Tee annetus

Vähiravifond panustas jaanuaris Eesti inimeste tervisesse ligi veerand miljonit eurot

Fondi laekus jaanuaris annetustena ligi 152 000 eurot, raviarveid tasusime ligi 232 000 euro ulatuses. Fondi nõukogu otsustas toetada 20 inimese ravi. Lisaks jätkusid veel mitme varem abi saanud inimese ravid.
 
Uus aasta algas vähiravifondi jaoks annetuste kogumisega juba 1. jaanuaril Estonia kontserdimajas traditsioonilisel Hennessy uusaastakontserdil. Publik panustas vähihaigete toetuseks 2500 eurot. Hennessy sarja kontsertidel, mis toimusid aasta lõpus ja uue alguses Jõhvis, Tartus, Pärnus ja Tallinnas lisandus vähiravifondi kokku annetustena üle 4400 euro.
 
Jaanuaris jõudsid kümnete ettevõtete ja organisatsioonideni vähiravifondi tänukirjad. Tänasime ettevõtjaid selle eest, et nad fondi 2018.aastal toetasid, kinkides seeläbi inimestele lootust ja elupäevi. Rohkem kui 1000 eurot panustasid fondi mullu mitusada ettevõtet. Vajalike teenustega toetasid meie missiooni EY, Age McCann, Powerhouse, Deloitte, EfTEN Capital, Utilitas, Luisa Tõlkebüroo, Sviiter, DPD Eesti, Silberauto, Circle K Eesti jt.
 
Haigekassa võttis jaanuarist alates annetajatelt üle kuue vähiravimi rahastamise, mis on tuttavad ka vähiravifondile. Teiste hulgas kuulub nüüdsest soodusravimite nimekirja 8-aastasele Annabelile ja 6-aastasele Taurisele tervise tagasi toonud ning neid kurjast neuroblastoomist vabastanud ravim, mille ostmisse panustas vähiravifond koostöös Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liiduga kokku ligi veerand miljonit eurot.  
 
Pärast teatripedagoog Merle Karusoo poolt aasta lõpus tehtud avalikku üleskutset, et iga eestimaalane võiks tulla vähiravifondi püsitoetajaks kasvõi ühe euroga kuus, kasvas märgatavalt fondi püsitoetajate hulk. Täna toetab fondi igakuiselt ligi 5000 inimest või ettevõtet.
 
Annetusi kogusid fondi vabatahtlikud jaanuaris mitmel üritusel. Tooni andis Tartust, Pärnust, Jõhvist, Paidest ja Tallinnast läbi käinud traditsiooniline Vanemuise kontserttuur "Memory", kus oleme annetusi kogunud juba neli aastat. Tänavuse tuuri seitsme kontserdi publik oli seekord fenomenaalselt helde, lisades vähiravifondi ligi 7200 eurot - rohkem kui kunagi varem.
 
Vähiravifondi tiimist kandideerivad Riigikogu valimistel fondi nõukogu liige ja onkoloog dr Hele Everaus, fondi nõukogu liige ja kaasasutaja, riigihalduse minister Janek Mäggi ning fondi tegevjuht Katrin Kuusemäe. Lisaks on meie vabatahtlike hulgas mitu inimest, kes kandideerivad erinevates erakondades. Everaus kandideerib Tartu linnas (Reformierakond, kandidaat nr 327). Mäggi Jõgeva- ja Tartumaal (Keskerakond, kandidaat nr 1011) ning Kuusemäe Lääne-Virumaal (Reformierakond, kandidaat nr 291).
 
Martin, 42-aastane ja 2 laps isa, kelle ravi oleme toetanud alates eelmisest aastast kirjutab:
 
“Olen nüüd kolm kuud võtnud kapsleid, mis arsti poolt välja kirjutati ja mida Kingitud elu rahastas. Selle eest olen väga tänulik.
Üldjoontes ja ka arstide uurimiste-arvamiste järgi on asjad läinud paremuse poole. Enesetunne on parem, peaaegu sama hea, kui oli enne viimast lõikust. Vastupidavus veel endisel tasemel pole. Aga enesetunde ja füüsilise võimekuse taastumine on lasknud vaikselt tööle tagasi minna. Eks on siingi häid ja halvemaid päevi, nagu ka kõigi teiste ravidega. Head päevad on täitsa meeliülendavad ja praegused halvad päevad on paremad, kui mingil hetkel olid head paevad. Suur tänu fondile ja headele annetajatele.”
 
67-aastane isa ja vanaisa Tallinnast, kelle ravi asusime toetama alanud aastal kirjutab:
 
“Oleme siiralt tänulikud Kingitud elu fondile abi eest. Kõik algas 2009 aasta juunis, kui tekkis probleem tervisega. Enesetunne oli väga kehv ning sattusin haiglasse, kus mulle tehti väga põhjalikud uuringud. Samal päeval, kui meie pere kaks last lõpetasid gümnaasiumi, saime teada uuringute tulemused: diagnoositi halvaloomuline maokasvaja. See oli meie kõigi jaoks väga suur šokk, nagu välk selgest taevast.
Augustis 2009 tehti mulle väga suur ja raske operatsioon Tallinnas. Elasime üks päev korraga. Tasapisi aeg möödus, toibusime löögist. Kevadel 2014 selgus, et on vaja alustada raviga ning see on kestnud kuni tänase päevani. Uutel uuringutel 2018.aasta novembris selgus, et on vaja muuta raviskeemi ning selleks on vaja uut, väga kallist ravimit, mida kahjuks haigekassa ei toeta. Seega on selline suur toetus meie jaoks väga oluline. Oleme siiralt tänulikud abi eest.”
 
Soovid vähihaigeid toetada – kinkida elu?
 
Meie kodulehel on võimalik pangalinkide kaudu vormistada end mõne sekundiga püsiannetajaks. Nüüd saab annetada internetis ka mobiiliga – annetussumma lisandub mobiiliarvele.
 
Pangarekvisiidid leiab siit

Uudiskirja saab tellida, kirjutades info@kingitudelu.ee
 
Soovime kõikidele fondi toetajatele ja fännidele lumist talve jätku!
 
Katrin Kuusemäe
Vähiravifondi “Kingitud elu” tegevjuht
 
Toivo Tänavsuu
Vähiravifondi “Kingitud elu” juhataja ja asutaja

Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023