EST

Meie inimesed

SA Hille Tänavsuu Vähiravifondi "Kingitud elu" töö baseerub suuresti usinatel vabatahtlikel, kes aitavad aktiivselt vähihaigete heaks annetusi koguda. Kuid fondis on ka üks palgaline juht. 

Fondi igapäevatööd juhib tegevjuht Kersti Ringmets (alates novembrist 2014 lapsehoolduspuhkusel). 
Kersti on eelnevalt töötanud avalikus sektoris siseaudiitorina. Tegevjuhina on tema üheks põhiülesandeks fondi annetuskampaaniate korraldamine, et toetada vähiravi, mida haigekassa ei rahasta. Samuti nõustab ta patsiente selles, kuidas fondist abi taotleda. Tegevjuht on fondi ainus palgaline töötaja. Paljudes kampaaniates kasutame tublide vabatahtlike abi. 
"Heategevusvaldkond on Eestis arenev ja pakub seetõttu mulle tõsist väljakutset. Eesti inimesed tahavad annetada ja neid, kes on raskes olukorras, aidata. Kuid neile on vaja selleks luua lihtne ja mugav võimalus, mis ongi vähiravifondi peamine ülesanne – viia abivajajad ja abiandjad omavahel kokku. Lisaks konkreetsetele inimestele suunatud konkreetsele abile näen ma fondi ülesannetena ka heategevuse propageerimist ja vähialast teavitustööd Eesti ühiskonnas. Heategevus ja annetamine õilistavad inimesi, muudavad meid kõiki täna natukene paremaks kui olime eile," ütleb Kersti. 

Kersti eemaloleku ajal juhib fondi selle asutaja Toivo Tänavsuu. Toivo on vähiravifondi "Kingitud elu" asutaja ja juhatuse liige. Ta töötab alates 2002.aastast ajakirjanikuna - varem Eesti Päevalehes, praegu Eesti Ekspressis. Ta kuulub Oleviste kogudusse.
Toivo: "Minu ema Hille võitles üle seitsme aasta vähiga. Halva tervise juures sai ta lisa eluaasta tänu sellele, et manustas hirmkallist 5400 eurost vähiravimit. Selle rahastamist ei pidanud haigekassa kulutõhusaks, kuid õnneks leidus hea südamega toetajaid, ema sai lisa elupäevi ning nägi järjekordse lapselapse sündi. Loodud fond on selle imelise loo loomulik jätk. Ema võitlus on küll tänaseks lõppenud, kuid sarnast võitlust peavad Eestis veel kümned ja sajad inimesed. Tahame koondada soojad südamed kinkimaks vähihaigusega võitlejatele hindamatut - lootust ja elu.”