Tee annetus

“Ilma teieta poleks mul mingit võimalust”: kuus vähiravifondi abisaajat tänavad annetajaid lootusrikkama sügise eest   

Viimastel aegadel saab vähiravifondist abi keskmiselt üks inimene iga päev. Kuus abisaajat on meile saatnud tagasisideks tänukirjad, kus kirjeldavad oma võitlusi raske haigusega ning toovad välja, mida fondi toetus neile ja nende peredele tähendab. Need on tänukirjad eelkõige meie annetajatele. Suur tänu, et kingite võimalusi ja lootust!

58-aastane mees Kuressaarest, kelle neerukasvaja ravi toetame lähikuudel ligi 14 000 euroga, kirjutab:
"Olen südamest tänulik, et leidsite võimaluse minu ravi toetamiseks. Olen võidelnud vähiga alates 2013.aastast. On olnud väga raskeid perioode, kus lootuski hakkas kaduma. Aga tänu suurepärasele doktorile saime tervise veidi paremaks. Mina ja minu pere oleme ääretult tänulikud, et annate võimaluse ravi jätkamiseks ja minu elukvaliteedi parandamiseks. Kahjuks on tänapäeva ravimid nii kallid ja ühele lihtinimesele täiesti kättesaamatud. See on imeline, mida te inimeste aitamiseks teete.”

Tartu vallas elavat 59-aastast naist toetame võitluses soolekasvajaga ligi 8000 euroga. Tema kirjutab:
“2017.aasta jaanuaris sattusin suurte valudega kõhus EMOsse. Valud olid tegelikult kestnud juba pikemat aega, kuid seni olid need alati möödunud. Varasemalt käisin regulaarselt perearsti juures, sest sümptomeid oli mitmeid. Perearst saatis uuringutele, kuid ükski diagnoos ei viidanud kasvajale. Erakorralise meditsiini osakonnas teostatud uuringutega selgus, et tegemist on kasvajaga, kuid täit selgust ei olnud siiski.
Juba nädala pärast läksin operatsioonile – tuli välja, et tegemist oli healoomulise soolte kasvajaga ja kirurgi sõnul operatsiooni järgselt mingit ravi vaja ei olnud. Ometi tundsin juba kolme kuu möödudes, et kõik ei ole siiski korras. Läksin taas uuringutele. Selgus, et kasvaja on tagasi ja sel korral juba pahaloomuline. Hakkasin saama keemiaravi. Kokku olen saanud 23 keemiaravi seanssi ja nelja erinevat ravimit. Esimene ravim toimis rohkem kui aasta, kuid seejärel mõju lakkas. Järgmised ravimid enam haigust pidurdanud ei ole. Praeguseks on siirded juba lülisambas ning haigekassa poolt rahastatavad ravivõimalused otsas. Seega pöördungi abipalvega fondi Kingitud Elu poole, sest lootus ei ole veel kadunud. Kuigi raskeid ja meelt heitma panevaid perioode esineb sageli, on nende vahel ka paremaid ja tegutsemistahet täis päevi. Katsun olla positiivne ja ammutan selleks jõudu loodusest ja oma perekonnast. Mul on kaks toredat lapselast, kelle kasvamist, koolide lõpetamisi ja esimesi armumisi tahaksin väga näha, sest 59-aastaselt lahkuda on liiga vara.

Alles nüüd, kui olen ise olukorras, kus pean Kingitud Elu fondilt abi paluma, saan aru, kui tänuväärset tööd inimesed selles fondis teevad – need lootusekiired, mida haigetele annate, on neile ja nende peredele hindamatu väärtusega. Aitäh, Kingitud Elu!"


Samuti toetame 81-aastast naist, kel on kõhuõõne kasvaja. Tema raviks kulub lähikuudel 9500 eurot.
"Kolm aastat tagasi vaevlesin suurte valude käes. Uuringute tulemusel avastati kõhunäärmes kasvaja suurusega 30 cm. Tänu onkoloog dr Suurojale, kes võttis ette operatsiooni, eemaldades suurema osa kasvajast ja määrates õige ravimi, peatus kasvaja edasine areng kolmeks aastaks. Toitusin õigesti ja liikusin palju, kuid kahjuks harjus organism antud ravimiga ja selle mõju kadus - tekkis jälle mitu metastaasi. Arsti soovitusel pöördusime Kingitud Elu fondi poole. See fond on aidanud paljusid inimesi. Saime ravimi, mis pikendab elu. Soovime kõigile tervist ja pikki eluaastaid,” kirjutab abisaaja.

66-aastane mees võitleb kopsuvähiga ja tema raviks kulub üle 15 000 euro. Ta kirjutab:
"Tänan südamest fondi meeskonda, vabatahtlike ning lahkeid ja heasüdamlikke annetajaid, kelle toel saab võimalikuks minu ravi, mida Eesti Haigekassa ei toeta.
Minu võitlus neljanda staadiumi kopsuvähiga on kestnud natuke alla aasta. See aeg on möödunud tõusude ja mõõnadega. Selle aja jooksul olen läbi põdenud kaks kopsupõletikku, saanud PERHis neli korda keemiaravi, mis ei andnud oodatavat tulemust. Ravi lõpus selgus, et tegemist on siiski IV staadiumi haigusega ning metastaas neerupealses suureneb.
Tollel hetkel tundus uskumatu, et kas tõesti rohkem ravivõimalusi kopsuvähi korral ei olegi. Otsustasin, et ei anna veel alla ning palusin perearstilt saatekirja teise arvamuse saamiseks Tartu Ülikooli Kliinikumist. Sattusin dr Jaana Jaali vastuvõtule, kes andis tagasi lootuse võidelda selle raske haigusega. Tema koostatud raviplaani tulemusel, mis sisaldas intensiivset keemia- ja kiiritusravi, vähenesid kopsus olev algkolle ning siirded.
Kahjuks selgus uuesti kontrolli minnes, et ka teise neeru peale oli tekkinud metastaas. Koheselt alustati kiiritusraviga. Dr Jaali soovituste kohaselt peaks minul oleva vähitüübi puhul andma häid ravitulemusi ravim Keytruda. Kahjuks seda ravimit Haigekassa ei rahasta ja endal ei ole ka võimalust täies ulatuses ravimi eest tasuda. Sellest tulenevalt pöördusin abi saamiseks Vähiravifondi Kingitud Elu poole.
Kogu sellel raske aja on minu abikaasa, lapsed, lapselapsed, sugulased, sõbrad olnud toeks ning aidates nõu ja jõuga nii nagu oskavad. Me kõik oleme tänulikud, et saame veel aega olla koos tänu teile, head inimesed, kes te toetate Kingitud Elu fondi. Te annate lootuse, mis omakorda annab jõudu võidelda tervenemise suunas."

59-aastasel naisel on pärasoolekasvaja. Tema raviks panustame lähikuudel üle 6000 euro. Naine kirjutab:
"Tänan siiralt Vähiravifondi Kingitud Elu eestvedajaid ning kõiki fondi annetajaid ja panustajaid. Olete meie ühiskonna jaoks tegemas ja juba teinud midagi kirjeldamatut – te sõna otseses mõttes kingite inimestele elu, lisa päevi, mis on nii olulised ja elamist väärt.
Olen fondi toel saanud kolm kuud väga olulist ravi, mille kestel saadi minu haigus, pärasoolevähk, veidi enam kontrolli alla. Paraku tekkis enne kuuri lõppu mul ravimi vastu allergia. Natuke aega hiljem pidin valude tõttu pöörduma EMOsse, kust mind suunati kuu hiljem toimunud lõikusele. Selle käigus eemaldati minult ligi 1,5 kg kaalunud kasvaja kolle, mis oli mulle valusid valmistanud ja tekitanud ka pidevat n-ö täiskõhutunnet. Arstid lugesid operatsiooni hästi õnnestunuks ning pääsesin juba nädal pärast operatsiooni toimumist koju.
Ometi selgus järjekordsel arsti vastuvõtul, et kasvaja koldeid on kopsu piirkonda juurde tulnud. See tähendas, et vajan veel ravi ja sel korral teistsugust kui varasemalt. Sellest johtuvalt pöördusingi taaskord Kingitud Elu fondi poole abi saamiseks. Uue ravimi proovimine haiguse seljatamiseks või lisapäevade saamiseks on minu ja minu lähedaste jaoks ülimalt oluline. Kuigi ravi on raske ning haigusest tulenevalt on mõni päev kergem ja mõni raskem, siis püüan olla ikka positiivne ja säilitada optimismi. Minu lähedased aitavad selles mind palju. Loodan väga, et uus ravim aitab mul saada haigus kontrolli alla ning lõpuks sellest ka paraneda.
Minu suur ja siiras tänu vähiravifondile, et aiate ja usute. Olen kutsunud kõiki oma lähedasi ja sõpru annetama vähiravifondi, et saaksime ühiskonda paremaks muuta ja võimaldada inimestel võidelda raske haigusega, nagu see on vähk, ning elada. Minu jaoks on see missioon, sest nii saan aidata inimesi, kes on minuga sarnases olukorras.”

58-aastane neerukasvajaga võitlev naine, keda toetame ligi 13 000 euroga, aga kirjutab:
“Vähiga olen võidelnud 15 kuud. Võitlus on kulgenud vahelduva eduga. Esmalt avastati IV astme metastaatiline neerukasvaja siirdega paremas vaagnaluus, kolm kuud sain tabletiravi. Järgnes hormoonravi, mida saan siiani. Vahepeal tulid siirded kõhunäärmesse, mis peatusid. Siis tehti vaagnaluu siirdele kiiritust, kuid muutuseta. Nüüd avastati siirded kopsus, mis ei allunud antud ravile ja Haigekassa ei kompenseerinud rohkemat ravi. Nii jõudsingi selleni, et kirjutasin taotluse vähiravifondile edasisise ravi jätkamiseks.
Fondi toetus tähendab meie jaoks elupäevade pikendamist, sest ilma edaspidise ravita pole mingit võimalust. Annetajatele ja fondile oleme südamest tänulikud."
Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023