Tee annetus

Vähiravifond jäi septembris 100 000 euroga miinusesse aga abi said kõik, kes seda vajasid

Aivar Kuusmaa ja Gert Kullamäe viskasid vähihaigete toetuseks kolmepunktiviskeid
Vähiravifondi Kingitud Elu jaoks möödus septembrikuu rekordilise abivajaduse foonil. See peegeldus ka tegevusnumbrites: fond toetas 29 uue abivajaja ravi, lisaks jätkus kümnete varem alustatud ravide rahastamine. Iga päev kingivad fondi annetajad kellelegi kallihinnalise lootuse ja võimaluse elada.
Kui annetustena kogunes kuu jooksul fondi üle 165 000 euro, siis fond tasus raviarveid 266 000 euro ulatuses. Seega kuu lõikes jäime ligi 100 000 euroga miinusesse. Surve fondile on suur ning iga annetus kulla hinnaga.

Järgnevalt kokkuvõte fondi tegevusest septembrikuus:

Kuud alustasime avaliku üleskutsega, kus kogusime sihtotstarbelisi annetusi Kehtna vallas elava 25-aastase nelja lapse ema Signe Tamme vähiraviks. Noore naise sarkoomiraviks panustati lühikese ajaga üle 10 000 euro.

Paljude abisaajate hulgas on ka Tartu Ülikooli emeriitprofessor, isa, vanaisa ja vanavanaisa Raik-Hiio Mikelsaar, kes saab nüüdsest toetuda vähiravifondile võitluses raske haigusega. Toetame varsti 80.juubelit tähistava vanahärra ravi järgneval kahel kuul kokku ligi 8500 euroga.

Jätkus Betsafe’i ja Korvpall.ee initsieeritud heategevuslik korvpalli viskevõistlus, kus tuntud inimesed loobivad vähihaigete toetuseks kolmepunktiviskeid. Juba on oma panused aktsiooni andnud Gert Kullamäe, Aivar Kuusmaa, Rauno Märks, Jesper Parve, Howard Frier ja tema tütar Kayla, Reiner Hallik, Rain Veidemann, Allar Levandi ja Lauri Pihlap.

Koostöös Tallinna Linnateatri ja Pazzo veinibaariga viisime Facebookis nädala jooksul läbi viis heategevuslikku oksjoni, kus iga päev läks oksjonile üks piletikomplekt ühele Tallinna Linnateatri tänavuse hooaja uuslavastusele koos õhtusöögiga veinibaaris Pazzo. Viie oksjoniga lisandus fondi 1192 eurot.

Septembris algas Circle K tanklates armastatud ja oodatud nn kollase kohvitopsi kampaania. Kohvijoogi võtmiseks topsi valides on võimalik valida kollane tops: sellisel juhul klient panustab sellega 10 senti vähiravifondi, millele Circle K lisab omalt poolt veel 10 senti.

Eesti inimeste südamed tuksusid fondi rütmis Nõmme VI Sõbra tänava sügislaadal, Paunvere väljanäitusel ja laadal, Inga Ilusalongis Elva Elamusfestivalil ning heategevuslikul Kompassi jooksul. Kuigi suvi on läbi, pole vähiravifondi vabatahtlike töökalender kuigivõrd hõrenenud: annetusi kogusime Uue Maailma tänavafestivalil, Kuusalu ja Loksa Coopis, Tartu Kaubamajas, Stockmannis, Solarises, Ülemiste keskuses, Oleg Pissarenko kontserdil, Reet Linna 75.juubeli tuuri kontsertidel ja mujal.

Lõime käed HC Tallinna käsipallimeeskonnaga, kes annetab alanud hooajal 50 protsenti oma kodumängude piletitulust vähihaigete toetuseks.

Tühjendasime Tallinna Lennujaama terminalis mõnda aega omapäi heategusid kogunud vähiravifondi annetuskasti. Seal oli 546 eurot, 23 dollarit, 30 naela, 20 poola žlotti, 200 tšehhi krooni, 200 taani krooni, 2100 rubla, lisaks rahatähti Uus-Meremaalt, Lõuna- Koreast, Makedooniast, Filipiinidelt, Ugandast ja Lõuna-Aafrika Vabariigist. Tervitame ja täname kõiki panustajaid, eriti neid kaugema kandi omi: sest küll on tore mõelda, et keegi teisest maailma otsast aitas ühele eestlasele kinkida lootuse ja elamise võimaluse.

Rõõmustasime, et alates 1.oktoobrist hakkab Eesti Haigekassa kompenseerima kolme uut vähiravimit - soolekasvaja vastast Lonsurfi ja rinnavähi raviks mõeldud Kisqalit ja Ibrance'i. Viimase pooleteise aasta jooksul on vähiravifond neid kolme ravimit soetanud kokku ligi 100 Eesti inimesele, panustades selleks sadu tuhandeid eurosid. Seejuures 80 protsendile nendest inimestest oleme ostnud just Lonsurfi. Nüüd siis võtab Haigekassa annetajatelt ravi rahastamise üle. Meie aga saame tõdeda, et oleme aidanud lühikese aja jooksul nii paljudel inimestel ületada ravi mittefinantseerimise kuristiku, kuhu nad muidu oleks lootusetult kukkunud.

Jõulud ei ole enam mägede taga. Kutsume kõiki Eesti ettevõtteid ja eraisikuid loobuma traditsiooniliste ja sageli tarbetute jõulukingituste tegemisest ning selle asemel hoopis tegema kingituse, millel on väärtus - kinkima annetusega vähihaigetele lootust ja elupäevi, kallist aega oma lähedaste keskel. Ettevõtetele, kes soovivad teha kollektiivi nimel heateo (ja anda sellest ka oma partneritele teada), saame pakkuda erinevaid nn jõululahendusi: küsi lisainfot info@kingitudelu.ee

Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023