Fond peatas ajutiselt uute toetuste väljastamise: taotlusi on liiga palju

„Meil on läinud hästi. Oleme järjest purustanud numbrilisi rekordeid. Annetused kasvavad. Meie vabatahtlikud teevad ennastsalgavat tööd, käies spontaanseid annetusi kogumas suuremal hulgal rahvaüritustel kui ühelgi varasemal aastal,“ ütles „Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu nädal tagasi avaliku teate vahendusel.

„Kuid nüüd oleme sunnitud käed üles tõstma: esimest korda fondi senise kahe ja poole aastase tegevuse jooksul oleme sunnitud abivajajatele ära ütlema. Nad kõik väärivad elu ja viimast õlekõrt, nende kõigi jaoks on olemas ravim ja lootus. Kuid fond on viimasel ajal saanud nii palju abitaotlusi, et meil on lõppenud vabad vahendid.“

„Verekeskustes langevad sageli mõne veregrupi varud kriitilise piirini. Siis kutsutakse doonoreid üles tulema verd loovutama. Nüüd on oleme vähiravifondiga samas olukorras: kutsume kõiki eestimaalasi vähihaigete heaks annetama. Igaüks endale jõukohase panusega kellelegi elu kinkima. Et ühelgi abivajajal ei katkeks lootus. Et igal inimesel oleks võimalus elada oma lähedaste keskel ning isegi terveneda,” lisas Toivo Tänavsuu.

Neljast inimesest kaks, keda fond hetkel aidata ei saa – 65-aastane mees ja 76-aastane naine – vajavad kilpnäärmevähiga võitlemiseks ravimit, mis maksab ligi 5500 eurot kuus. Mõlemad patsiendid on nõus oma ravisse panustama mitu tuhat eurot, kuid sellest ei piisa.

Naine ütles fondile, et saab oma eluga praegu hakkama, kuid mõtleb tulevikus eutanaasiale, kuna ei soovi kellelegi tüliks jääda.

Ülejäänud kaks esialgu ei-vastuse saanud inimest – 66-aastane naine ja 72-aastane mees – võitlevad soolekasvajaga ning vajavad ravimit, mis maksab ligi 2400 eurot kuus. Naise raviks vajaliku raha üritavad nüüd kambapeale kokku saada kolleegid tema töökohast.

Lisaks oli fondi laual uus taotlus 67-aastaselt mehelt, kellele fond on juba aasta aega võimaldanud leukeemiaravimi maksumusega ligi 6000 eurot kuus. Teda saime toetada siiski veel tulevikus laekuvate vahendite arvelt.

Veel ainuüksi juulis ja augusti alguses otsustas vähiravifondi „Kingitud elu” nõukogu rahastada mitme patsiendi ravi kokku ligi 100 000 euroga.

Fond jätkas 66-aastase leukeemiahaige mehe ning 59-aastase kilpnäärmevähiga mehe ravide toetamist. Jätkuvalt saab fondi toele loota ka 49-aastane rinnavähiga naine. Samuti käivitas fond 63-aastase naise soolevähiravi, 42-aastase mehe lümfoomiravi ning 52-aastase naise maovähiravi.

Kuid nüüd on toetamise võimalused mõneks ajaks ammendunud.

Tänavu on fondi laekunud annetustena kokku ligi 440 000 eurot, kuid fondi nõukogu on heaks kiitnud 36 inimese toetamise, kellest kümnekonna inimese ravi rahastatakse juba pikemat aega. Tänavu on vähiravifond Eesti inimeste ravide alla panustanud või broneerinud kokku juba ligi 550 000 eurot.

Kui tänavune annetust hulk lööb fondi jaoks tõenäoliselt aasta lõpuks uue rekordi, siis ravide alla pandud summa ületab juba augusti lõpuks terve eelmise aasta näitajat - 2015.aastal toetas „Kingitud elu” 50 inimese vähiravi kogusummas 470 000 eurot.

Pärast eelmisel nädalal tehtud üleskutset fondi annetustega aidata oleme saanud suure hulga uusi annetusi sadadelt inimestelt. Mõne aja pärast - loodetavasti juba septembri keskpaigus - saame jätkata ravide finantseerimist.


Jaga artiklit:

Viimased uudised

Vähiravifondi 5.juubeli tänuõhtu fotogalerii 
5.veebruaril tähistasime tänuõhtuga vähiravifondi 5.juubelit. Meeleolukal õhtul olid kohal fondi eestvedajad, vabatahtlikud, toetajad, abisaajad ja sõbrad. 
13.03.2019
Riik toetas veebruaris vähiravifondi 115 000 euroga, rahvas pani teist samapalju
Veebruaris laekus vähiravifondi üle 233 000 euro, millest pool riigieelarvelise toetusena. Fondi nõukogu kiitis heaks 17 inimese ravi toetamise, lisaks jätkusid veel paljude teiste inimeste ravid. Kokku panustasime vähipatsientide tervisesse ligi 135 000 eurot.
08.03.2019
Vähiravifond panustas jaanuaris Eesti inimeste tervisesse ligi veerand miljonit eurot
Fondi laekus jaanuaris annetustena ligi 152 000 eurot, raviarveid tasusime ligi 232 000 euro ulatuses. Fondi nõukogu otsustas toetada 20 inimese ravi. Lisaks jätkusid veel mitme varem abi saanud inimese ravid.
13.02.2019