Tee annetus

Vähiravifond panustas suvel Eesti inimeste tervisesse kokku 652 000 eurot: iga päev saab keegi abi

Sügis on ukse ees, Vähiravifondi Kingitud Elu jaoks on selja taga erakordselt sündmusterohke ning rikkalike emotsioonidega suvi. Juunis, juulis ja augustis otsustas fondi nõukogu toetada 80 Eesti inimese ravi, raviarveid tasusime kokku rohkem kui 652 000 euro eest. Jätkuvalt jõuab fondini keskmiselt üks abitaotlus päevas.

Ehkki fondi laekus kolme kuu jooksul ka väga palju annetusi - üle 600 000 euro - püsib abi vajaduse foon kõrgel ning fondist välja makstavad summad ületavad jätkuvalt fondi laekuvaid summasid. Siiani oleme õnneks saanud toetada absoluutselt kõiki abivajajaid, kes meie poole pöörduvad ja kuuluvad ka fondi sihtgruppi. Selle eest suur tänu ja kummardus meie lahketele annetajatele ja tublidele vabatahtlikele.

Kunagi varem pole fondi vabatahtlike töökalender olnud nii tihe kui sel suvel. Kokku käisid meie inimesed suve jooksul heategusid kokku korjamas rohkem kui 120 erineval üritusel üle Eesti. 2019.aasta esimese kaheksa kuuga ulatusid sularahas ja kaardiga tehtud annetused üle 206 000 euro - pea sama palju kui mullu terve aasta jooksul kokku.

Fondi suvi algas Pardiralli tähe all. Vähiravifond Kingitud Elu ja heategevusfond Minu Unistuste Päev aitasid Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidul korraldada Eesti suurimat heategevuslikku perepäeva Pardirallit, kus vette lasti 15 000 vanniparti. Juuni alguses Kadrioru pargis kulmineerinud ettevõtmisega kogunes vähihaigete laste ja nende perede toetuseks ligi 262 000 eurot, millest 43 000 eurot laekus vähiravifondi. Oleme operatiivselt valmis toetama ka kõige pisemate ravi kui selleks peaks vajadus tekkima.

Fondi vabatahtlikud kogusid suve jooksul annetusi väga erinevatel üritustel: Kapa Festivalil Kohilas, Itaalia Muusika Festivalil Haapsalus, Pärnus Sunseti ööklubis, Maarahva laadal, Libatse romurallil, Tartu laulupeol, Kose ja Pühajärve jaanituledel, Gustav Ernesaksa elule pühendatud komntsertlavastusel “Hakkame mehed minema”, Retrobesti festivalil Otepääl, Delfi Rallipäeval lauluväljakul, Rally Estonial Lõuna-Eestis, Tallinna Merepäevadel, Saaremaa Ooperipäevadel, Viljandi Folgil, Viru Folgil, retrofestivalil We Love the 90's, Augustibluusil, Tartu toidu- ja veinifestivalil, Paide Arvamusfestivalil, Hauka laadal, Brigitta Festivalil, Maarjamäe laadal, Kaubandus Tööstuskoja ärihooaja avamisel Turbas, muinastulede öö üritustel ja mitmel pool mujal. Samuti suurkontsertidel nagu Bon Jovi, Metallica, Sting, Andrea Bocelli ja Ed Sheeran (Riias).

Laulupeolt ja tantsupeolt (viimasel osalesime esmakordselt) tõid meie vabatahtlikud kokku üle 40 kilogrammi sularaha ehk 25 800 eurot, lisaks rohkesti positiivseid emotsioone ja innustust eriliselt soojadest kohtumistest väga paljude südamlike Eesti inimestega.

Lõime kokku, et viimase 12 kuu jooksul on Circle K Eesti ja tema kliendid panustanud fondi ühiselt ligi 55 000 eurot. Circle K jaamades saab fondi panustada nii sularahas, pangakaardiga kui ka läbi kohvitopsikampaania (mis algab varsti).

Enne jaanipäeva korraldasime suured heategevustalgud, millega kogusime üle Eesti korraga mitmekümnes paigas annetusi alaealisi lapsi kasvatavate noorte lapsevanemate ravi toetuseks. Talgutel, kus osales ka peaminister Jüri Ratas, lisandus fondi 22 500 eurot.

Aastatel 2007-2018 missioonipreemiat välja andnud Aadu Luukase Sihtasutus lõpetas tegevuse ning fondi jäänud 30 000 eurot annetati vähiravifondile, kes oli ühtlasi missioonipreemia viimane laureaat (2018).

Mitu firmat ja inimest annetasid fondile oma juubelipeo kingirahad. Näiteks santehnika hulgimüügifirma Hals Tradingu juubelikülalised panustasid rohkem kui 8700 euroga. Kolm abielupaari - Marek ja Mairi, Helen ja Rainart ning Peter ja Evrika - suunasid fondi oma pulmakingituste raha. 15000 eurot annetas vähiravifondile Mapri Ehitus OÜ.

Škoda Laagri ehk SKO Motors toetas vähiravifondi missiooni, andmes meile aastas kasutada uue Škoda Superbi. Firma Reklaamtreiler OÜ võimaldab aga fondile tasuta reklaampindada.

Pärnu rannastaadionil toimus vägev heategevuslik jalgpallimatš, kus Pärnu JK Vaprus alistas Kohtla-Järve rivaali ning vähihaigete toetuseks kogunes Vapruse klubi suursponsori Coolbeti abiga üle 4000 euro. Augustis korraldas Tartu JK Tammeka naistkond aga heategevusliku perepäeva Roosa Jalgpall, millega toetati vähihaigeid 1926 euroga.

Korvpall.ee koostöös Betsafeiga käivitas augustis heategevusliku võistuse, kus tuntud korvpallihuvilised võistlevad omavahel kolmepunktivisete viskamises.

Vähiravifond sai suvel oma ajaloo esimese päranduse. Viljandi mees Kaljo tegi 2016.aastal testamendi, millega määras fondile 4000 eurot. Maaparandajana töötanud Kaljo võitles kõrges eas eesnäärmevähiga ja jäi sellele tänavu kevadel alla. Enne surma otsustas vanahärra testamendi läbi kinkida seega kellelegi teisele võimaluse elada.

Suvel tõime müüki vähiravifondi heategevuslikud riidest poekotid, mida perenaised kõrgelt hindavad. Kotte saab osta Stockmanni kaubamajast ja fondist, kirjutades oma ostusoovist info@kingitudelu.ee.

Tuletame meelde, et Tallinnas Carmen Cafe kohvikutes (Rotermannis, Kentmanni tänaval ning filmimuuseumis) müüakse heategevuslikke kohvijooke - igalt joogilt 10 senti vähihaigete toetuseks.

Augustis tutvustas fondi juhataja Toivo Tänavsuu vähiravifondi missiooni Põhja-Ameerikas, külastades Lääneranniku Eesti Päevi Portlandis, Torontos asuvat Tartu Kolledžit, vanadekodu Ehatare, Vancouveri eestlasi ning Metsaülikooli ning andkes kõikjal fondi tööst põhjalikuma ülevaate. Tal oli heategevuslike oksjonite tarvis kaasas suur kohvritäis Eesti käsitöömeistrite töid, Rahva Raamatu annetatud raamatuid ning Arvo Pärdu Keskuse annetatud helikandjaid. Kokku laekus ringreisilt väliseestlaste annetustena üle 3000 dollari.

Septembris alustas Toivo aga 38-aastasena Tartu Ülikoolis arstiõpinguid.  

Loe meie Facebooki lehelt Eesti inimeste tunnistusi võitlusest vähiga ja sellest, mida tähendab neile ja nende perele vähiravifondi toetus ning võimalus elada.

Kuna aasta lõpp läheneb ja ka jõulud ei ole enam mägede taga kutsume kõiki ettevõtteid ja eraisikuid loobuma tarbetute jõulukingituste tegemisest ning selle asemel tegema hoopis annetuse vähihaigete toetuseks: et kellelgi oleks lootus ja võimalus elada.

Et kindlustada jätkuvalt kõikidele abivajajatele vajalik ravi, lootus ja võimalus, selleks kutsume Eesti inimesi üles liituma vähiravifondi püsiannetajate ringiga. Kasvõi 1- või 5-eurose püsiannetuse saab hõlpsasti pangalinkide kaudu vormistada siin. Kui iga eestimaalane panustaks fondi 1 euro, oleks 1 miljon eurot koos!

Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023