Tee annetus

Fond kingib 10 000 euroga kolmele inimesele uue elulootuse

Vähiravifond „Kingitud elu” aitab 46-aastast ja 50-aastast naist ning 67-aastast meest võitluses vähiga, toetades nende hädavajalikku vähiravi kokku enam kui 10 000 euroga.

Kõik kolm inimest jäid ühel hetkel haigekassa toeta, mis pani nad raske valiku ette: kas leiavad ise omast taskust tuhandeid eurosid, et ravi jätkata või jäävad koju oma nii-öelda saatuse meelevalda. Toetus vähiravifondilt „Kingitud elu” on nende viimane õlekõrs, mis kingib uue lootuse paremale tervisele ning võimaluse elada täisväärtuslikku elu oma lähedaste keskel.

Üks abisaanutest, tänavu 50. juubelit tähistanud tallinlanna kasvatab üksi kahte kooliealist last. Vähk diagnoositi tal poolteist aastat tagasi. Fond aitas naisel kätte saada soolevähiravimi Stivarga, mis maksab umbes 3000 eurot kuus. Patsient rahastab ise oma ravi 100 euroga.

„Olen südamest tänulik. See on tõesti mu viimane õlekõrs. Sellist raha poleks mul kusagilt võtta. Mul on kaks last vaja veel koolitada. Nüüd sain lootuse, et näen ühe lapse keskkooli lõpuaktuse ära,” räägib ta.

Teine, 46-aastane naine võitleb pankreasevähiga. Tänu fondile saab tema ravimi Abraxane esialgu kolmeks kuuks. Fond rahastab ravi 4300 euroga, naine ise panustab oma tervisesse ligi 750 eurot.

„Sain möödunud aasta oktoobris ootamatu uudise, et mul on kõhunäärme vähk siiretega maksa. Selline diagnoos ehmatab ära iga 46-aastase naise, nii ka minu. Olin siiani elanud sportlikult ja tervislikult, ehkki stressi on viimastel aastatel palju olnud. Kogu reaalsus ei jõuagi kohe päris kohale. Toeks on mulle mu armas abikaasa, lapsed on tudengitena kodunt eemal ja püüavad ise hakkama saada, hoides mulle pöialt,” räägib naine. „Keemiaravi on olnud pikk ja kurnav. Kuna viimane uuring kinnitas fakti, et senine raviskeem ei toimi, tuleb proovida muud ravimit. See ravim, mis arsti sõnul tasuks proovimist, ei kuulu kahjuks Haigekassa poolt rahastatavate ravimite hulka. Inimesel, kes on käinud tööl ja kellelt on alati vajalike makse makstud, ei ole lihtne aru saada sellest masinavärgist. Lisaks sellele ei ole raha just palju, sest keemiaravi kõrvalt on töölkäimine olnud võimatu. Õnneks on olemas selline fond. Lisaks rahalisele toele annab see lootust paranemisele ja täiendab usku inimeste headusest. Aitäh annetajatele!”

Kolmas uue võimaluse saanud inimene on 67-aastane talunik Tapa lähistelt. Kümme aastat vähi küüsis olnud mees saab fondi abiga soolevähiravimi Stivarga. Temagi tänab südamest kõiki annetajaid. Soolevähiravim Stivarga ja erinevate vähipaikmete raviks mõeldud Abraxane ei kuulu haigekassa soodusravimite nimekirja ning hetkel puudub selgus, kas need sinna üldse võiksid jõuda.

„Esimese 16 tegevuskuuga oleme annetustena kokku kogunud üle poole miljoni euro, mis näitab, et võitlus vähiga läheb eestimaalastele väga korda. Tänu fondi panustajatele saame muuta inimeste elusid, kinkides uut lootust lootusetusesse, valgust pimedusse. Kui ka meditsiinilist kasu koos lisa elupäevadega mitte arvestada, juba siis on selline kingitus abisaajate ja nende perede jaoks hindamatu. Soovime kolmele inimesele tervist ja rahu ning ühineme ülevoolava tänuga fondi annetajate suunal,” ütles „Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu.

Juulikuus jätkab vähiravifond „Kingitud elu” aktiivselt annetuste kogumist väliüritustel. Fondi saab panustada nii Õllesummeril, Viljandi folgil, Tallinna Merepäevadel kui ka Koit Toome ja Maarja-Liis Ilusa kontserttuuril “Maailm meie käes”. Samuti kestab suve lõpuni kampaania, kus kõikide vahel, kes saadavad 5-eurose annetus-SMSi numbrile 13018 loositakse iga päev välja kast jäätist Väike Tom.
Jaga artiklit:

Viimased uudised

Kingitud Elu kuum suvi: abitaotlejate arvu kasv 41 protsenti viib vähiravifondi raskete otsuste juurde  
30.06.2024
Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024