Vähiravifond Kingitud Elu panustas mullu Eesti inimeste tervisesse üle 3 miljoni euro

Esialgsetel andmetel kogunes 2019. aastal vähiravifondi kokku rekordilised 2,8 miljonit eurot. Aasta lõikes jäi fond 200 000 euroga miinusesse.

Eelmisel aastal kasvasid fondi töömahud igas mõttes ning annetusi kogunes rohkem kui aasta varem. Abi vajadus kasvas veelgi hoogsamalt. Kokku kiitis fondi nõukogu 2019. aastal heaks 310 abitaotlust. Vähiravifondile said toetuda ligi 200 Eesti inimest, keda ei saanud aidata haigekassa. 

Abisaajatest noorim oli 27-aastane ning patsientide hulgas andsid mullu eriti tooni noored emad ja isad, kel kodus alaealised lapsed. Kümneid inimesi toetas vähiravifond rohkem kui korra aasta jooksul. Eriti heldelt panustasid annetajad fondi jõulukuul, mil lisandus 450 000 eurot. 

“Vähiravifond on liikunud aasta-aastalt järjest suuremate numbrite poole. Aga eelkõige teeb meid tänulikuks ja alandlikuks tõsiasi, et fond on saanud jätkuvalt toetada kõiki Eesti inimesi, kes meie poole abi saamiseks pöörduvad ja meie sihtgruppi kuuluvad. Keegi ei ole pidanud jääma ilma lootusest ja veel ühest õlekõrrest,” ütles vähiravifondi juhataja Toivo Tänavsuu. 

“Kurvastasime eelmisel aastal mitmete abisaajate ootamatu lahkumise üle. Kuid rõõmupõhjuseid oli rohkem: kümned Eesti inimesed elavad tänu vähiravifondi toetusele, meie missioon on jätkuvalt oluline nii paljude inimeste jaoks. Vähiravifondi püsitoetajate arv ületas 7000 piiri, fondi kontodele laekus aasta jooksul üle 100 000 annetuse, kusjuures keskmine eraisiku annetus küündis 15,76 euroni. Meie fantastiline vabatahtlike pere, kes on annetuskastide juures heategusid kogudes kohtunud kümnete tuhandete lahkete Eesti inimestega, suurenes veelgi," rääkis Tänavsuu.  

200 mullu fondi kaudu abi saanud inimest panustasid ise oma ravidesse omaosalustena kokku ligi 300 000 eurot. Fondile tekitab jätkuvalt meelehärmi tõsiasi, et annetustest umbes 270 000 eurot tuli fondil tasuda riigile käibemaksuna ravimite ostmisel.  

Vähiravifondi tegevuskulud moodustasid mullu fondi tuludest 5 protsenti. See tähendab, et 95 protsenti kõikidest annetustest läheb otse abivajajate raviarvete tasumiseks. 

“Fondi vastutus ja võimalused järjest kasvavad. Koos oma toetajate ja partneritega jätkame missiooni võimaldada parim vähiravi õigeaegselt kõikidele abivajajatele. Et kõigil oleks lootust, võimalus elada või koguni terveks saada. Kutsume ka jätkuvalt kõiki Eesti inimesi ja ettevõtteid liituma selle missiooniga ja tulema fondi püsitoetajaks kasvõi 1 või 5 euroga kuus. Meist igaüks võib olla järgmine fondi abivajaja,” ütles Tänavsuu.

Jaga artiklit:

Viimased uudised

Sügistorm vähiravifondis: kolme kuuga jäi fond poole miljoni euroga miinusesse
Juulis, augustis ja septembris toetas Vähiravifond Kingitud Elu Eesti inimeste vähiravi kokku rohkem kui 1,1 miljoni euroga. Fondile sai toetuda ligi 100 eestimaalast. Samal perioodil lisandus fondi annetustena veidi üle 600 000 euro.
14.10.2021
Vähiravifond toetas 2020.aastal 167 Eesti inimese ravi kokku 2,7 miljoni euroga 
Värskelt auditeeritud ja äriregistrile esitatud majandusaasta aruande järgi ulatusid fondi tulud mullu 3,28 miljoni euroni.
30.06.2021
Et emmed ja issid kestaksid! Kutsume üles annetama noorte emade ja isade raviks
Sel nädalal kutsub Vähiravifond Kingitud Elu kõiki Eesti inimesi ja ettevõtteid annetama sihtotstarbeliselt noorte isside ja emmede raviks.
10.05.2021