Tee annetus
make a donation

„Kingitud elu“ korraldab aasta suurima heategevuskonverentsi „Heategija – riik või inimene?“

Uudis 27. november 2014

„Heategevus või head tegemine on kui sõõm inimest sisemiselt tervendavat eliksiiri,“ ütles vähiravifondi “Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu.

„Aga nagu iga ravimi puhul tuleb enne manustamist etiketti lugeda, nii vajab tarkust ka heategevus. Ja nagu apteeker peab inimesele soovitama õige ravimi, nii tuleb inimestele heategevuseks pakkuda ka häid võimalusi. Vähiravifond „Kingitud elu” on juba üheksa kuud kutsunud eestimaalasi toetama vähihaigeid, et pikendada nende täisväärtuslikku elu. Meie fondil on olnud lennukas start – selle konverentsiga tahame kogu Eesti ühiskonna heategevusmootorile turbot anda!“ lisas ta.

„Tavaliselt kerkib heategevuse temaatika fookusesse jõulude ajal,“ sõnas vähiravifondi „ Kingitud elu“ nõukogu esinaine Rita Rätsepp. „Ühest küljest on see igati mõistetav, aga head võib ja saab ju teha ka igal muul ajal aastas. Selle konverentsi näol on tegemist tõepoolest esindusliku üritusega, mida võib õigustatult nimetada aasta suurimaks heategevuskonverentsiks. Arutleme heategevuse olemusest üldisemas plaanis, kuidas, kes ning kellele ja millal saame kaaskodanikena abiks olla. Andmisrõõm on alati olnud suur rõõm ja see saab olla veel täiuslikum kui teha seda targalt ja teadlikult,“ lisas Rätsepp.
Konverentsile koguneb „raskekahurvägi“ Eesti heategijaid, visionääre, ettevõtjaid, poliitikuid, arste, juhte, patsiente jt.

Konverentsil võtavad sõna Toomas Paul, Jaak Aaviksoo, Maris Jesse, Hans H. Luik, Toivo Tänavsuu, dr Peeter Padrik ja Tanel Ross. Innustavaid lugusid räägivad igapäevased heategijad nagu SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv ning MTÜ Oleviste Hoolekanne juhatuse liige Riina Solman. Konverentsi avab sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt ja päeva juhib näitleja Märt Avandi. Ettevõtjad Kristjan Rahu, Märt Vooglaid ja Märt Haamer jagavad, kellele ja miks nemad head teevad.

Saali piiratuse tõttu on üritus kutsetega, kuid Delfi TV teeb konverentsist otseülekande. Kui üritusele peaks jääma 27. novembri õhtu seisuga vabu kohti, siis neid on võimalik taotleda kirjutades info@kingitudelu.ee.

Päevakava:

Konverents “Heategija – riik või inimene?”
Päeva modereerib Märt Avandi
10:00 Hommikukohv
10:30 Sotsiaalkaitseministri Helmen Küti avasõnad
10:40 „Vähihaigete tugisüsteem onkoloogi pilgu läbi. Päris inimeste lood“ – dr Peeter Padrik (Tartu Ülikooli Kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliiniku direktor)
11:00 „Kuidas tegi headus vannist maja – Kaido lugu“ – Sandra Liiv (SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi tegevjuht)
11:20 „Saladus kui eliidi relv. Ajakirjanduse vägikaigas võimuga“ – Hans H. Luik (Ekspress Grupi suuromanik)
11:40-12:40 Lõuna Swissoteli kokkadelt
12:40 „Riik peaks olema suurim heategija – kas tõesti?” – Jaak Aaviksoo (Riigikogu liige, endine haridus- ja teadus- ning kaitseminister, Tartu Ülikooli rektor aastatel 1998-2006)
13:00 „Maksa või sure? Ühe loo kurb lõpp sai suureks õnnistuseks” – Toivo Tänavsuu (SA Hille Tänavsuu Vähiravifond „Kingitud Elu“ asutaja ja juhataja, Eesti Ekspressi ajakirjanik)
13:20 „Teeme head – aitame haigekassat!” – Maris Jesse (Tervise Arengu Instituudi direktor)
13:40 „Aga miks haigekassa ei toeta?! Ravikindlustuse toimimisloogikast” – Tanel Ross (Eesti haigekassa juhatuse esimees)
14:00 Jalasirutuspaus
14:15 „Nähtav heategevus ja heategevus näitamiseks“ – Toomas Paul (vaimulik, teoloog, kiriku- ja kultuuriloolane)
14:35 „Toatäis maitsvaid suupisteid ehk kuidas ma ühiskonna kodutuid abistama sain?“ – Riina Solman (MTÜ Oleviste Hoolekanne juhatuse liige)
14:55-15:30 Ettevõtjate diskussioon teemal „Kellele, miks ja kuidas teha head?”
Arutlevad: Kristjan Rahu (Utilitas), Märt Haamer (Overall Eesti), Märt Vooglaid (Manutent)

Meil on lugusid jagada aastast 2014. Kogemuslood, tänusõnad ja suurtoetajate pikaajaline panus.

Võta meiega ühendust

Sihtasutus Hille Tänavsuu Vähiravifond Kingitud Elu on eraalgatuslik vähiravi toetusfond, mille missioon on aidata vähihaigeid, kelle ravimist ei pea riik parasjagu piisavalt “kulutõhusaks”. 
Toetame abivajajaid eelkõige rahaliselt. Aitame inimestel soetada neile hädavajalikke kaasaegseid ravimeid, kinkides neile seeläbi lootuse, võimaluse kauem elada või koguni täielikult terveneda.