Tee annetus

Abitaotluste buum: „Kingitud elu” on uuel aastal toetanud juba kuut inimest, kes jäid haigekassa ukse taha

Fondilt saavad abi Tallinnas elav 41-aastane mees ja 49-aastane naine. Meest tabas mullu suvel seljavalu, mille ta arvas olevat tingitud füüsilisest tööst. Arsti juures aga selgus, et ühes neerus on kasvaja. Järgnes kiire lõikus, kuid sügisel leiti järelkontrollis kasvaja siirded mitmel pool üle keha. Viimaseks õlekõrreks oli ravim Sutent, mida haigekassa keeldus mehele erandkorras kompenseerimast. Vähiravifond „Kingitud elu” kindlustab mehele hädavajaliku ravi esialgu kolmeks kuuks, panustades selleks kuni 11 000 eurot.

„Minu elu parimaks kingiks on olnud olla isa armsale äsja aastaseks saanud tütrele, kelle nimel võitlen oma tervise eest,” ütles mees.

49-aastasele naisele, kes põeb kaugelearenenud rinnavähki, teeb fond kättesaadavaks ravimi Kadcyla, panustades selleks üle 12 000 euro. Kasvaja avastati naisel aasta tagasi, kui ta selgroolüli murdudega ortopeedi juurde pöördus. Koldeid leiti nii luustikust, maksast kui ka lümfidest. Keemiaravi toimis ja suvel jätkas naine hormoontablettide võtmist. Sügisel tulid taas kehvemad uudised: uued siirded tuvastati maksast ja peaajust.

„Mul on abikaasa ja kolm last. Kaks täiskasvanud tütart ja teismeline poeg. Lapselaps on ka ja teine tulemas. Pere on olnud mulle teekonnal väga toeks. Fondi toetus annab võimaluse, et saaksin ikka veel kaua perega olla. Arvan, et lastele tähendaks see palju. Olen alateadvuses kuidagi optimistlik,” rääkis naine.

Veel sai aasta alguses fondilt abi 68-aastane vanaema, kes vajab silmast lähtuva melanoomi jaoks ravimit Keytruda. Fond toetab naise võitlust enam kui 27 000 euroga. Haigus diagnoositi naisel 2013.aastal. Ta märkas, et ei näe enam seinal olevaid lastelaste pilte nii hästi kui varem. Silmaarst kahtlustas kae teket ja soovitas esialgu silmatilku. Siis aga diagnoositi hoopis melanoom ning silm eemaldati. Kui ilmnesid ka siirded teistes organites, lõppes haigekassa rahastusel ravi ning naise tütar pöördus fondi poole.

Tütar räägib, et talle tuli ema diagnoos kolm aastat tagasi suure üllatusena: ta polnud varem tervise üle iialgi kurtnud - oli ikka positiivne, rõõmsameelne ja askeldas oma pisikeses aias. „Mida fondi abi meile tähendab, seda on raske sõnadesse panna – see on sügav tänutunne kõikide annetajate ja fondi inimeste ees, soov muutuda ka ise paremaks inimeseks. Olen kindel, et kinkisite meie perele juurde palju hindamatuid hetki koos ema, vanaema ja abikaasaga,” ütles ta.

Ühtlasi jätkas vähiravifond „Kingitud elu” jaanuari alguses kolme inimese toetamist, kes jätkavad tänu fondi annetajatele 2015.aastal alustatud ning edukaks osutunud ravi. 65-aastane Lasnamäel elav mees jätkab võitlust leukeemiaga. Fond toetab meest enam kui 17 000 euroga ravimi Imbruvica ostmisel. 59-aastane mees Lääne-Virumaalt jätkab kilpnäärmevähi ravi preparaadiga Caprelsa, kuhu fond panustab ligi 9000 eurot.

„Viimasest arstilkäigust on ainult rõõmusõnumid: ravi mõjub, näidud on läinud paremaks, enesetunne on palju kindlam. Eriti hea meel on sellest, et suudan normaalselt teha oma igapäevaseid toiminguid. Selle kõige eest tänan fondi ja kõiki annetajaid,” ütles mees.

Samuti jätkub 66-aastase Narvas elava naise melanoomiravi ravimiga Keytruda, mille ostmist toetab fond 17 000 euroga.

„Tänu sellele ravimile hakkas mul teine elu pihta. Tunnen ennast hästi, uuesti tekkis söögiisu, võtsin kaks kilogrammi kaalus juurde. Jõudu tuli juurde. Saan juba palju jalutada ja suudan üksi poes käia. Suur tänu meditsiinipersonalile ja fondi annetajatel, kes mind on aidanud. Soovin teile edu ja annaks Jumal teile tervist!” ütles naine.

2015. aastal toetas vähiravifond „Kingitud elu” 50 inimese vähiravi, millesse panustas kokku ligi 470 000 eurot. Kokku laekus fondi mullu annetustena ligi 635 000 eurot.

„Kutsun igat Eesti inimest ja ettevõtet üles jõukohase annetusega toetama omade ehk Eesti inimeste võitlust täisväärtusliku elu eest. Ka 1-eurone püsiannetus iga kuu on väga oluline. Üheskoos saame kindlustada hädavajaliku ravi, lootuse ja elamise võimaluse kõikidele abivajajatele ka 2016. aastal,” ütleb “Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu.


Jaga artiklit:

Viimased uudised

Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024
Abivajajad jooksevad vähiravifondile tormi: nädalaga lisandus abisaajate hulka 15 inimest, toetused purustavad rekordeid
07.12.2023