Tee annetus

Heategevussaade “Jõulutunnel” ulatab taas abikäe Vähiravifondile Kingitud Elu

ETV heategevussaade “Jõulutunnel” jätkab sel aastal koostööd Vähiravifondiga Kingitud Elu, et pakkuda televaatajate abiga hädavajalikku tuge vähihaigetele ja nende lähedastele.

Eesti Televisiooni traditsiooniline heategevuslik pühadeprogramm “Jõulutunnel” ühendab taas jõud Sihtasutusega Hille Tänavsuu Vähiravifond Kingitud Elu, et fond saaks jätkata vähihaigetele inimestele ravivõimaluste pakkumist ja kinkida paljudele võimalus kauem elada ning seeläbi pikendada ka lähedastega koosveedetud aega.

“Vähiravifond tegutseb annetuste toel ja vabatahtlike võrgustik pole pandeemia ajal saanud vabalt ja tõhusalt tegutseda, ent haigus ja vajadus ravile ja lootuse andmisele ei ole kusagile kadunud,” märgib “Jõulutunneli” produtsent Margus Saar.

Vähiravifondi Kingitud Elu asutaja ja juhatuse liikme Toivo Tänavsuu sõnul on 2021. aastal fondi tööpõld veelgi suurenenud, sest abivajajaid on juurde tulnud: “Eesti vähihaiged janunevad lootuse järele, igatsevad elada kauem oma lähedaste keskel ning vajavad parimat elupäästvat ravi. Toetame tänavu rohkem kui 250 Eesti inimest, iga päev pöördub fondi poole keegi viimases lootuses. Abisaajate hulgas annavad ka sel aastal tugevalt tooni noored inimesed: emad ja isad, kellel on kodus alaealised lapsed. Õnneks on tänaseni kõik ravid rahastatud, kuid suurenev abivajadus ja üldine koroonaolukord on tinginud selle, et fondi kulud ületavad sel aastal peaaegu iga kuu märkimisväärselt fondi tulusid. Inimeste aitamiseks oleme ammendanud peaaegu kõik reservid, mis sai suuresti kogutud 2020. aasta “Jõulutunneli” saatega.”

Toivo Tänavsuu tänab fondi nimel kõiki toetajaid ja kutsub üles annetusega kinkima vähihaigetele lootust ja elupäevi. “Kingitud Elu järgmine abivajaja võib olla ükskõik kes: sinu pereliige, lähedane sõber, hea kolleeg. Küll on siis hea, et on olemas vähiravifond: üks suur mure vähem.”

2014. aastast tegutsev Vähiravifond Kingitud Elu toetab abivajajaid hädavajalike ravimite soetamisel, kinkides neile seeläbi lootuse ja võimaluse kauem elada või koguni täielikult terveneda. Kaheksa tegevusaasta jooksul on fond toetanud rohkem kui 1400 inimest ja abi on saanud peaaegu kõik, kes fondi poole on pöördunud ning kuuluvad fondi sihtgruppi.

Vähiravifondi Kingitud Elu saab toetada, helistades fondi annetustelefonide numbritel:
900 4005 (5 eurot),
900 4010 (10 eurot),
900 4050 (25 eurot).


“Jõulutunnel” on ETV ekraanil traditsiooniliselt esimesel jõulupühal, 25. detsembril. Saadet juhivad Katrin Viirpalu ja Margus Saar. Vähiravifondi toeks on esimesel jõulupühal heategevusprogramm ka ETV+ ekraanil, saadet juhib Margarita Tanajeva.

“Jõulutunneli” eelmiste aastate lood leiab Jõulutunneli veebilehelt. 
Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023