Fond peatas ajutiselt uute toetuste väljastamise: taotlusi on liiga palju

„Meil on läinud hästi. Oleme järjest purustanud numbrilisi rekordeid. Annetused kasvavad. Meie vabatahtlikud teevad ennastsalgavat tööd, käies spontaanseid annetusi kogumas suuremal hulgal rahvaüritustel kui ühelgi varasemal aastal,“ ütles „Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu nädal tagasi avaliku teate vahendusel.

„Kuid nüüd oleme sunnitud käed üles tõstma: esimest korda fondi senise kahe ja poole aastase tegevuse jooksul oleme sunnitud abivajajatele ära ütlema. Nad kõik väärivad elu ja viimast õlekõrt, nende kõigi jaoks on olemas ravim ja lootus. Kuid fond on viimasel ajal saanud nii palju abitaotlusi, et meil on lõppenud vabad vahendid.“

„Verekeskustes langevad sageli mõne veregrupi varud kriitilise piirini. Siis kutsutakse doonoreid üles tulema verd loovutama. Nüüd on oleme vähiravifondiga samas olukorras: kutsume kõiki eestimaalasi vähihaigete heaks annetama. Igaüks endale jõukohase panusega kellelegi elu kinkima. Et ühelgi abivajajal ei katkeks lootus. Et igal inimesel oleks võimalus elada oma lähedaste keskel ning isegi terveneda,” lisas Toivo Tänavsuu.

Neljast inimesest kaks, keda fond hetkel aidata ei saa – 65-aastane mees ja 76-aastane naine – vajavad kilpnäärmevähiga võitlemiseks ravimit, mis maksab ligi 5500 eurot kuus. Mõlemad patsiendid on nõus oma ravisse panustama mitu tuhat eurot, kuid sellest ei piisa.

Naine ütles fondile, et saab oma eluga praegu hakkama, kuid mõtleb tulevikus eutanaasiale, kuna ei soovi kellelegi tüliks jääda.

Ülejäänud kaks esialgu ei-vastuse saanud inimest – 66-aastane naine ja 72-aastane mees – võitlevad soolekasvajaga ning vajavad ravimit, mis maksab ligi 2400 eurot kuus. Naise raviks vajaliku raha üritavad nüüd kambapeale kokku saada kolleegid tema töökohast.

Lisaks oli fondi laual uus taotlus 67-aastaselt mehelt, kellele fond on juba aasta aega võimaldanud leukeemiaravimi maksumusega ligi 6000 eurot kuus. Teda saime toetada siiski veel tulevikus laekuvate vahendite arvelt.

Veel ainuüksi juulis ja augusti alguses otsustas vähiravifondi „Kingitud elu” nõukogu rahastada mitme patsiendi ravi kokku ligi 100 000 euroga.

Fond jätkas 66-aastase leukeemiahaige mehe ning 59-aastase kilpnäärmevähiga mehe ravide toetamist. Jätkuvalt saab fondi toele loota ka 49-aastane rinnavähiga naine. Samuti käivitas fond 63-aastase naise soolevähiravi, 42-aastase mehe lümfoomiravi ning 52-aastase naise maovähiravi.

Kuid nüüd on toetamise võimalused mõneks ajaks ammendunud.

Tänavu on fondi laekunud annetustena kokku ligi 440 000 eurot, kuid fondi nõukogu on heaks kiitnud 36 inimese toetamise, kellest kümnekonna inimese ravi rahastatakse juba pikemat aega. Tänavu on vähiravifond Eesti inimeste ravide alla panustanud või broneerinud kokku juba ligi 550 000 eurot.

Kui tänavune annetust hulk lööb fondi jaoks tõenäoliselt aasta lõpuks uue rekordi, siis ravide alla pandud summa ületab juba augusti lõpuks terve eelmise aasta näitajat - 2015.aastal toetas „Kingitud elu” 50 inimese vähiravi kogusummas 470 000 eurot.

Pärast eelmisel nädalal tehtud üleskutset fondi annetustega aidata oleme saanud suure hulga uusi annetusi sadadelt inimestelt. Mõne aja pärast - loodetavasti juba septembri keskpaigus - saame jätkata ravide finantseerimist.


Jaga artiklit:

Viimased uudised

Vähiravifond panustas suvel Eesti inimeste tervisesse kokku 652 000 eurot: iga päev saab keegi abi
Sügis on ukse ees, Vähiravifondi Kingitud Elu jaoks on selja taga erakordselt sündmusterohke ning rikkalike emotsioonidega suvi. Juunis, juulis ja augustis otsustas fondi nõukogu toetada 80 Eesti inimese ravi, raviarveid tasusime kokku rohkem kui 652 000 euro eest.
10.09.2019
Linnateater ja Vähiravifond Kingitud Elu korraldavad teatripiletite heategevusliku oksjoni
Uue teatrihooaja alguse puhul korraldavad Tallinna Linnateater ja Vähiravifond Kingitud Elu septembri alguses heategevusliku piletioksjoni. Vähihaigete toetuseks toimuvale oksjonile lähevad kaks pääset igale Tallinna Linnateatri 55. hooaja esietendustele.
30.08.2019
Viie inimese südametänu: “Aitäh, et saan veel näha hommikust päikesetõusu ja lapselapsi kasvamas…"
Viimase kuu aja jooksul oleme ulatanud abikäe 30 Eesti inimesele. Need on 30 elu, 30 uut lootust. 30 võimalust elada ja olla jätlkuvalt rõõmuks oma lähedastele. Keskmiselt üks abikäsi meie poolt välja sirutatud iga päev. Mõned inimesed saatsid meile tänukirjad, kirjeldades oma võitlust vähiga ning seda, mida nende jaoks tähendab fondi annetajate tugi.
25.08.2019