Selle aasta esimese kolme ja poole kuu numbrid on rekordilised, sest näiteks terve eelmise aasta jooksul toetas „Kingitud elu” 50 inimest, kelle ravisse panustas kokku 470 000 eurot.
„Fondi poole pöördub järjest rohkem inimesi, mis seab meile suure vastutuse aga ka võimaluse kinkida võimalikult paljudele Eesti inimestele lootust ja elu. Vaatamata sellele, et fond on surve all, oleme tänini suutnud aidata absoluutselt kõiki, kes on fondi poole pöördunud ja kuuluvad fondi sihtgruppi – selle eest suur tänu meie annetajatele,” ütles vähiravifondi juhataja Toivo Tänavsuu.
Tänavu toetust saanud 25 inimesest noorim on 43-aastane, vanim 79-aastane. Fondi poole pöördunud inimesed elavad üle Eesti ning umbes pooled abisaanud räägivad emakeelena vene keelt.
Munasarjavähki põdevale 48-aastasele naisele ja emakakaelavähki põdevale 56-aastasele naisele aitas vähiravifond „Kingitud elu” tänavu soetada ravimi Avastin.
„Kinkisite suurt lootust edasi elamiseks ja andsite uut jõudu haigusega võitlemiseks. Peaasi selles olukorras on usk endasse, positiivsus ja tuntav toetus ümber olevatelt inimestelt. Fondi abi meie perele on hindamatu,” kirjeldas 56-aastane naine.
Juba alates eelmisest suvest toetab fond igakuiselt ligi 4800 euroga kilpnäärmevähiga võitlevat 59-aastast Lääne-Virumaa meest, kelle haigus püsib tänu ravimile Caprelsa kenasti kontrolli all.
Leukeemiaravimi Imbruvica on tänu fondile saanud ainuüksi sel aastal viis inimest, neli meest ja üks naine. Kusjuures ühte 67-aastast meest on fond toetanud juba kolm korda ning 66-aastast meest kaks korda. Ravi, mis maksab ligi 6000 eurot kuus toimib hästi ning mehed saavad loota fondi abile.
49-aastast rinnavähiga naist on „Kingitud elu” tänavu samuti toetanud juba kaks korda kokku enam kui 35 000 euroga ja ravi toimib hästi. Naine panustab ka ise oma ravisse mitu tuhat eurot.
Fondilt on melanoomiga võitlemisel tänavu abi saanud kolm naist vanuses 64-68. Tegemist on ühe moodsaima ja kalleima melanoomiravimiga Keytruda. Fond on alates eelmisest suvest aidanud seda osta paljudele eestimaalastele, kuid erinevalt teistest ravimitootjatest pole Keytruda tootjafirma MSD olnud nõus fondile märkimisväärselt hinnas vastu tulema.
Ühte naist kolmest, 66aastast narvalannat Svetlanat on ravim seejuures aidanud nii palju, et juba alates jõuludest on Svetlana käinud arsti vastuvõttudel omamata ühtki kaebust, mida võiks seostada haigusega. Nii raviarst kui patsient on ettevaatlikult optimistlikud ning võimalus on haigusest ka sajaprotsendiliselt terveneda.
Veel on fond tänavu aidanud näiteks 50aastast põlvalannat Anikat ravimi Perjeta soetamisel, panustades selleks 9000 eurot. Ning 56-aastast naist soolevähiravimi Stivarga soetamisel.
2013. aasta augustis viidi naine soolesulgusega haiglasse. Diagnoosiks pandi käärsoole pahaloomuline kasvaja. „See oli täielik šokk meie perele. Ema on olnud terve elu väga tervislike eluviisidega, ei joo ega suitseta, teinud sporti ja igati positiivne ning rõõmus inimene. Ja see oli siis autasu. Ma ei suuda mitte kundagi unustada ema nägu kui läksin teda esimest korda intensiivi vaatama,” kirjeldas naise tütar.
Järgnes rida halbu uudiseid: siirded maksas ja kopsus ning kahjuks polegi enam ühtegi ravimit, mida haigekassa korvaks. „Kui ma vaatan ema, siis ma ei saa arugi, et ta oleks haige. Aga kahjuks on ta Eesti riigi silmis ikkagi nii haige, et tema edasist ravi enam ei toetata.”
„Sel hetkel teadsime kohe, et pöördun „Kingitud Elu” fondi poole, kuna olen olnud nende tulihingeline kaasaelaja ja toetaja algusest peale. Ema jaoks on olemas ravim Stivarga, mis maksab 5200 eurot ja selle eest saab kahe kuu annuse. Saime koheselt fondist ka positiivse vastuse, et nad toetavad esmase ostu puhul ja kui ravim töötab, siis ka edaspidi. Ma ei teagi, mis on olulisem – kas raha või see, et läbi fondi saavad inimesed tagasi uue lootuse ja elujõu, et edasi minna. Vähemalt meie pere sai küll uue hingamise. Ta on super ema ja vanaema ning see ravim peab töötama, see lihtsalt peab töötama…”
Valgas elavat 49aastast maovähiga meest toetab „Kingitud elu” ligi 6500 euroga. Kuid mees palub eestimaalastelt abi omaosaluse tasumisel. Kokkuleppe kohaselt peab mees oma ravisse ise panustama kolme kuu jooksul iga kuu 150 euroga. Kes soovib meest omaosaluse tasumisel aidata, saab teha fondi pangakontole ülekande selgitusega “49aastasele abisaajale”.
Vähiravifond „Kingitud elu” jätkab aktiivselt annetuste kogumist ja kutsub kõiki eestimaalasi üles hakkama fondi püsitoetajateks: igaüks talle jõukohase summaga – olgu 1 euro või 100 eurot kuus. „Vaid üheskoos saame kindlustada hädavajaliku lootuse ja abi kõikidele eestimaalastele, kelle tarvis ei jätku haigekassa vahendeid,” ütles Toivo Tänavsuu.
Aprillis kogub fond annetusi laupäeviti Hansaplanti ja Hortese aianduskeskustes ning Eesti korvpalli meistriliiga playoff mängudel.
Hetkel käib ka vähiravifondi „Kingitud elu” heategevuslik presidendi vastuvõtu kleitide oksjon, kust on võimalik soetada väga kauneid disainerkleite väga soodsate hindadega. Vaata pakkumisi SIIT.