadel annetas publik vähihaigete toetuseks ligi 2800 eurot.
 
Inimeste hulgas, keda toetasime märtsis või aprillis, on näiteks ERRi helirežissöör, aastakümneid “Aktuaalse Kaamera” heli eest vastutanud Toomas Kaur, Viljandimaal elav 38-aastane pereisa Raivo Nõmmiksaar (pildil koos tütrega), Saaremaa pereisa Ott Paakspuu, narvalannast tantsupedagoog Nadežda Sutõrina, Jaanus Vallau Muhumaalt, pereema Jekaterina Ago ja paljud teised. Viimastel kuudel annavad abivajajate seas tooni noored, 30ndates või 40ndates lapsevanemad, kellel on alaealised lapsed, mõnel lausa väikelapsed.
 
Osalesime Eesti Ravimitootjate Liidu korraldatud ümarlaual Tervishoiumuuseumis. Seal tutvustati raportit, mille kohaselt on Eestis tõsiseid probleeme uute vähiravimite kättesaadavusega - selles mõttes, et Eestis kompenseerib riik (Haigekassa) neid paljude teiste Euroopa riikidega võrreldes kesiselt ja ravimi teekond alates turule jõudmisest kuni Haigekassa nimekirja lisandumiseni võib võtta aastaid.
 
Märtsis käis fondi tegevjuht Katrin Kuusemäe Rakvere Reaalgümnaasiumis rääkimas 1A klassi lastele vähiravifondist ja heategevusest. Aprillis kohtus aga fondi juhataja Toivo Tänavsuu Kuressaares MTÜ Saaremaa Vähiühing liikmetega.  
 
Üks päev helistas fondi üks härra. Ütles, et tahaks annetada. Küsis vähiravifondi pangakonto numbrit. Ta ise ei anneta, naaber annetab. Naabri koer olevat teda hammustanud ja tema küsinud naabrilt 150 eurot valuraha. Naaber võtnud vastutuse ja olnud nõus maksma. Härra palub naabril valuraha hoopis vähiravifondi kanda. Ta seda endale ei taha
Teisel päeval helistas noor daam Margit, Nõmmelt. Rääkis, et asutas koos oma peigmehe Meelisega mõni nädal tagasi kodus oma väikese "vähiravifondi". Iga kord kui nad Meelisega tülli lähevad, maksavad sinna fondi "trahvi”! Alguses oli taks 5 eurot/tüli, kuid "see ei mõjunud". Riiu “hind” tõsteti 20 eurole. Eile õhtul andis Margit vähiravifondi juhatajale Toivole Tallinna kesklinnas üle 100 eurot. Naine imestas ka ise, et lühikese ajaga on juba nii palju kraagelda jõutud.
 
16.aprillil andsime koos Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu (EVLVL) ning heategevusfondiga Minu Unistuste Päev avapaugu tänavusele Pardiralli kampaaniale, mis kulmineerub 8.juunil Kadrioru pargis toimuva suure perepäeva ja vannipartide ralliga. Kutsume kõiki inimesi üles toetama vähihaigeid lapsi ja nende peresid. Ralliparte (täpsemalt pardinumbreid) saate endale, oma perele, töökollektiivile või firmale soetada siit.  
 
Circle K Eesti on vähiravifondi missiooni toetanud juba mitu aastat. 2018.aasta algusest tänaseni on ettevõte ja tema kliendid fondi lisanud võimsa summa - ligi 65 000 eurot! Sellest ligi pool kanti fondile üle märtsis. Tuletame meelde, et kõikides Circle K jaamade kassades saab vähiravifondi panustada mitmel erineval moel: nii sularahas kui ka pangakaardiga.
 
Nüüd tasub kohvitada Carmen Cafe kohvikutest, sest igalt tassilt läheb 10 senti vähihaigete toetuseks. Nii 2019.aasta lõpuni. Sind ootavad: Carmen Cafe Rotermanni (Roseni 5), Carmen Cafe Kentmanni (Kentmanni 4) ja Carmen Cafe Filmimuuseum (Pirita tee 64).
 
Vähiravifondi nõukogu liige, Tartu Ülikooli emeriitprofessor Hele Everaus on uue vastvalitud Riigikogu liige.
 
Aastase vaheaja järel on vähiravifondi statsionaarne annetuskast taas Tallinna Lennujaama reisijateterminalis.
 
Võhma Valgusevabrik pani käima küünlakampaania, mille käigus annetatakse vähiravifondile 15 protsenti toodete müügihinnast. "Tootevalikus leiab uue tulijana aroomiküünla THINK PINK. Selle toote müügiga pakume võimalust toetada vähiravifondi „Kingitud Elu“," kirjutas ettevõte. Head tegevad küünlad on müügil Võhma kaupluses, küünlavabriku e-poes, Tartu Decoras ja Haapsalu Konsumis.

Arvestades, et fondini jõuab neil päevil erakordselt suur arv abitaotlusi, kutsume jätkuvalt kõiki Eesti inimesi ja ettevõtteid üles toetama vähihaigete võitlust elu eest kasvõi kõige pisema püsiannetusega. Iga euro on äärmiselt tähtis ja kingib kellelegi lootust, elupäevi, tervist. Püsiannetuse saab loetud sekunditega vormistada siin.

Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023