Tee annetus

Tehnoloogiafirma Respiray toetab Vähiravifondi Kingitud Elu abisaajaid viirusohtu vähendavate seadmetega

Indrek Neivelti asutatud Eesti tehnoloogiaettevõte Respiray annetas Vähiravifondile Kingitud Elu 20 kaelaskantavat õhupuhastit. Fond annab seadmed abi saavate vähihaigete kasutusse, et vähendada nende riski haigestuda keemiaravi ajal viirushaigustesse.

Respiray viiruste ja bakterite vastu kaitsev õhupuhasti arendati välja koroonapandeemia esimeste lainete tipus, eesmärgiga luua suud ja nina mitte kattev aga maskiga võrdväärset kaitset pakkuv lahendus.

“Nägime, et meie seadmeid ostetakse USA turul just inimestele, kes said vähiravi ja kelle immuunsüsteem on väga nõrk. Nemad peavad olema eriti ettevaatlikud ning hoiduma ravi ajal ja vahetult pärast ravi kokkupuutest erinevate viirustega. Sealt tekkiski idee, et saaksime ka meie oma Eesti inimesi aidata sellel raskel ajal,” ütles Respiray tegevjuht Karl Annus.

Seadme südameks on kaks tehniliselt uuendusliku UVC valgust peegeldavat spiraali, milles liigub samaaegselt baktereid ja viiruseid neutraliseeriv valgus ja õhk. Mõneti ohtlik UVC kiirgus jääb kindlalt seadme sisse ja seadmest väljuvast puhtast õhust luuakse kasutajale puhvertsoon, milles on turvaline hingata.
Seade on olnud turul juba üle kahe aasta ja ettevõttele pole teada juhtumeid, kus seadet kandes oleks keegi haigestunud.

“Respiray abi on väga tänuväärne lisatoetus vähihaigetele, kelle immuunsüsteem on aktiivsel viiruste levimise ajal keemiaravi tõttu alla surutud. Inimesed saavad palju vabamalt hingata, elada oma normaalset igapäevast elu ning kasvõi näiteks südamerahuga oma lapsi lasteaeda saata,” ütles Vähiravifond Kingitud Elu juhataja Toivo Tänavsuu.

Seadmeid jagab fond oma abisaajate hulgas, andes neid lepingu alusel tasuta kasutusse. Seadmete hoolduse korraldab Respiray.
Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023